Zaloguj się, aby obserwować  
Kowal34

Strunowy czy Rurowy??

Polecane posty

Kowal34    1

Witam chciałbym poradzić się was jaki wybrać wał do agregatu uprawowo siewnego w grę wchodzi rurowy lub strunowy . Agregat będzie pracował na IV klasie ziemi, użytkowników agregatów z takimi wałami proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli agregat uprawowy bądź uprawowo siewny to tylko i wyłącznie wał strunowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

W moim agregacie upr-siew z przodu jest wał strunowy,który ma za zadanie rozbić bryłki ,a z tyłu rurowy, ma zadanie ugniatania wierzchniej warstwy gleby i podglebia bezpośrednio przed siewem.Moim zdaniem taki właśnie jest Ci potrzebny na IV klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Ja tez jestem w trakcie kupna agregatu uprawowo siewnego i nie wiem z jakim tylnim wałem gleby czwarta piata klasa strunowy to odpada mysle nad gumowym będzie uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie a co sądzicie o tym http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/2walki,566493.html czy warte jest swej ceny i czy dużo by było z tym roboty żeby zrobić tą ramkę do kultywatora bo za 2 godziny gdzieś jadę go oglądać koleś ma jeszcze http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl/wal-strunowy,566468.html taki który waszym zdaniem lepszy ?? proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Do agregatu uprawowego lepiej się nadaje strunowy czyli ten z pierwszego ogłoszenia lepiej kruszy grudy bo ten drugi to jest rurowy tylko w ogłoszeniu jest żle opisany.

 

Zrobienie ramki jednemu zajmie dzień lub dwa a innemu tydzień mało to zależy jaką masz wprawę umiejętności spawania itp.

Edytowano przez kramer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaką szerokością wału jesteś zainteresowany. Wałki w pierwszym linku nie mają ramy a ich dorobienie będzie wymagało trochę zabawy.

Wał z drugiego linka ma inne mocowania do kultywatora i będzie wymagał przeróbek poza tym te rury są trochę za rzadko według mnie by efekt był zadowalający.

Brak jest łącznika górnego ze sprężyną w obu wałach.

Nie lepiej było by kupić gotowy kompletny? Nowy strunowy kosztuje około 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem strasznie mnie kusi ta cena byliśmy z ojcem i patrzył pospawany nie jest nie zużyty a co to za radość bez zabawy jutro chyba po niego pojedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kapec22
      Witam chcę kupić wał strunowy pojedynczy do kultywatora, szerokość ramy 170cm i współpracuje z c 330, tylko nie wiem czy kupić wał 180cm czy 210cm żeby był szerszy od kultywatora to by lepiej równał pole i nie zostawały takie pasy po przejazdach obok
    • Przez Jaro1234
      Witam orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?
      Chodzi mi o 3m;)
    • Przez eddi87
      Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zakupu wału strunowego podwójnego 2,1m pod kultywator oraz c360. Zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze, czy wał na łańcuszkach czy dociskowy? Moje obawy płyną z tego czy c360 poradzi sobie z wałem dociskowym, ziemia 1 oraz 2 klasa. Oraz czy np można któryś z nich podpiąć bezpośrednio pod ciągnik z pominięciem kultywatora?
    • Przez killler89
      Kupie wał strunowy podwojny na zębatej listwie, szerkosc najchetniej 3m ale moze tez byc cos ponizej jak i cos powyzej tego. oferty na pw lub tel 691 826 925
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam pięknie wszystkich użytkowników!
      Stanąłem przed kupnem podwójnego wału strunowego z przeznaczeniem do wyrównywania i rozdrabniania zaoranej ziemi. Ponieważ gleba jest gliniasta, po zaoraniu i zabronowaniu powstaje dużo brył. Na obszarze, który uprawiam, sieję facelię i gorczycę na kwiat dla pszczół. Początkowo planowałem zakupić wał o szerokości 2,1 m i doczepiać go do kultywatora. Natomiast teraz zastanawiam się czy w ogóle będę takiego zestawu używał...? Wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie kupno szerszego i uprawianie nim gleby po orce (zamiast brony). Znalazłem taką ofertę:
      http://allegro.pl/wal-waly-dociskowe-wahaczowe-mulczujace-dziekan-i7234480683.html#thumb/7
      Planuję kupić wał strunowy podwójny Heros dociskowo-wahaczowy (tylko łożyska) o szerokości 3 m. Będzie podpinany do Ursusa c-360.
      Bardzo proszę o wszelkie sugestie, podpowiedzi, własne pomysły. Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję :-)
      Z poważaniem,
      Tomek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj