mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grabcio    28

W mojej silnik też jest z 197x już nie pamiętam którego roku a ciągnik 1982r. A jaki masz w swojej typ silnika bo ja Z 8001.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ten starszy z dekielkami z lewej strony , bez miejsca na orginalną grzałke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Dzięki za rady, chwilę to trwało zanim znalazłem, ale kupiłem niedawno ursusa c385 '81 za 16000zł.

Poszedł niedawno w orkę i nie zaskoczył nas żadnymi awariami jak na razie.

 

Mieliśmy z ojcem na oku 2 traktorki 912 i 1012, troszkę droższe i troszkę dalej niż ten, był jeszcze ładny C385A de luxe ale poszedł pół roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak miał zaskoczyć awariami jak na 10ha to on się pewnie dobrze nie zagrzał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Kolego zrobiłeś dobry wybór kupując c-385 bo to naprawdę dobry i pożądany ciągnik, tylko że na większy areał bo na 10 ha to on się marnuje a nie zarabia.

 

Ja mam c-385 de luxe i to jest maszyna tylko że mój dostaje po zaworach. Cały rok chodzi przy zrywce drewna w lesie a w sezonie żniwnym po godzinach latam nim z zwijką to mogę powiedzieć że on dostaje, plus 20 hektarowe gospodarstwo ma do obrobienia.

 

A co do przyczepy która go zajedzie to chyba nie ma takiej. Mój wuja ma przyczepę czeską 16,5 t + nadstawki wchodzi na nią około 20 t rzepaku z pola jest ją ciężko wyrwać na 3 C-385 i w tym jedna c-385A ale jak już się wyrwie to ciągnę ten rzepak ok 15 km i góry i górki są ale z reguły to tylko wzmacniacz mi wystarcza.

Więc do 20 t możesz uczepiacz u byka.

 

A jak moge wiedzieć to ile ma motogodzin?

Edytowano przez milanreal1

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Yoda-teraz już 13ha.

P.S. weź C385 zapnij pługi i jedź orać 10ha. Stawiam, że silnik Ci się zagrzeje, no chyba, że układ chłodniczy zalejesz ciekłym azotem.

 

Dawid18-licznik stanął na 5432mth.

Ciągnik ten (nie)pracował w gospodarstwie 230ha.

 

Dlaczego (nie)? - bo przez ostatnie 10lat był przystosowany do zdejmowania nawozów z tira i odśnieżania drogi (rozrusznik szybkoobrotowy, glikolowy płyn chłodniczy, dodatkowe oświetlenie. Wcześniej jeździł z beczką na wodę i siewnikiem.

 

Silnik w nim nie był remontowany, ciśnienie w orce pokazuje 3,5 atm, a i w przedniej osi można wyczuć trochę luzów, ale powoli nadchodzi zima a jak wiadomo jest to dobry czas na remonty.

 

Wiem jak był ten ciągnik traktowany, bo sprzedawał go ojca kolega ze szkoły który wyrecytował nam całą historię tego ciągnika.

Poza tym gospodarz ten ma opinię dobrego fachowca, który szanuje swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

No to dobrze jak wszystko o nim wiesz. Jeszcze zobaczysz jak ci będzie odpalał zimą bo one dosyć ciężko palą poniżej 0.

 

A mam dociebie taką prośbę jak byś mugł to zobacz na tabliczce znamionowej od silnika jaki ma numer modelowy, tabliczka jest na bloku prawie w prost filtrów paliwowych. Zobacz i mi odpowiedz bo mi bardzo na tym zależy.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

902 naprawdę ładna...tydzień roboty i wygląda jak 912 prosto z fabryki

 

co do mojej C385:

Po sprawdzeniu typu silnika (Zetor 8001) i sprawdziłem jego moc (fabrycznie ma 76KM) ale wszechwiedzące Google powiedziało, że ma 60kW co po przeliczeniu daje 81,6KM mocy...co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie? czy ursus 912 to dobry ciągnik? Często się psuję? Czy ma wyjście na przedni napęd? I czy opłaca się go kupować??


Renault 110.54 ;D Ursus C-360 ;)


"Renowkie jest Bogiem jazda Nałogiem oranje Zabawą ropa Podstawą "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego ma ci służyć? Bo ja bym raczej wybrał 914 jeśli w polu miałby robić. One chyba wszystkie mają wyjście na przedni napęd ale za przód trzeba ok 10 tysi dać więc troche sie to mija z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Jeżeli się dba i jest z dobrej ręki to jest dobry i wręcz bezawaryjny;) Z czystym sumieniem mogę go polecić nawet na główny ciągnik w gospodarstwie, jeśli tylko ma się w miare lekkie gleby, tzn nie jest tak bardzo konieczny przedni napęd;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Mam 912 bobrze się ją beluje ma mały promień skrętu , na oranie też nie narzekam w czwórkach daje rade,do awaryjnych nie należy ja w swoim robiłem podnośnik układ kierowniczy ale części są w miarę tanie.Napęd można dokupić wyprowadzenie ma z mostu tylko trzeba sprawdzić czy jest założony w środku tryb bo jak nie to trzeba rozpoławiać ciągnik.Trudno powiedzieć czy się opłaca kupić zależy od stanu i za jakie pieniądze,ja na początku szukałem 914 ale wszystkie albo mocno zniszczone albo bardzo drogie najlepiej przy kupnie nie kierować się wyglądem tylko mechanicznie czy jest wszystko sprawne, farba to nie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

912 - wiele nie powiem bo miałem poprzednika C-385 na kołach 18,4x38. Potrzebny był nam przód plus parę koni i kupiliśmy Zetorka 10145. Ogólnie dobre ciągniki, części jeszcze są i jest wybór bo można kupić oryginał lub pierwszy montaż jak i chińszczyznę.

 

Poza tym zawsze możesz:

- dołożyć turbo i zyskać ok 15-20KM

- dołożyć przedni napęd

- zamienić koła na 18,4x38 z tyłu + tryby w skrzyni i będzie jechał około 40km/h.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iseki    0

Witam. Ile szanowni Agrofotowicze dali byscie za C-385A z 1973r. Ciagnik ma orginalna blacharke w bardzo dobrym stanie, silnik pieć lat po kapitalnym remoncie, robionym w POM Augustow. Serwo cale do roboty, caly przód do tulejowania, do wymiany trzy opony:jedna tylnia i dwie przednie. Poza tym ma duzo wyciekow oleju. A hamulec to tylko reczny. Traktor jest z RSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Ile z nią chcą? Jak byś miał fotki było by łatwiej coś doradzić...wink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja obstawiam 10 tys zł. Może blacharka i silnik sa w dobrym stanie ale mimo wszystko rocznik mówi sam za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Pewnie. Kup moją 1224 :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj