wiesio

Wiosenna uprawa po poplonach w ramach programu rolno-środowiskowego

Polecane posty

wiesio    10

Zastanawiam się nad wiosenną uprawą roli po poplonach w ramach programu rolnośrodowiskowego. A więc mam wymarznięty poplon, teraz jaką uprawę zastosować ? Orka byłaby najłatwiejsza ale nie jest zalecana z wiadomych względów. Jesienią poplon był wysiany bez orki, tylko płytko poszedł ścierniskowy (około 10 cm), teraz nie wiem czy lepiej głębiej spulchnić czy też płytko wymieszać agregatem talerzowym?Może ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak nie robiłeś głebokiej orki to proponuje to zaorać bo talerzówka niewiele pomorze jak poplon był duży, ja zasiałem gorczyce 25 wrzesnia dzień wcześniej głęboka orka była gorczyca ledwo pokiełkowała teraz wystarczy tylko kultywator i siew a ojciec posiał ok 15 sierpnia to taka urosła ze masakra teraz pole wygląda jak ugór


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

dokładnie jak kolega wyżej na przyszłość lepiej orać jesienią i potem tylko kultywator i po sprawie. Zależy kto co sieje, jak żyto na poplon i wiosną orka, to ja bym proponował round*pem prysnąc, bo w pszenicy (np. jarej posianej po poplonie) mimo orki i tak wyjdzie żyto :(

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

Dokładnie tak jak koledzy wyżej piszą na jesień głęboka orka, a na wiosnę talerzówka ewentualnie kultywator. Po takiej uprawie sieje kukurydze, jęczmień i żadnych spadków w plonie nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez Blondynka
      czy są tu uzytkownicy którzy należą do takich szkól? ;p
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
    • Przez Robert695
      Witam wszystkich forumowiczów.
      zacząłem przygodę z malinami a konkretnie z glen ample 10arów.
      ze względu iż nie wiem jakie opryski i do czego i kiedy stosować proszę o pomoc.
      Gdyz nie wiem od czego opryskac a widzę że inni pryskają.
      Chciałbym aby w tym temacie były tylko informacje o szkodnikach i sposobie ich zwalczania oraz o terminie wykonania oprysku,nazwa oprysku i dawkowanie (ile środka na ile l wody) .Proszę o napisanie od jakiego szkodnika pryskacie, nazwę środka, oraz termin,oraz temperature pryskania, dawkowanie,porę dnia i inne ważne informacje jakie przyjdą Wam do głowy.
      Serdecznie proszę o nie zaśmiecanie tego tematu gdyż myślę ze wiele ludzi z niego skorzysta.
      A wiadomo jak czytamy jakieś fora to chcemy żeby było w miarę krótko o na temat.
      Pozdrawiam.
       
       
    • Przez Martimer
      Hej, szukam jakiegoś fajnego programu do księgowości. W tej chwili pracuje na Rachmistrzu nexo ale nie jestem z niego zadowolona. Możecie mi coś polecić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj