mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Tomek7G    1

dzięki za propozycję, ale nie przejdzie

z kilku powodów:

nie wiem jak z częściami do zachodnich sprzętów

mam wujka mechanika, który C385 naprawi w nocy o północy, a z zachodnim nie wiem

60 KM to za mało z racji tego że nasze gospodarstwo cierpi na brak czasu (Ja jeszcze się uczę zaś ojciec rolnikiem jest tylko po pracy)

Zacieśniłem nawet grono poszukiwanych sprzętów:

Ursus C385 lub większy, raczej bez przedniego napędu, i z silnikiem raczej 4 cylindrowym.

 

Mam takie pytanie na marginesie czy U1222 w b.dobrym stanie wizualnym za 16500 =dobry sprzęt, czy skończony silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jeśli twój wujek jest dobrym mechanikiem to zrobi każdy ciągnik,tylko musi sie przyzwyczaić, przekonaj ojca do jakiejś innej marki niż ursus, bo jest jakoś głupio uprzedzony.. bez obrazy, no i wtedy może jakiś lepszy ciągnik byś znalazł..


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Mam takie pytanie, nie ma sensu zaśmiecać forum a skoro tomek myśli o kupnie to i jemu się może przyda. Gdzie w u c385 są wybite numery nadwozia(oprócz tabliczki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

witam ponownie znalazłem ciekawego U1012 i mam nadzieję, że coś z tego będzie.

mam pytanie Jakie 2 przyczepy są w stanie dać mu "popalić" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@lukaskrup :

numery nadwozia/ramy są wybite w u 385 na ramie silnika od góry patrząc przy zbiorniku oleju od wspomagania kierownicy(serwa)inaczej mówiąc z prawej strony w okolicy ręcznej pompki paliwa.

 

@tomek7g:

jakie przyczepy to trudno tak powiedzieć jednoznacznie :) wiem ,ze z 2x4,4 t +nadstawki pełne zboza praktycznie pod mało którą gorkę musi redukować biegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

ale mi nie chodzi o numery silnika tylko nadwozia, niemów ze i jedne i drugie są na bloku bo to bez sensu chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

nie na bloku silnika tylko na jego RAMIE ,na tym grubym płaskowniku do którego z jednej strony jest przymocowana kabina a w drugim obciążniki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

mylicie się chłopaki z tym ciśnieniem, nie przeszkadza zbyt duże ciśnienie w silniku 6atmosfer to w sam raz, a co do pługa to polecam fortschritt B125 3 skiby, bardzo fajny pług, mam teraz kvernelanda vd100 i duzo lepiej orało mi się fortschrittem, ładnie rozsypuje ziemię i wogóle jak byłby taki 4 obrotowy to bym kupił napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

mirasek@ :

ale na rozgrzanym ?

Nie napisano :lol: generalnie jakkolwiek, aby nie powyżej tej wartości. Taka sytuacja może sie zdarzyć w zasadzie tylko przy nadmiernie podkręconym zaworku redukcyjnym, ew. przy zasyfieniu kanałów olejowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja również jestem za pługiem fortschritt B125. pięknie kryje dobrze wchodzi w ziemię można założyć lemiesze z wymiennymi dłutami. jedyny mankament jaki dostrzegam to jest to że rama nie jest przygotowana na kamienie bo potrafi się zgiąć i trzeba uważać na to przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

jakie powinno być ciśnienie sprężania w 385??? jeśli będzie niskie to o czym to świadczy??? może świadczyć że rozrząd jest wyrobiony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

cylinder to puszka. ciśnienie albo pierścieniami albo zaworami ucieka, ewentualnie uszczelką. wnioskuje ze chodzi ci o wytarcie się wałka rozrządu lub jakieś luzy na nim. to nie wpływa na sprężanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

nadal mam problem z tym ciągnikiem. Dziś byłem w zakładzie w okolicy i chciałem umówić się kiedy mógłbym zostawić ciągnik a on mi powiedział że 385 nie robią bo nie wychodzą na tym czyli za mało zarabiają.. Jak mu powiedziałem objawy to powiedział że może mieć luz na rozrządzie ewentualnie pompa wtryskowa, lub wałek od pompy... Ale nie robią już tych ciągników. Więc Sobie pomyślałem że przejrzę go od początku. A o mechanika też niemożna się doprosić. Pierścienie były rok temu wymienione wszystkie i głowica była sprawdzana na szczelność. Zawory ustawił mi mechanik który z wielką łaską przyszedł po tygodniu jeżdżenia dzień w dzień. Więc od początku tak planuje.

1.Wyjmę wtryski i pompę paliwową i zawiozę do zupełnie innego pompiarza może on mi wytłumaczy dokładnie i zrobi to porządnie. oczywiście przedmucham wszystkie inne przewody paliwowe.

 

2. Skoro sprężanie nie ma nic do rozrządu to Jak sprawdzić czy rozrząd ma luz czy jest wyrobiony w najprostszy sposób??? w lecie jak zdejmowałem pokrywę tą z przodu to koła zębate nie miały luzu tryby nie miały luzu między sobą, no chyba że jakoś inaczej się to sprawdza??? luz większy miało koło zębate od pompy wtryskowej.

 

Można jakoś w domowy sposób sprawdzić moc ciągnika??? jakimś przyrządem??

przepraszam że cały czas męczę was tym samym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak ci trzyma ciśnienie na zegaże. Jak orginalnie jest ustawiona pompa to ciśnienie niepowino spadać na ok 700 MTG poniżej 2 ATM jak ci spada poniżej 2 ATM na 700 MTG to silnik do remontu.A jak ci odpala o tej poże


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

mateunia19 skąd jesteś, który to jest rok ciągnika,jaki ma symbol, i czy pompa jest starego typy czy nowego [stara ma na regulatorze obrotów taką dużą nakrętkę,nowy ma tylko dekiel płaski]czy wymieniałeś wałek między pompą wtryskową a kołem rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Rawa mazowiecka okolice woj. łódzkie. Rok 76 kupiony z SKR. kilkanaście alt temu po czym był zrobiony remont silnika i dosć długo stał nie używanyz kilka lat. jest użytkowany dopiero jakieś 3-4 lata. Przy tej temperaturze ciągnik nie odpala bo w nim jest nie odpowiedni olej chyba bo po prostu z oleju robi się galareta. i musiałbym go brać na popych. Ale czasem zapala jakby był zapowietrzony. Ciśnienie po zapaleniu to jest 4.5-5 atm a gdy się porządnie rozgrzeje to spada do 1 atmosfery ale to mi się wydaje że po prostu to wina pompy olejowej. W tamtą zimę wymieniłem wszystkie pierścienie. na cylindrach nie było żadnych rys czy progów. Wtedy po rozkręceniu jak wlałem na tłoki ropy to przez dwa bardzo szybko przeleciała a potem po wymianie pierścieni było ok nic nie uciekało. Mam pompe wtryskową starego typu bo jest tam nakrętka.

Tego wałka między pompą a rozrządem nie wymieniałem. A żeby go wymienić to da radę go wyjąć od strony pompy czy trzeba zdejmować pokrywę przednią od rozrządu???

i co mi radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

ta pompa to żadna rewelacja bo chodzą jak chcą, częstą przyczyną jest ten wałek, ja miałem założyłem nowy to zaczęły pękać wałki w pompie wtryskowej, 2 sztuki rocznie co 200-350mth, wymieniłem na inny i od trzech lat spokój, kolega zmienił w 18345 to nie chciał zapalać,jak zapalił było dobrze, zmienił jeszcze raz i spokój przeważnie to te wałki to naj szybciej niestety musisz ściągnąć dekiel rozrządu.Co do kół spotkałem się z felernym kołem na wale ciągnik chodził dobrze ale coś jakby mu brakowało i spalał tłumiki cuda z nim robiliśmy, nawet dorobiłem nowe koło na wałek rozrządu z przestawione o parę stopni i nic dopiero po wymianie koła rozrządu na wale wszystko się uspokoiło

 

ja bym zaczą od sprawdzenia pompy i wtrysków żeby być pewnym, zmienić śrubę z zaworkiem paliwowym powinna być na filtrach jak byś zmieniał końcówki załóż 4 otworkowe nie schłuchaj że powinny być 5 otworkowe do tych pomp, na 4 dużo lepiej silnik pracuje, najlepiej żeby ustawić je na 180 atu ale przy tej pompie może być problem. Jeśli to nie pomoże wymień wałek, tylko musisz swój najpierw wyciągnąć bo są dwa rodzaje, a nawet 4 bo się spotkałem z wałkiem który miał wycięte dwa zęby na sprzęgiełku i być mądry na który założyć

 

jakbyś miał okazje wymień pompę na nowy typ dopłać, zakombinuj,poproś, te pompy mają całkiem inne sekcje i są na nich silniejsze bo to jest pompa od 912 całkiem inna charakterystyka pracy ciągnika.Co do wałka rozrządu może być wyrobiony,ale to rzadkość musiał byś go wyciągnąć bo może być jeszcze wyrobiony blok pod wałkiem ,ale naj szybciej sprawdzić to na zaworach ,jeden kręci ,drugi mierzy sówmiarką dzwigienki popychaczy .

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Z rozrządem nic nie kombimuj bo to nic nie da. Po pierwsze muj tata robił w Skaerze i wiem że tam są ekstremalne warunki pracy tego typu ciągnikami dostają równo w mojej okolicy są jeszcze 2 Skaery jak byś zobaczył sprzęt to usiąść i płakać. Jak ciśnienie spada na 1 ATM to silnik do remontu to nic że niema rys , progów ITP on swoje wychodził a te pompy nowego typu to wielki znak zapytania. Muj sąsiad kupił pąpe nowego typu ona jest od 912,914 i po niej ciągnik ma większy wygar to znaczy że jest troche inna bo 912,914 mają troche inny typ silnika ( są większe ) założył tą pompę poszed w prase i dostał detonacji silnika więc pompę nowego typu odradzam.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

Dawid 18. Ciągnik z skru był kupiony załóżmy ok 10 lat temu a następnie była zrobiona kapitalka silnika. Po czym stał kilkanaście lat bezużytkowy u wuja. zacznę od pompy i dziękuje bardzo za wskazówki bo każda jest dla mnie bardzo ważna. Najpierw pokombinuje z pompą i wymienie tamten wałek. Oczywiście będę pisał na bieżąco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja ci daje wskazówki z własnego doświadczenia jak nie chcesz to nie słuchaj sory


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

tak wskazówki i się bardzo cieszę że są tu ludzie którzy chcą pomóc. A Twoje wskazówki biorę pod uwagę oczywiście i bardzo dziękuję.... ale najpierw zacznę od tej nieszczęsnej pompy i tego wałka. Bo to jest łatwiej wymienić niż remont silnika. Jeśli to nie da efektów to pójdę za Twoją radą i zabiorę się za silnik... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Może i dobże mówisz to bierz się za pompę...pozdrawiam


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj