Marcin1987

Odpalanie Mtz-a zimą

Polecane posty

seweryn20    825

Od ruskiej świecy odcinasz górę z elektrozaworem tak by została tylko ta blacha za którą przykręca się świecę do kolektora do niej przyspawasz tulejkę z gwintem jaki ma świeca, wystarcza dosłownie dwa zwoje. Gwint 7/8 cala z tego co piszą tylko nie wiem czy rurowy czy angielski. Nie pamiętam teraz ja chyba zwykły M22 naciąłem.

Blachę możesz zrobić też nową. Przykręcasz, podłączasz do niej kabel od żarnika starej i po sprawie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

ciekawe oryginalna MTZ lepsza od Perkinsa

 

koszt nowej do Perkins MF235 ok 20,-

Edytowano przez flywin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie wiem czy lepsza. Na pewno bardziej zawodna bo jak zaworka nie zawiesi czy zatka to przekaźnik czy włącznik nawala.

Chociaż z MF-a już jedną spaliłem.

A o jednej rzeczy zapomniałem napisać ja mam podłączoną do instalacji paliwowej silnika. Nie ma zbiorniczka tylko jest wpięta w zasilanie pompy wtryskowej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja wziąłem kawałek blachy grubości 6mm, wyciąłem na kształt tej od oryginalnej świecy a na środku zrobiłem otwór który nagwintowałem. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/393138-swieca-plomieniowa-mtz/

Nie kupij od MF czy perkinsa, kup od forda. Za 20 zł to mi nie wytrzymała pierwszej próby. Teraz w samochodowym kupiłem za 40 zł i póki co działa.

Też nie mam zbiorniczka tylko wpiąłem się na wejściu do filtra paliwa.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Ja na szczescie nie narzekam na odpalanie mam stary ruski rozrusznik 2xakumulatory 6v 195aH 1100A nie wyłaczam pompy zaciagam tylko doplyw powietrza podpompoje paliwo swieca spalona i pali mi bez problemów (jedynie jak bylo -30 to knotem pomagalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sorki że tutaj pytam ale nie mogę znaleźć wypowiedzi której szukam (wiem że ktoś pisał).

Chodzi mi o akumulator do MTZ/Belarus 952.3 z rozruchem na 24V. Mam w nim 2 aku 175x190x350, 90Ah 670A 12V.

Jak wiadomo jeden zawsze bardziej dostaje po tyłku, przekładane co pół roku, doładowywane przy przekładaniu ale chyba jeden ciut dostał bardziej. Myślę wymienić jeden teraz a drugi na wiosnę.

Pytanie jaki tam podejdzie i jaki warto wstawić? Centra, Loxa, ZAP? W C-330M i Z10145 mam Centry i działają wyśmienicie. Jeżeli centra to który model?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeden mi siadl gdyz jeden kabelek przy altku byl odczepiony i teraz mam Hertz-a, najwiekszy jaki sie da (w oryginalne miejsce z przodu) i jest ok.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikon532    0

mam problem ze swieca plomieniowa w mtz 820 po wcisnieciu przycisku nie swieci kontrolka ani nie dziala swieca prad do swiecy dociera po wykreceniu swiecy sprawdzalem na krotko i dzala normalnie teraz moje pytanie czy jest moze jakis bezpiecznik od tej swiecy ktory sie spalil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

byl bezpiecznik od swiecy taki duzy chyba 40A , mozesz go sprawdzic. prad do swiecy nie dochodzi instalacja ? bo troszke niejasno napisales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

A ja dziś przerobiłem w mom MTZ-50 orginalne śwece żarowe spiralki na świece paluszki z Saxo.

W miejsce orginalnych świec z dociskami poszły korki pełne M22x1,5. W korkach otwór (u mnie wiertło 8,5), potem do połowy nagwintowane M10x1. W układze zostawiłem orginalny rezystor podłączony na stałe w szereg ze świecami. Czas grzania świec, dzisiaj przy -2 stopniach C około 40 sekund. Pali od 2 obrotu.

Mam orginalny sterownik od Saxo, podłączę go do układu, bo silnik po odpaleniu nierówno chodzi, ze świecami będzie pracował po odpaleniu płynniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Te paluszki kładzie się w komorę sprężania albo w komorę wstępną wirową gdzie jest mniejsza objętość powietrza do zagrzania i paliwo z wtryskiwacza również zapala się od ciepłego paluszka. Taki paluszek nic nie da albo da niewiele jeśli wkręcisz go do dolotu.

U mnie w 952.4 są właśnie takie paluszki i jeden już musiałem wymieniać bo się spalił, jakby kogoś interesowało to są na przekaźniku czasowym i grzeją 30sek bez znaczenia ile stopni mamy na dworzu czy w silniku, co nie jest dobrym rozwiązaniem.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jinkers - czytaj ze zrozumieniem. Ja mam MTZ-50 z komorami wirowymi. A paluszki zamontowałem właśnie w komorach, zamiast orginalnych zawodnych spiralek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no zrobili na stale te grzanie , dlatego sie przepalaja szybko , w lato wcale nie powinny sie wlaczac, powinno byc jak w osobowym ze grzeja od ilus tam stopni ale to juz potrzebny czujnik temp. i sterowanie tego czyli w sumie komputer bo przekaznikiem tego nie zrealizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

W samochodzie też jest czasówka, tyle, że regulowana wskazaniem czujnika temperatury. I też się świece przepalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

kolego @jahooo u mnie przerobiłem to już w ubiegłą zimę z tym,że ja mam świece od Vw najtańsze na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

eśli jest kto na tym świecie, 
Kto się zna na MTZcie, 
Niech mi powie z hardą miną 
Jak odpalić ciągnik zimą? 
Po północy dzisiaj wstałem 
I baterie ładowałem, 
Mam prostownik całkiem nowy 
Duży, polski, rozruchowy. 
Tamten spłonął wczoraj z rana 
Podczas próby odpalania. 
Pół dnia żeśmy ładowali, 
Ale ciągnik... nie odpalił! 
Teraz jest już 7.10. 
Łapie mnie powoli niechęć. 
Siedem godzin ładowania, 
Czas spróbować odpalania. 
Znowu żeśmy próbowali 
Ale ciągnik... nie odpalił! 
"Słyszysz synu? Coś tam pyka! 
Będzie wina rozrusznika! 
Jedź do miasta i kup nowy, 
Model szybkooobrotowy. 
Stary kręci już bezradnie, 
Nowy ma jakąś przekładnie. 
Marian bardzo go zachwala, 
ciągnik zawsze mu odpala" 
Pojechałem i wróciłem, 
Stary szybko wymieniłem, 
Razem żeśmy wymieniali 
Ale ciągnik... nie odpali! 
"Nie ma rady, trza pomocy! 
Kup baterię większej mocy. 
Stara ma już chyba spięcie. 
Trzeba mocy w takim sprzęcie!" 
Pojechałem i wróciłem, 
Nową szybko założyłem 
Razem żeśmy zakładali 
Ale ciągnik... nie odpali! 
Nowy powód ojciec zwietrzył, 
Że się ciągnik zapowietrzył. 
Ściągnął przewód i o dziwo 
Pompa podaje paliwo! 
"Podczas próby odpalania 
Próbuj ręczną pompowania" 
Tak żeśmy kombinowali, 
Ale ciągnik... nie odpali! 
Może on nalerzy do tych, 
że odpala poprzez popych? 
Wszyscy z domu się zlecieli, 
Wszyscy jakoś pomóc chcieli. 
Długo żeśmy go tak pchali, 
Ale ciągnik... nie odpali! 
Na to dziadek nie wytrzymał: 
"Ale mam pierdołe syna! 
Skocz po linę, ciągnik drugi, 
Tylko najpierw odczep pługi. 
Zobaczycie moi mili, 
Że odpali w jednej chwili. 
Długo żeśmy go ciągali, 
Ale ciągnik... nie odpali! 
Mówię: "Tato, nie ma żartów, 
trzeba użyć samostartu. 
Bo na puszcze napisali, 
KAŻDY SILNIK WNET ODPALI. 
Całą puszkę wypsikałem 
I na efekty czekałem. 
Chyba błędnie napisali, 
ciągnik dalej nie odpali! 
Tata do mnie: "weż no Młody 
Przynieś wiadro wrzącej wody. 
Woda byśmy go rozgrzali, 
Może wtedy nam odpali?" 
Dwa wiaderka żeśmy wlali, 
Ale ciągnik... nie odpalił! 
Dziadek bardzo się zasmucił: 
"Może urok zły kto rzucił?" 
A zdjąć urok sprawa trudna, 
potrzebna skarpeta brudna. 
Żeśmy go nią obcierali, 
Ale ciągnik... nie odpali! 
Trudna sprawa, co poradzić? 
Nikt mądrego nic nie radzi. 
Sto sposobów - zero skutków, 
Każdy pogrążony w smutku. 
"Trzeba będzie -stwierdził Tata - 
czekać chyba aż do lata!!!

 

 

Wierszyk mojego autorstwa, zakaz kopiowania.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he fajny. Ma szansę że w szkole będą go nauczać zamiast hymnu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale to juz potrzebny czujnik temp. i sterowanie tego czyli w sumie komputer bo przekaznikiem tego nie zrealizuje.

Po co od razu komputer. Wystarczy przekaźnik i kilka elementów elektronicznych SMD za 80gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

z pewnoscia tak ale nie kazdy jest elektronikiem i nie kazdy bedzie umial taki uklad zbudowac. Najtansza swieca zarowa to szmata wymoczona w ropie i podpalona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tzw. kopciuch bedzie raczej pasowal do swiecy plomieniowej niz zarowej :)

Zarowa to suszarka do wlosow albo lepiej opalarka ktora jest bardzo skuteczna ale nie mobilna bo potrzebne jest gniazdko.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z pewnoscia tak ale nie kazdy jest elektronikiem i nie kazdy bedzie umial taki uklad zbudowac. Najtansza swieca zarowa to szmata wymoczona w ropie i podpalona :D

Nie napisałem, że każdy ma to sobie sam zrobić, chodziło mi raczej o to, że nie potrzebne są żadne komputery jak to sobie wielu ludzi myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

no ale jak by nie patrzyc to ruskie slabo pala , taka c 360 jak ma zdrowe bebechy, pompe i wtryski to przy -20 pali na plynie bez zadnych swiec, a ruski przy -2 juz sie stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj