mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

tomek73    579

w 912 i 385 w silniku są takie różnice stare i naj nowsze nie miały przeciwwag na wale,inna pompa olejowa, różnica w bloku 385 miała dekle z lewej strony, w niektórych 912 nie było chłodnicy oleju, i różnica w pompie wtryskowej,a dokładnie najważniejsza rzecz stara miała sekcje 8mm uszczelnione oringami nowe 8,5mm bez oringów a turbo 9mm.Po założeniu nowej pompy wzrośnie ci moc i będzie bardziej dynamiczna ,a to że ciągnik dostał detonacji na nowej pompie to po prostu rozleciała się, a silniki różnią się siłą bo mają inne pompy. A co najważniejszego DOBREGO POMPIARZA ZNALEŚĆ TO JAKBYŚ TRAFIŁ W TOTOLOTKA.Jedną pompę woziłem 4 razy w ciągu dwóch dni aż go objechałem i ją ustawił, ale spróbuj z nimi pogadać, najmodrzejsi ,śmiać mi się chce jak słyszę że jedna sekcja kosztuje 100 zł a oni za 4 sekcje nowe uszczelki i robotę biorą 380zł

 

ja kupiłem nową pompę ze sklepu do 1224 wytrzymała 600 mth i się skączyła w MTZ82 praktycznie co roku [robiłem na ruskich częściach] sam pompiarz stwierdził że to nie możliwe i założył mi polskie ,i chodzi.Ciągnik 1434 i 1634 jest 20km różnicy a tak naprawdę różni się TYLKO dawką na pompie wtryskowej i oznaczeniem w katalogu, numerem pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To mateunia19 daj może ją na sprawdzenie unas takie coś kosztuje 50zł ( w Koninie robią super polecam) wymienią zużyte części. Albo jak chcesz odasz swoją a oni dadzą ci inną po regeneracji robią super i nie drogo sam u nich się zaopatruje w części polecam.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

problem ze sprawdzeniem jest taki że jak jest zimna to będzie miała ciśnienie a jak się nagrzeje to ciśnienie może spaść.Ja bym proponował sprawdzić ją a jak będzie słaba to wziąść na wymianę ale spróbować na nowy typ zamienić silnik będzie całkiem inaczej pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dziś byłem szukałem pompiarzy i znalazłem takiego kto ma bardzo dobrą opinie ale nie ma żadnych na wymiany tylko robi każdą pompę indywidualnie... dziś ją postaram wyjąć jak mi się uda tzn pozwoli czas... byłem jeszcze u jednego pompiarza ale on też nie ma nowego na wymianę ale on ma troszkę gorszą reputację.

Panie Tomku to ja mu powiem żeby ją sprawdził najlepiej jak umie że wolę zapłacić załóżmy 100zł więcej ale pompa ma chodzić jak w zegarku. może jutro będę już bogatszy o nowe informacje...

 

 

Pompa i wtryski już wymontowane. jutro do sprawdzenia i pozostaje czekać co powie pompiarz:)

A wracając do tego wałka to jak ręką go sprawdzałem po wyjęciu pompy tym otworem to na boki nie miał luzów ani do przodu do tyłu tak samo, miał malusieńki luz jak chciałem zakręcić nim. Czy tak ja ja teraz sprawdzałem to nie da rady określić w sprawie tego wałka czy jest wyrobiony czy nie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

a czy mógłby ktoś powiedzieć ile koni mechanicznych ma 385?bo są różne tezy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

W katalogu pisze że ma 76km.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dzisiaj byłem w zakładzie co naprawia mi pompę i powiedzieli mi że będzie sporo rzeczy trzeba w niej zrobić. Sam widziałem pompę rozebraną na części i rzeczywiście były różnego rodzaju te części powyginane ukruszone ogólnie nie w najlepszym stanie. Jakiś wałek do wymiany. Więc powiedział że najlepiej zregenerować ją. Więc pompę będę miał na koniec następnego tygodnia. Wtryski sprawdzał przy mnie i były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

przepraszam że pisze post pod swoim postem ale po prostu chciałem aby był na początku wyświetlania.

Dziś odebrałem pompę została cała zregenerowana więc koszt naprawy mnie wyniósł 800zł. chciałem się teraz spytać jak ja prawidłowo ustawić żeby dobrze palił czyli ustawić zapłon. W necie znalazłem takie coś:

 

"Procedura jest następująca: Ustawiasz napęd pompy wtryskowej na znakach wybitych na kołach zębatych. Następnie obracasz wałem korbowym (zgodnie z kierunkiem pracy silnika) tak, aby ustawić tłok pierwszego cylindra w GMP. Znak na kole zamachowym powinien się pokryć ze znakiem na bloku silnika. Następnie cofasz trochę koło zamachowe aby odnaleźć drugi znak oznaczający początek wtrysku paliwa. Później wkręcasz kapilarę w króciec pompy wtryskowej (w miejsce przewodu wysokiego ciśnienia pierwszego cylindra), cofasz wał jeszcze bardziej (o około 1/4 obrotu). Pompa wtryskowa musi być dokładnie odpowietrzona. W kapilarze powinno być widoczne paliwo. Przestawiasz dźwignię ręczną sterowania pompą na maksymalną dawkę i obracasz wolno wałem korbowym, aż drgnie paliwo w kapilarze, co oznacza początek tłoczenia paliwa przez pompę. W tym momencie znak oznaczający początek wtrysku musi pokryć się ze znakiem na bloku silnika. Jeżeli tak nie jest (kąt wyprzedzenia wtrysku jest za mały lub za duży) należy przestawić pompę wtryskową na podłużnych otworach o niewielki kąt i całą procedurę powtórzyć."

 

Chodzi mi o te znaki na kole zamachowym i na bloku w którym miejscu one są?? od strony rozrusznika? co to jest kapilara tzn jaki ma mieć przekrój???

a najlepiej jakby ktoś mógł jeszcze prościej napisać. dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znaki są na kole zamachowym [wywiercone otworki nie zobaczysz ich]wkładasz 8 cm pręcika 6mm, od strony pompy,w miskę olejową,koło zbiornika oleju do serwa,jest tam taki otworek.Weź lampę dobrze się schyl,to znajdziesz,pręt wchodzi w miskę i dotyka koła zamachowego.Kapilara to kawałek rurki z wtryskiwacza,wężyk,i kawałem rurki szklanej,ja zamiast rurki szklanej założyłem rurkę z igły do strzykawki[osłonkę] ale trochę słabo widać bo jest matowa,to dodałem krople oleju spalonego.Ale na twoim miejscu to założył bym pompę nic nie kombinując.Zobacz gdzie jest ząmbęk na sprzęgle i ustaw pompę [pompą możesz kręcić nie ma to żadnego wpływu]i załóż.Dobrze odpowietrz, odkręć śrubkę [klucz 11 lub12] przy rurkach do wtryskiwaczy i odpalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dzięki. To założę bez kombinowania. mam nadzieje że teraz to będzie śmigać:D dzięki za wszystkie rady. Oczywiście jeszcze napiszę jak ciągnik chodzi na "nowej" pompie. ale moc czy coś jest lepiej to najprędzej sprawdzę dopiero na wiosnę jak pójdzie w pole. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Mateunia - i jak jest jakiś rezultat ? śledzę ten temat i bardzo mnie ciekawi bo również posiadam 385 ;[

 

P.S. takiej chmury dumu z odmy w życiu nie widzialem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Pawlus224 Jestem już po pierwszych odpaleniach ciągnika po odebraniu pompy po regeneracji... I powiem tak ciągnik znacznie lepiej wchodzi na obroty czuć ze jest żwawszy, lepiej reaguje na pedał gazu ale czy ma moc to nie wiem bo nie mam gdzie tego sprawdzić czyli muszę poczekać do wiosny ale jestem dobrej myśli. Jeszcze jutro muszę wymienić dwie podkładki pod wtryskami bo tak na szybko miałem założone dwa rodzaje no i rurki od pompy wtryskowej do wtryskiwaczy. Ale muszę jeszcze ustawić pompę bo ponieważ musi długo kręcić żeby wo gule poszedł dym z tłumika bo pali jakby był zapowietrzony no i przy tym sporo dymi. No chyba że to może być także wina podkładek spod wtrysków bo jak dwie dokupiłem to one były jakoś luźne na wtryskach no i z rurek mi kapało paliwo ale jutro nowe dokupuje i się zobaczy. Jak sprawdzę ciągnik to oczywiście napiszę:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

4 skiby mu wystarczy żeby się nie męczył a jak masz

lekkie ziemie to daj mu 5 i będzie szedł

Ja oram 5 Unia Grudziądz i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Wreszcie jestem po pierwszych pracach polowych 385... Mogę powiedzieć ze poprawa jest ale czy chodzi tak jak powinien to nie wiem. ALe wiem że do układu paliwowego przyczepić się już nie można. Bo jednak w agregacie 3m dość głęboko było robione i szedł dobrze na 4 polowej... na 2 szosowej nie dał by rady...

Wcześniej ciągnik po prostu dusił się schodził z obrotów i się zatrzymywał praktycznie... teraz jak miałem okazję zaorać kawałek pola to mogę stwierdzić że jednak z obrotów nie schodził nie dusił się prędzej zakopałby się a dawniej zgasłby heh... ale muszę powiedzieć że z pługiem 4 skibowym ma dość ciężko ale orałem kawałek ten co był orany na zimę teren był dość lekki bo jednak trochę się zapadał więc warunki nieobiektywne.

Ale ogólnie ciągnik chodzi lepiej niż wcześniej i jestem w miarę zadowolony... Ale wszystko będzie jasne jak przyjdzie orka przed jesiennym siewem. Wtedy będę wiedział czy zrobić mu remont silnika czy nie... bo jednak ciśnienie spada na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku do 0 atm. a na maksymalnych obrotach to jest z 4,5 atm.

Ogólnie to bardzo dziękuję za wszystkie rady były bardzo pomocne.. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Mateunia skoro walczyłeś z pompą to mam pytanie, w jaki sposób odkręciłeś, zakręciłeś śrubę od strony bloku. bo ja niczym nie mogę tam podejść. a dzisiaj rozerwała mi się tulejka na sprzęgieł-ku które łączy wałek pompy z kołem napędzającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja [i nie tylko]tej śruby nie zakładam bo jest z nią problem.Odkręcisz ją grzechotką z długimi przedłuszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

grzechotka dwa przedłuzenia i przegub( krzyzak) :)i jak odkrcisz to nie zakładaj tej nakrętki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

bo jej nie było i sobie pomyślałem że może przez to ta tulejka z frezem się posypała. Ale skoro nikt tego nie zakłada to se nie będę problemów robił bo dodatkowo jeszcze tur przeszkadza.

Jeszcze jedno po powtórnym założeniu pompy wystarczy pompką ją odpowietrzyć czy jakąś śrubę luzować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

pompką napompować i jest śruba podajze na 12 kluczyk przed wyjściami wysokiego cisnienia na wtryski jest widoczna i dobry dostep jest. musisz ją popuscić i krecić rozrusznikiem az paliwo poleci bobrze by było zeby odrazu wtedy załapał odpalił ale trzymaj max obroty az palilwo poleci i doopiero ją przykręc powietrze powinno wylecieć :)u mnie wystarczy nie raz pokrecić rozrusznikiem i przykecic a nie raz kece az odpali i wtedy przykręcam :)

 

co do tej śruby zakładałem pompy u mnie i u jednego wuja i drugiegoi i przy zadnej tego nie było u mnei tez nie ma ani 355 ani 3011 podajrze ze 385 tez nie i nic sie nie dzieje znajomy mechanik mówił ze to zbędne jak jeszcze on zakładał pompy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

No drogą dedukcji znalazłem to śrubkę ale musiałem i tak 2 razy pompę wyjmować bo za pierwszym razem nie trafnie wylosowałem czy tą tulejkę włożyć ząbek w lewo czy w prawo na wałek pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

i jak było?? bo szczeze ci powiem przy 385 jeszcze nie odkcałem a raczej odkrece blizej lata mam ją od nie dawna wiec nie miałem potrzeby a na lato bedzie trzeba tja sprawdzić zeby czsami mi nie siadła przypadkeim coś czuje jakby nie miała tej siły co powinna ale moze się tylko wydaje no i kreci max 2tyś/obr :) z tym brakiem siły to chodzi o traktor nie pompę:) a cisnienie na zimnym jest 4 atm jak sciepły to spadnie do 1-1,5 na 800-1000obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

No u mnie akurat jak na wałek pompy patrzysz od czoła to tulejka względem wałka max w kierunki ruchu wskazówek zegara. Ciśnienie mam podobne, a obroty to kręcę do oporu zegara 2420RPM i jak na nie wejdzie to w byle czym nie stanie , a pompa zaplombowana. Zauważyłem że u mnie ta tulejka to już 30 MTH powoli się niszczyła bo traktor miał gorszą kulturę pracy niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszsn    0

Witam, mam pług z Uni Tura 4 skibowy (bierze około 140 cm szerokości) i orkę robię 1 drogową a podorywkę 2. Dajcie znać jakimi biegami oracie, ziemie mam 3 i 4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj