mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Lynio    0

Posiadam c-385(na sprzedaż) ciągał 3 zagonową ,prase 120x120,agregat 2,8m i radził sobie spalanie ma dość wysokie np.przy pługu wychodziło mi ok 12l jest to ciągnik jak dla mnie dość mułowaty najgorsza to jest ta nie synchronizowana skrzynia,ale robote zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

@tomek73, takie coś to ja 1 słyszę. Ciągnik na prawdę jest wart uwagi, mimo że ja swoją 80-tkę zakupiłem na wiosnę. Mówisz że jest mułowaty na zakrętach .? Dla mnie to jest trochę śmiesznę, bo Ty jechałeś 1 raz 80-tką, może i trochę rozjechaną i tak sądzisz. Ja na wakacje chodzę na takie usługi i jeździłem parowa 80-tkami i wiem jakie one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

912 miałem z 10 lat, Która była silna i to nie była 385. Potem MF 74 km który 912 robił jak chciał i kiedy chciał. A palił z połowę tego co 912.

 

W tamtym roku sprzedałem MTZ którego miałem z 5 lat.

Najlepszy był MF.

Więc wiem co piszę.

Tak samo piszesz jak mój teściu mówi. on ma 1634 i 385. Oba w stanie idealnym. W tamtym roku kupiłem Case 150 km i jak teściu zobaczył co on robi z jego kompaktorem w polu, to tylko spuścił głowę i powiedział że do niego to 6 metrów bo z 4 to nie ma co robić, a Case o 6km słabszy od 1634.

A zawsze twierdził że jak kupować to ciągnik co ma przynajmniej 180km, po tej uprawie zmienił zdanie. Bo wtedy zobaczył co jest ursus wart.

 

Więc nie pisz takich rzeczy bo to ty jeździsz parę miesięcy 385 i myślisz że to najlepszy ciągnik bo masz takiego.

Zapnij do niego dwie przyczepy 6 tonowe z żwirem i i spróbuj pod lepszą górkę wyjechać. Uważaj żeby ci siły nie brakło, bo koledze brakło w takiej sytuacji.

Szwagier też tak mówił o moim MTZ dopóki nie pojechał ze mną do cukrowni po wysłodki. Jak przyjechaliśmy z dwoma przyczepami do domu to zmienił zdanie i sam stwierdził że Ursus to złom który nie ma siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Rozumiem, że ten MF 74km (cokolwiek to takiego jest, bo wyszukiwarka nie znajduje pod tym hasłem żadnych konkretów <_< ) pochodzi z podobnego okresu czasu co ciężka seria ursusa i można go nabyć w podobnej cenie?

 

Poczciwe 80'tki nie są najlepsze na świecie. Zadowolony? :P W poprzednim moim poście napisałem wyraźnie, że lubię ją najbardziej z tego, co mam na podwórku.

 

Na mułowatość na którą tak narzekasz (i która faktycznie występuje) wpływa wiele czynników. Wystarczy, że na którymś garze coś się dzieje ( wtryskiwacz szwankuje, zawór nie domyka, kompresje gubi itp..) i już można zapomnieć o ruszaniu z 4/II na pusto... mało tego: ruszyć z 3/II jest już problem. Jak do tego dojdzie źle ustawiony kąt wtrysku, to faktycznie ten ciagnik nie ma siły jeździć :) W mojej okolicy jest bardzo mało niemulastych 80'tek :)

 

W sytuacjach krytycznych (jak napisałeś 2x6'tonówka ze żwirem) bardzo przydatne jest urządzonko zwane wzmacniaczem momentu... niestety zazwyczaj niesprawne :blink: Podobnie jak hamulec skrzyni biegów- czyli taki prymitywny synchronizator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Co ja tu k***a czytam MTZ 2*6 żwiru ciągnie albo wysłodki no to kolego kiedy się bierzemy na moc i zobaczymy komu prędzej biegów braknie a nie mocy bo jak twierdzisz że mocy brakuje to ty chyba syrenką to ciągasz???????

 

Ja swoją c-385 niejednego ruska w powiecie poszczułem i niejednemu szczena opasła!!!!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Mam MF nowszego od 385 i ma on 72 km i niestety jego uciąg jest słaby jest szybki na obroty łatwo wkręca ale i szybko spada mało pali ale do wszystkiego sie nie nadaje pług gruber i agregat siewny to robota dla 80 nie tak łatwo jest ją zadusić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Jeżeli w silniku wszystko jest tak jak powinno to nie ma bata musi iść. 2 przyczepy po 6t zboża pod górę to tylko lekki dymek i nie ma prawa zejść poniżej II 3, agregat uprawowo-siewny 3m po górach na II 2 to lata aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

U mnie wzmacniacz chodzi to jak coś to tylko wzmacniacz włączam.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam w tym tygodniu jadę oglądać 1014 być może że go kupię. I na co zwrócić uwagę najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego jeżeli pojedziesz oglądać ciągnik to prawie tak samo jak samochód czy każdą inna maszynę.

Po prostu musisz wszystko posprawdzać, a to co wychwycisz że jest wadliwe, to potem jest argumentem do zbicia ceny w dół, więc szuka sie ich jak najwięcej.

Ale w szczególność zobacz na silnik, czy nie kopci, olej w silniku, płyn chłodniczy czy nigdzie się nie "poci", dalej opony ich stan, elementy 3-punktowego układu zawieszenia, hudraulike, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Dokładnie tak jak mówią koledzy ;)Nie daj go sobie zapalić najpierw sprawdź olej i płyn chłodniczy jak będzie będziesz widzieć czy zapalał go przeed tobą.. Z samochodami tak robią specialnie przecież <_< Daj sobie czsa i posprawdzaj go dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

dołączę się do tematu powiedzcie za ile kupie c385A w stanie bardzo dobrym ? ewentualnie poprawki blacharskie ale żeby mechanika i opony były w stanie dobrym ? na allegro ceny są różne powiedzcie ile taki ciągnik może kosztować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas4    0

Ja też tak podobnie myślałem !, jak kupowałem swoja 80-tke rocznik 75 niby silnik i półbiegi super gites po remoncie (drobiazg tylko opony akumulatory i parę drobiazgów) do wymiany. Dałem 10 tys. a za te drobiazgi DRUGIE 10 000 ZL. ,dokładnie wszystko zapisane i policzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam kupiłem Ursusa 1014 i kopci na czarno-biały dym co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Sprawdź czy z odmy niekopci?

Ciśnienie oleju silnikowego niemoże spaść poniżej 2 atmosfer na 700 obr silnika wszystko pokażą zegary, jak pokaże na tych obrotach mniej niż 2 atmosfery to se go daruj. Wiem co mówie.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Wróżka elwira odpowie ci :lol:


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

CZy w ursusie c-385, 902 czy 912 to powinno byc takie same jak w 1014? CZyli nie ponizej 2 atm na 700obr, a ile na pełnych 2200 obr. I czy te wartosci to na ciepłym silniku?

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj