Marcin1987

Odpalanie Mtz-a zimą

Polecane posty

gregorius    123

to może być parafina, a jakby tam rope wlał dobre by było?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No właśnie koledzy ja tez mam problemik z ta swieca plomieniowa nalalem do zbiornczka ropy (nie wiem czy to dobrze) nie wiem tez kiedy ten prąd ma do niej dichodzic czy jak trzymam kluczyk prawie na rozruchu czy jak tam to ma byc? dodam ze jest to rocznik 83 i nigdy sobie glowy ta swieca nie zawracalem ale jak jest to dobrze by bylo gdyby działala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ja leję do zbiorniczka naftę - w zimie nie ma żadnych problemów z odpaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Do zbiorniczka leje się naftę, nafta się szybciej zapala niż ropa. Przekręcasz kluczyk (na włączenie kontrolek) wtedy zaczynasz grzać świecę, około 30-40 sekund, i zaczynasz odpalać ciągnik po czym przestajesz grzać świecę i wtedy powinna pójść zapalona nafta do kolektora dolotowego po czym ciągnik powinien zapalić bez problemów, to działa na podobnej zasadzie jak samostart :)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

No tak świeca kupiona. Jeszcze musimy instalacje doprowadzic do porządku i zima nasza :) A mam do was takie pytanie. Gdy masz mtz nie chce zapalić to nie może ukręcić silnika czy kręci i kręci a zapalić nie może ? Dobrze by było gdyby ktoś filmik miał


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

A to u mnie jak dobrze zakręci o pali w miare szybko tylko niekiedy zakręcić nie może. Teraz już nawet po 1 dniu postoju nie dawał rady zapalić bo wyłącznik masy pstrykał i się grzał tak że rozrusznik ledwo kręcił. No i wkońcu wyłącznik padł, nowy już jest ale nie założony. Po przykręceniu na stałe masy nawet po dłuższym postoju czuje że to rozrusznik szybkoobrotowy :) Zobaczymy czy tez tak będzie w mniejszych temperaturach :P


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

MTZty nie miały czasem coś Typu grzanie świec ? Mam na myśli starego z małą kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1972    0

Panowie MTZ słabo już teraz pali, a co w zime ma stary rozrusznik. Co lepiej kupic, rozrusznik szybkoobrotowy, oglądałem go, taki wydaje sie mały za 300zł. Czy grzałke za 250 zł . Co to rozrusznik planetarny. Proszę o szybką poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Mało ci może dać grzałka jeśli rozrusznik będzie słabo kręcił. Swiece płomieniową masz dobrą ? Rozrusznik szybkoobrotowy może wygląda na mały ale zobacz jak kręci

. Tak jak pisałem wyżej u nas również słabo kręcil lecz przez wyłącznik masy. Dlatego radziłbym kupić rozrusznik i jeśli nie masz sprawnej to świecy to kup i powinien palić dobrze :) U mnie teraz nawet bez świecy jest znaczna poprawa i spokojnie pali po tygodniu stania a nie jak wcześniej nie mógł po jednym dniu zapalić.

Pozdrawiam i życze dobrych odpalań w zimne dni :)


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1972    0

Pali nieźle jutro kupie rozrusznik i zobaczymy. jutro worze obornik zrobię fotkę mojego 21-letniego MTZ z turem od johnego,on kiedyś też wyglądał jak twój i w niego zainwestowałem zawsze taniej jak nowy NARA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

możan ja do swojego 952 założylem 20 minut i przy -15 od strzała pali


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

@gregorius a jak wyciągnełeś te zaslepke??? możesz podesłać zdjęcia jak to wygląda w ciągniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

aro przewierciłem tą zaślepkę i drutem wyjąłem ją


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

a w zetorze 8011 w którym miejscu psikacie ten samostart w sprayu ?? bo kupiłem i nie wiem czy przy turbo czy przy samym filtrze i jak ktoś będzie kręcił czy zanim będę kręcił ?? ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Poprzedni właściciel wywiercił w kolektorze ssącym otworek ok 8mm. Po co? Żeby samostart pisiukać przez ten otworek ;[ A swoją drogą nawet jak kupicie nową świecę płomieniową to sprawdźcie czy działa. Moja nowa była zepsuta nie wtryskiwała nafty na żarnik


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Ja do pronara 82sa wlałem ostatnio ropy do tego zbiorniczka

i podczas grzania świecy przysłuchiwałem się i macałem kolektor ale jakoś różnicy nie było

nie zapalałem go ale tan na próbe przekręciłem silnikiem 2 razy ale nie zaskoczył

po czym poznać że świeca dziala i podaje rope na żarnik

I jeszcze jedno do czego służy przestawianie alterntora zima lato (1000w)

co to daje i jak to zrobić pozdro


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

O widzę kolega z pobliża :( Ja wymontowałem całą świecę i zbiorniczek podłączyłem kable i było widać co się dzieje. W altku regulujesz taką śrubką na płaski śrubokręt na zima albo lato , nie jestem pewien ale chyba chodzi o prąd ładowania


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli na regulatorze masz taką śrubkę z napisami "lato - zima" to przekręcasz ją w danym kierunku. bywały też regulatory gdzie śrubkę wkręcało się by zetknęła ze zworą. W instrukcji obsługi innego wschodniego pojazdu w instalacji 24V napięcie ładowania powinno podnieść się o 1.5 do 3V ( przy 12V pewnie trochę mniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaml61    1

Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam

szybki rozrusznik ,sprawna swieca płomieniowa i pali .Na dużym rozruszniku przy +5 był problem .Na szybkim latem paliłem na aku 60Ach ,radze zaiwestować w rozrusznik osobiście mam litewski jubane niecałe 300 złoty , chodzi 3 lata a pale często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj