mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

lukas1982    0

To ja Ci za 12 sprzedam moją 385 w naprawde dobrym stanie (opony tylko marne) a za 3tys dodatkowo z bliźniakami opchne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Fotek niestety niemam. Za 14 tys. moge zabierac.

 

 

Jak nie bierzesz, to daj znac gdzie stoi;)


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

18 tyś. silnik i skrzynia po kapitalnym 5 lat temu.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Czy ja wiem sam przedni napęd kosztuje z 10 tyś. tak że nie wiem czy za 5 by ktoś sprzedał!

Myślę że za 12 tyś. możesz brać na części bo inaczej to nie warto..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iseki    0

Dzis rano tesc przejechal sie nia, obejrzelismy dokladnie poraz kolejny i dawalismy 12tys. odmowili. Popoludniu poszla za 16tys.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wariatów nie brakuję.Ale lubię takich. Nie policzyli ile będzie kosztował remont. Trochę się zdziwią na koniec, po remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Niby co ma tyle kosztować? Tulejowanie przodu to nie duża kasa, dużo roboty ale mniej kasy. Wiem bo sam to robiłem.

Kolega kupił niedawno 1624 i kapitalny remont całego traktora wyniósł go niecałe 10 tyś


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genius005    0

Witam mam pytanie a mianowicie chce kupic URSUSA C-385 za około 18 tyś. tylko nie wiem jak taki ciągnik sie sprawuje .Jest takich pełno na aukcjach internetowych PROSZĘ O POMOC !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

No nie wiem, za Ursusa 912 trzeba też ok 18 tys dać, a będzie młodszy. Moim zdaniem to rozsądna cena za Ursusa C-385 to ok 12tys, chociaż nie wiem po co ciągnik tej mocy bez przedniego napędu, ale to tylko moje zdanie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

czy nie lepiej kupić mtz 82 4x4 silnik twardy, mój dziadek takiego miał z 1985 roku obrabiał 20 ha i nie narzekał ,wady to przecieki ale to da się zlikwidować a po za tym jeśli raz na tydzień , dwa się go umyło wyglądał przyzwoicie , no i dziadek miał małą kabinę narzekał gdyż cięzko mu się wchodziło ale miał już wtedy prawie 60lat . Jeśli zaś chodzi o c385 to wujek ma ale C385A też nie narzeka z napędem to na prawde dobra maszyna

Edytowano przez mat93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Też bym rzekł że mtz 82 za 25000 to już nawet coś ładnego idzie kupić według mnie to mtz żwawiej chodzi niż zamulona 912.Mtz pewno spali mniej od 912 no i 4x4 ja bym wybrał mtz te ciągniki mają niesamowite odejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Posiadam ursusa 902 powiem tak: to krowa która jęczy,a nie jedzie (bynajmniej na moich ziemiach 3,4 kl) żeby był przedni napęd to jakoś robota by szła ale bez to masakra... lepiej kup 914 drożej ale bedziesz mial lżej (jeśli ktoś uważa inaczej niech mnie poprawi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

dokładnie jak już coś teraz kupować to z przednim napędem może jakiegoś zetora no albo tom mtz to już lepszy cięgnik niż ta krowa co kolega wyżej wspomniał pali za dziesięciu a przedniego niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak pali bardzo dużo normalnie smok, trzeba cysternę paliwa kupić żeby na tydzień starczyło. Wy się dobrze czujecie ?

 

Do tego ciągnika co "pali za dziesięciu" leje mniej paliwa jak do c-360, a robotę szybciej zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamerc360    1

śmiać mi się chce jak czytam niektóre komentarze powyżej. nie wiem co pan @Michalc355 zaczepia do tego ursusa ale to jest smieszne. posiadam 385 i ciaga pług 3 w obrocie i nie "jeczy".

poza tym watpie zeby ktoś na przykladowo 10ha potrzebował 4x4 a roznica w cenie jest znaczna i to bardzo.

do to tego ze pije wiecej niz ihc to watpie 120km a 75? smieszne.

posiadalem ihc 65km to palil mniej niz 360 to prawda lecz różnica jakies 12km a nie 45 O.o

Dziękuje dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Każdy chwali to co ma a krytykuje tego czego nie ma, prosta zasada. Dla mnie to obojętne co kupisz abyś był ty zadowolony i żeby sie nie psuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śmiać mi się chce jak czytam inne komentarze :lol: :lol: :lol:

C-385 dużo pali ??? :lol:

Właśnie c-385 mniej pali niż jakakolwiek c-360 i lepszą robotę robi ;)

Ja bardzo polecam ci c-385 bo sam mam 914 a to to samo co c-385 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

za 18 tysi to lepiej 912 mlodszy i troche lepiej wyposazony, chociaz ja bym wolał mtz 82. żwawszy, 4x4 i mniej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

Kolego lamerc360 zaczepiam pług kverneland 3 skibowy 16 calowa skiba ustawiam tak żeby brało prawie całą szerokość ciągnika, oram 4 terenową na ziemi 3 klasy i wyszło, że pali 16l/ha! I to jest mało?! wole ocać c355 2 skipowym PLN-em bo tyle nie sapali a zrobi trochę mniej w tym samym czasie co 902.

Edytowano przez Michalc355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamerc360    1

nie wiem ile u mnie pali bo nie mierzylem. ziemie 2,3,4 klasy pług na ażurach nie sprawia problemow.

 

 

@@ edit:

Jak mial bym orac 60 to ja dziekuje ;)

Edytowano przez lamerc360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj