Mikua

Wspomaganie do T25 Władymirec od Mercedesa

Polecane posty

Mikua    119

Witam,jako że mało jest informacji na temat montowania wspomagania od mercedesa do ciągników pozwolę pokazać parę zdjęć podczas montażu wspomagania do T25.

 

A wiec musimy mieć kolumnę od mercedesa,tylko ma ona być od busa, np 208D.308D,408D,410D,508D dlatego ze kierunki przekładni są prawidłowe,z modelów takich jak w123 nie pasuje dlatego ze gdy będziemy kierownica skręcać w prawo koła będą nam skręcać w lewo,może być ta kolumna lecz potrzebna będzie nam przystawka zmieniająca kierunki jazdy która była dawana wraz z władymircem.

Moja kolumna jest od Mercedesa MB100,pasuje idealnie ponieważ ma długi wałek na wąs i nie musimy wyginać drążka w celu ominięcia silnika

2ilotcp.jpg

 

Pompa również jest od mercedesa tyle że z modelu osobowego 300D,Ciśnienie to 82 bary, w samochodzie od którego mam kolumnę ciśnienie pompy było 65 bar,

 

16m547k.jpg

 

widać troche mocowanie pompy oraz napinacz paska.rolka napinacza jest od jakiegoś samochodu,a mocowanie chyba tez od mercedesa z którego mam pompe

mta05c.jpg

 

Pompa musi być zamocowana w tym miejscu ponieważ jest prawo obrotowa,a lewo obrotowych niestety nie ma w żadnej osobówce.widać trochę koło pasowe które jest dospawane do głowniowe koła,jak widać koło pompy jest na mały pasek a na oryginalnym pozostało tylko koło na szeroki od sprężarki,koło jest od silnika z VW które jest dokręcane na wał korbowy,Jutro podeśle dokładniejsze zdjęcia zamocowania go.

 

vrcapv.jpg

2zfo4k1.jpg

ta obudowę koloru szarego można zdjąć lecz zostawiłem ja bo do niej będą szły ze dwa płaskowniki w celu usztywnienia jej, myślę by je przykręcić gdzieś do ramy.

 

W połowie zmagań z zamontowaniem okazało się ze wałek który wychodzi na kierownice,ten których się kieruje jest skrzywiony,dość mocno bo chodził tez w uszczelniaczu,po odpaleniu układu olej niestety nim leciał wiec trzeba było rozebrać kolumnę i dać do przetoczenia na mniejszy uszczelniacz,dopiero będzie na poniedziałek zrobione,

2h7jssz.jpg

2n7qf6o.jpg

ndotpc.jpg

30aaujs.jpg

710kfk.jpg

2dlkhs4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za bardzo nie zwracajcie uwagę na jakość wykonania ponieważ na razie jest to robione tylko w celu sprawdzenia czy będzie to dobrze działać, części były kupowane na szrotach,złomowiskach wiec gwarancji na to nie mam ze dana cześć działa,

 

 

1ibxp4.jpg

33o4dc2.jpg

8zekol.jpg

s3g8aw.jpg

24gt5zo.jpg

5o9pia.jpg

alndvs.jpg

25rh28m.jpg

aelbwp.jpg

2469km0.jpg

5md4cx.jpg

2vjdkp3.jpg

34ioi2r.jpg

nee1kk.jpg

2hxc0gy.jpg

vv0o1.jpg

34e934z.jpg

35lf3np.jpg

1yjuat.jpg

j7gg1u.jpg

5luznm.jpg

2ltfpjs.jpg

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Już nie mogę się doczekać, najlepiej od razu podawaj widełki cenowe w których można kupić daną część oraz wymiary dorabianych elementów.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Wkładanie tych kulek przy składaniu to niezła zabawa, kiedyś rozbierałem przekładnie od 124 to biedne kulki się się trochę nasłuchały... :P Masz tura? Jeśli tak to może się okazać że te 82 bar to za mało Jakby co to były tez w mietkach 110bar


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Własnie tych kulek się najbardziej obawiam,tura nie mam, co do pompy to była ta co ma 82 bary i 65 bar, a celowałem własnie na taka 110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Jak będziesz chciał 110 bar to odezwij się na PW bo mam taką niepotrzebną


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wie ktoś z was ilu barowa jest oryginalna pompa od mercedesa mb100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wszystko już jest zamontowane i nawet działa,jak się ociepli zrobię zdjęcia oraz nagram film jak to wszystko działa,

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Napisałeś jakbyś był zdziwiony że działa :huh:


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

i kosztorys...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Zdjęcia dodane, wieczorem napisze co i ile kosztowało,film wrzucę najpóźniej w pn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziziok    0

kolego fajne to wspomaganie ja kupiłem kolumne i pompe od opla omegi ale po załorzeniu okazało sie ze kolumna ma odwrotny kierunek a na kierownicy czuc było drgania i wspomagania brak moze ktos podpowie co jest nie tak i czy do sie zmienic kierunek kolumny.z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Tak jak pisałem wcześniej,kolumna musi być od samochodów dostawczych,wtedy kierunek skrętu będzie zgodny, Dobrym pomysłem jest właśnie zamontowanie pompy od innego samochodu, np właśnie opla,są one bardzo małe i da je sie w dobre miejsce wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sportowy23    0

Odświeżam post i chciałbym zapytać czy wspomaganie elektryczne do ciągnika z turem się nie nadaje?. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie po prawic i podać, pokazać mi argumenty ze się mylę, a dokładniej chciałem elektryczne zamontować do t 25 z tur-m. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podpowiedź dzięki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisu9708    38

Jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż kompletne wspomaganie do mercedesa 208 więcej info na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

a co to za zębatka przy pedałach hamulca ?

 

Hamulec reczny, wciska sie nożny pedał i tą zębatką sie do zatrzymuje by był wciśniety cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacek1994
      Witam wszystkich,
      mój tata posiada belarusa 72 z 94 roku w sumie już bardzo dawno wystąpiły problemy z luzami w układzie kierowniczym ale teraz już problem robi się zbyt poważny. Ciągnik ledwo mieści się na ulicy. W pewnym momencie wymieniliśmy pompę ale nic to nie dało i pojawił się kolejny problem. Mianowicie jest dość spory opór przy skręcie w lewo zaś w prawo skręca się normalnie. Co dalej robić ? Czy może to być uszkodzony siłownik ?   Czy może układ jest zapowietrzony ? jest gdzieś jakaś regulacja czy odpowietrznik ? 
    • Przez Vroobel
      Witam!
      W końcu po wielu trudach udało się przerobić wspomaganie w Zetorze 8045 na orbitrol, problem w tym że dużej różnicy w kierowaniu nie ma, jeszcze dodatkowo kierownica zmienia swoje położenie w czasie jazdy, a jak się skręci maksymalnie to z oporem ale daję się dalej krecić, zastanawiam się czy ten typ tak ma, że dopiero od 2000 obr bardzo lekko się kręci, podejrzewam, że orbitrol przepuszcza i jest zbyt wysoko ustawiony zawór przelewowy w orbitrolu, pompę wymieniałem z 2 lata temu. Też u was działają te wspomagania ? czy mi się trafił lipny orbitrol. 
    • Przez Adi118
      Mam problem ze wspomaganiem w moim Aresie 556rz, przy skręcaniu na wolnych obrotach ciężko chodzi kierownica, zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ciągnik staje. Problem się nasila kiedy olej jest rozgrzany i czasem nie pomaga nawet trzymanie wysokich obrotów. Sprawdzałem ciśnienie na pompie hydraulicznej i jest ok. Czy przyczyną moich problemów może być orbitrol? Czy w tym modelu jest dodatkowa pompa od wspomagania? Może ktoś ma inne pomysły co może być nie tak?
    • Przez Grzebcio
      Witam,

      niedawno nabyłem tegorocznego deutza keyline f70 i po paru naprawach, nie wiem czy mam zgłaszać kolejne czy zaufać wkurwionemu już serwisantowi. Pytania kieruję do użytkowników agroluxów oraz agroplusów gdyz skrzynia 15x15 (rewers mechaniczny) chyba się nie zmieniła. Także:
      -czy tylny most/skrzynia/rewers (nie wiem, które dokładnie) powyżej 15~20 na pusto powinien wydawać dźwięki jakby na trybach były luzy (wręcz trzaski/stuki)
      -oraz czy po nagrzaniu się ciągnika wspomaganie kierownicy bez przekroczenia 1300 obrotów powinno działaś ze znacznym oporem wręcz uniemożliwiając oporem kręcenie na postoju, podczas jazdy już spoko ale przy gwałtownych skrętach nie wyrabia na wolnych obrotach.
    • Przez kacperok200
      Witam posiadam ciągnik landini 6560
      Mam takie pytanie czy podczas kręcenia kierownicą przy zgaszonym silniku (ciągnik z wspomaganiem) kierownica powinna chodzić lekko czy ciężko. A jeżeli chodzi lekko lub ciężko  to jaki może być problem.
      Licze na pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj