mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Prędkość wzrośnie dosłownie niezauważanie. tym sobie głowy nie zawracaj. Opór toczenia nowej opony na drodze kolosalnie. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Ojtam jakie opory bez przesady ten ciągnik nie ma skrzyni 40km/ha żeby była mowa o oporach wyluzujcie, jak jest za niski to brać te 18,4 i po temacie, wysokość zmieni się o 85% różnicy w wysokości a prędkość wcale nie tak nie zauważalna bo o te 2-3km/ha wzrośnie, zresztą te 18,4 to chyba najtańsze rozwiązanie i warto wziąść jakąś radialkę, można się pobawić w 520/70/34 tylko jeśli ten ciągnik ma być tylko do pola to nie ma chyba takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na asfalcie różnica już pomiędzy starą 18,4r34 a nową taką samą jest wielka a tym bardziej będzie zauważalna przy zmianie średnicy stara zużyta na nowa większa

Porównuje oczywiście stara do nowej. Sam zmieniałem stare belshiny na nówki taurusy i tym bardziej z ciężką maszyną na drodze opór niezły. 

Kolega znów w zetorze zmienił 16,9r28 na 16,9r34 i nawet w polu czuć różnicę w tym jak silnik jest obciążony. Tu niestety nic nie zrobi to nie jest bieżnik wyścigówki.

Właśnie 2-3 kilometry na godzinę nawet nie uznasz. Godzinę trzeba jechać żeby być do trzech kilometrów dalej. Niezauważalne na przejazdach po wsi.

W każdym razie w tym ciągniku zmienił bym na 18,4 bez zastanowienia tym bardziej że to ciągnik bez napędu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tyle ze zmienił różnią felgi o 6 cali i tu jest kolosalka roznica. Kolego zmieniaj na 18.4 jak robi duzo w polu. Im szersza tym lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem. Ja zmieniłem stare na nowe i opór na drodze też poleciał w górę i mocno. Szerszych niech nie zakłada jak 18,4 bo przy grudziądzkim pługu koło nie mieści się w bruździe.paskudnie orka wygląda.

 

Opona:

16,9R34 średnica około 1575

18,4R34 średnica około 1575

 

W mtz-cie opona:

15,5R38 średnica około 1570 i prędkość max 34,07 km

16,9R38 średnica około 1685 i prędkość max 36,36 km

 

W  pierwszym przypadku różnica w prędkości  może przekroczy kilometr na godzinę. Za to na pewno poprawi się uciąg w polu.

Zmieniaj na większa.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

 

Opona:

16,9R34 średnica około 1575

18,4R34 średnica około 1575

 

 

To co podałeś to wskazuje że średnica wg się nie zmieniła przypuszczam że to błąd. Boje się że po zmianie na 18,4 nie dam rady w polu robić 4 polową która teraz jest dużo szybsza od 1 szosowej. Ale z tego co przeczytałem to więcej chyba plusów niż minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kurcze fakt to samo wpisałem. Będę w domu podam Ci wymiar tej drugiej. Rużnica jest niewielka na średnicy coś koło 70 mm.



Poprawione.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

https://www.olx.pl/oferta/ursus-912-385-warty-uwagi-CID757-IDnIf88.html odradzam jesli ktos by chcial kupic , 200km na marne i pol dnia straty zwykly c385 , biegi ciezko wchodza , ciezko znalesc , skladany na silikonie ,miska od zetora i raczej chyba od zetora silnik , niby nie malowany a po otwarciu drzwi uszczelka zostala przy kabinie , pali na kabelek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jedziesz oglądać traktor wymalowany jak na odpust, z 78 roku i dziwisz sie, że to zwykła 80tka i pomalowana? W sumie zdziwienie że ma silnik Zetora mówi wszystko o Twoim zorientowaniu w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

jak dzonie i gosciu mowi ze nic nie malował zapewnia ze wszystko ok to na chu* marnuje czas  , wystawia bo brakuje pieniedzy , a co do silnikow to az tak obezania nie mam zeby rozpoznac który to ktory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

A mam takie pytanie-zdanie sprzedającego, że odpala z guzika - a z czego ma odpalać? Kuźwa na korbę? Czy w starych odpalanie było nie-z-guzika? Czy to ma być po prostu argument za tym, że taki sprawny jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Witam, mam zamiar kupić Ursusa z ciężkiej serii . 

Ciągnik miał by być głównym ciągnikiem w gospodarstwie. Mam 8ha,ale co roku się powiększa i T-25A jest już do tego za "mały" . I myślałem nad Ursusem . Chodzi mi głównie o modele :  C-385,902,1201,1212. Chciał bym się dowiedz konkretnie o nich. Tzn. spalanie, wady, co się najczęściej psuje itp  sprawy. Mój budżet to jakieś 15tys. 

Bardzo proszę o opinie użytkowników tych ciągników, a nie 13 latków którzy wyczytali w wikipedii jaki jest i już piszą...

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam .

 

Kolego Brytan osobiście mam 1204 i 330. 1204 używam go do wszystkiego na 30ha. Pług 5skibowy zagonowy, rozsiewacz 800l, opryskiwacz 800l, agregat agromaszu 2,7 z siewnikiem poznaniaka, transport, agregat uprawowy 3m agromaszu. Pyrka z tymi maszynami jak na luzie. Nie obciązony nie pali dużo i co najważniejsze pozwala popołudniami odrobić się szybko z robotą. Wcześniej miał zaspany półbieg, ale to nie problem. Można spokojnie pracować i nic sie nie dzieje. Moja rada jeżeli chcesz się rozwijać powoli, masz lżejsze ziemie i pracujesz tylko na gospodarstwie to kup 385/902/912 za 15-20tyś. Pamiętej o dobrych oponach na tyle i obciąznikach w kołach. Dokupisz/pożyczysz pług, gruber-agregat i w pole. Resztę pracy ogarniesz t25. Po pierwszym roku ogarniesz wady mniejsze(np. elektryka) i większe(np.silnik-przy remoncie wsadzaj części pod turbo). Po roku jak pozwoli budżet to kupisz napęd na przód za 10tyś i będziesz zadowolony. Jeżeli wiesz że pola ci przybędzie np 10ha w dwa lata to celuj w 1224, ale to też inny budżet i inne(droższe) maszyny. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

jak dzonie i gosciu mowi ze nic nie malował zapewnia ze wszystko ok to na chu* marnuje czas  , wystawia bo brakuje pieniedzy , a co do silnikow to az tak obezania nie mam zeby rozpoznac który to ktory .

 

Wierzysz bardziej w to co mówi ktoś kogo nawet nie znasz, niż w to co widzą Twoje oczy? Świeży lakier bije po oczach ze zdjęć, a silnika innego jak Zetor nie znajdziesz w ciężkiej serii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A w którym c385 lekko wchodzą biegi....ja takiego nie znam
... a o redukowaniu z 4 na 3 to trzeba sporo najezdzic aby dojść do wprawy....
Silnik zetor to norma, jedynie na tylnym moście Polska tabliczka.
Ja kilka lat temu w takiej kasie kupiłem fiata 780 w stanie blacharskie opłakanym. Remont ciągnika wyszedł ok 4 tyś i z tym że od razu szedł w pole a z czasem blachy sie odrobilo i pomalowalo i kabinę trochę doposażyło w ogrzewanie itp. Skrzynie mial w pelni synchronizowana palil tyle co nic a pociag w polu mial super. Zdjecia masz w galeri o jaki ciagnik chodzi.
Ps co do czesci to w serwisie new holanda normalnie dostepne albo w necie pelno zamienników w smiesznej kasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Znajdzie inny silnik niż Zetor/ZTS, były wersje z Perkinsem np. C-3110  i 3180 z silnikiem V8, to taka ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel914    0

Ogólnie od siebie jestem w stanie polecić ten ciągnik. Naprawy nie wymagają fachowca. Jednak jakość częśći pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Witam.

Zakupiłem niedawno Ursus 912 i zastanawiam się nad zakupem do niego agregatu talerzowego. Stąd moje pytanie czy ursus  912 podoła z agregatem talerzowym o szerokości. 2,7 metra (waga ok. 1200 kg) i do tego ewentualnie siewnik na hydropaku (ok. 500 kg)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Nie podoła. Mój sąsiad z wioski do ursusa 1614(stan jak nowy) zakupił 3m talerzowy + poszerzył starego poznaniaka(lekki siewnik) i pojechał w pole. Po pierwszym dniu siania poszedł cały podnośnik do remontu plus nowa pompa. Po remoncie powoli mu jakoś szło, ale w tym roku ursus poszedł w stary agregat z wałkami, a siewnik do c360 i szybciej mu wszystko poszło. Teraz tylko ściernie robi tym agregatem. Oczywiście musiał jeszcze dokupić dodatkowe obciązniki na przód, tak że łożyska w przednim napędzie wymiana co rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Ja tu się zastanawiam jak 8145 da radę na górkach jak 2.5m zwykły bierny z pakerem i siewnikiem my założę, a ludzie planują 2.7 talerzowy. Choć jak patrzę na YT co niektórzy do ciągników zapinają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Koledzy pomocy bylem ogladac ursusa no wlasnie 912 ale w dokumentach c 385 myslalem ze lewe dokumenty no ale sprawdzilem nr sie zgadzaja i uwaga na tabliczce na c 385 ale rok produkcji 1988 a przeciez c 385 skonczyli w 1981r traktor ma wszystkie cechy ciagnika z 1988 roku szyby uchylne felgi podnoanik kolektor z boku jak myslicie da sie to sprawdzic czy jest to wał czy tylko jakas pomylka

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj