mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

locke    293

Tak tak. Ja za 30 tyś to kupie z przednim napędem i jeszcze mi zostanie.W dobrym stanie oczywiście.Ja za swoją 385 chcę 13 tyś...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 ja za swojego zetora 8145 dałem ok. 29 tysi no dobra liczmy 30 i jakoś poorał, obornik wywiózł, odpala, wszystko sprawne, już nim prawie 50mth od zakupu zrobiłem a grama oleju nie wypił ... Więc nie pierdziel głupot że się nie da za 30 kupić czegoś z napędem bez remontowania.... Wystarczą tylko dobre chęci szukania... Bo widziałem sprzęty po 40 pare tysięcy które miały być igły a jak się pojechało to człowiek dopiero widział jaka to igła jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Co z tego że dałeś 29 tyś ? Skoro opony masz w nim do wyrzucenia... Dolicz sobie parę tyś do tej sumki na opony. Tylna opona to o ile mi wiadomo to koszt 2 tyś co 2 sztuki dają 4 tyś, do tego dolicz przód i 6 tyś nie twoje. co daje nam już sumkę 35 tyś. Żółw/zając sprawny jest u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

opony jeszcze z 2 sezony spokojnie przechodzą i nie trzeba kupować niekiedy nowych bo za mniej niż pół ceny idzie niezłe kupić z zachodu ;) Jak napisałem wyżej czytaj ze zrozumieniem wszystko sprawne bez wyjątków ... No sorry żarówka mi się przepaliła ostatnio w przedniej lampie:D

 

Ursusc385 a co ty myślałeś że ciągniki z ciężkiej serii ursusów będą trzymały nie wiadomo jaką cene?? Ile uważasz że C-385 jest warta?? Sąsiad nie tak dawno sprzedał swoją w fajnym stanie która jakoś wielce nie pracowała bo ma jeszcze 4 inne ciągniki... Miał ją od lat 90tych a kupił ze straży pożarnej więc przebiegu jakiegoś wielkiego nie miała ... po umyciu wyglądała jak nówka i co ? Wystawił za 17 tysi pies z kulawą nogę się nawet nie zainteresował... sprzedał za 13 tysi ostatecznie .... Nie ukrywajmy przecież to zabytki już są... Fakt jest taki że za pomocą 4 kluczy młotka i przecinaka te ciągniki się naprawi no i nadrabiają uciągiem ale za to spalanie no jest ponad normę ...

 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Taka jest prawda ze by kupic dobry 914 trzeba wydać z 40 45 tys zł natomiast 912 30 tys 35 jak nie chcecie remontowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

boster12 jakbym miał za 914 wydać ponad 40 tysi to wolałbym dołożyć z 5 czy nawet 10 i kupić Zetora 9540 który raz że jakoś wygląda i jest znacznie młodszy .... No albo kupić coś zachodniego ... Bo dla mnie ciągniki ursus/zetor serii ciężkiej więcej niż 30/32 tys nie są warte... oczywiście zaznaczam tutaj że z przednim napędem... bo bez czy to 912 czy większy model to max 20 tysi ...

 

Może porównanie nie na miejscu ale przychodzi mi to do głowy akurat... Z narzeczoną staliśmy przed zakupem mieszkania ostatnio ... Ludzie cenili sobie różne kwoty spodobało nam się jedno za 160 tys ale tyle akurat nie mieliśmy ... pojechaliśmy obejrzeliśmy i kupiliśmy za 125 tysi ... Wniosek sam się nasuwa: Cenić to sobie można tylko trzeba jeszcze amatora znaleźć ... nie wiem kto zapłaci za stare 914 więcej niż 40/45 tys zł, a bez napędu ponad 30 ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

No to powodzenia w zakupie znam człowieka który kupił za 36 tys zł 914 i sprzegło ze skrzynia mu sie rozsypało. Natomiast jak kupiłem Zts 8145 za 45 tys od chłopa zadbany kolecionreski nic sie nie psuje mam jeszcze nawet wszystkie orginalne naklejki

 

wersja eksport zaznaczam

 

z reguły te za kilkadziesiat tysiecy co sa sprzedawane na allegro to są do remontu wiec nie oszukujmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ursusc385 ja za swojego zetora 8145 dałem ok. 29 tysi no dobra liczmy 30 i jakoś poorał, obornik wywiózł, odpala, wszystko sprawne, już nim prawie 50mth od zakupu zrobiłem a grama oleju nie wypił ... Więc nie pierdziel głupot że się nie da za 30 kupić czegoś z napędem bez remontowania.... Wystarczą tylko dobre chęci szukania... Bo widziałem sprzęty po 40 pare tysięcy które miały być igły a jak się pojechało to człowiek dopiero widział jaka to igła jest...

Jeżeli uważasz że jest w dobrym stanie to daj mu 5 lat pracy na 40ha ornej w moich okolicach.

My kupiliśmy Zetorka 10145 w podobnej cenie, jest u nas w sumie już kilka latek bo chyba od 2005 czy 2007 roku.

Na starcie wszystkie nowe opony, wymiana płynów silnik-skrzynia, wymiana pomp.

Potem wyszło że jakaś ofiara nawaliła smaru do przednich zwolnic więc ich remont (tani nie jest) a wyszło przypadkiem jak robiliśmy tulejowanie przodu bo zachciało mi się posprawdzać oleje w zwolnicach.

Silnik w zeszłym roku kapitalka z blokiem włącznie.

W tym roku plecak robiony.

Kupiony tanio (chyba ok 30tys) ale dużo roboty włożone i już nie tak tanio. Wyglądał ładnie, nic nie ciekło, silnik miał niby zdrowy. Wybrany z wielu obejrzanych ciągników. Obecnie go raczej nie sprzedam bo szkoda a robotę robi.

 

Potwierdzam ze za 30 tys kupić dobrą czwórkę z przodem jest baaaardzo cieżko, no chyba że po znajomości lub od komornika ;)

 

A czy jest taki ciągnik wart więcej niż 45tys? Każdy musi sam to policzyć choć kupując nowy za 100 tysia na prow przy byciu vatowcem płacimy ok 33tysi (nat2000 i młodzik) i mamy nowy więc te kilka lat spokoju


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

widzisz mój 8145 wersja eksportowa też jest od rolnika w oryginale tylko że kosztował mnie znacznie mniej... Z pługiem dałem za niego 34 tysie :P

 

Nikita_Bennet i tu masz rację jakbym miał osobiście wywalić na ciągnik z lato 80dziesiątych 45 tysi to walałbym nowego wziąć nawet Pronara który pare lat w spokoju bezawaryjnie by przechodził i sam tak zrobię za któryś rok... bo wiem że na 8145 nie strace a wezmę nowego...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Witam wszystkich Agrofotowiczów :)

 

Mój wujek znalazł na sprzedaż u jednego gospodarza 80'tkę z 72r. Mi by była ona głównie potrzebna do ciąganie przyczep i orki. Cena za ciągnik to 10000 zł.

 

Pytanie głównie kieruję do tych którzy mają 80'tki.

 

Byłem oglądałem już i wiem że trzeba będzie odmalować ale silnik 5 lat po remoncie generalnym. Na dowód ujrzałem rachunek. Ciągnik ten posiada starszy dziadek. Mówi że 80 nie jest mu potrzebna na 4h gospodarstwo. Z tego co mi pokazywał to ciągnik u niego jest od 32 lat. Pytałem się sąsiadów to mówili że nigdy nie miał dużo pola ornego i że ciągnik nie był strasznie katowany.

On ma pole na obrzeżach miasta więc miałem kogo się spytać :D Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Proszę o porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jeśli w dobrym stanie to jak najbardziej można brać, mówiłeś że był robiony remont, tylko sobie odmalujesz i będziesz jeździł a cena również nie jest wygórowana więc moim zdaniem się opłaca.A na ilu ha będzie pracował ten ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Już pisałem wyżej 4ha :D76976539_2_644x461_sprzedam-ursus-c-385-zdjecia.jpg

 

Odmalować pasuje. Jakieś porady żebym się nie przejechał ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Z wyglądu szału nie robi.

Na 4ha to za duży,lepsza będzie C-360 albo jakiś MF-255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Sorry nie doczytałem. Miałby pracować na 15h klasa 3,4. Wiem że z wyglądu jest cienki ale można odmalować a dla mnie liczy się to co pod maską niż to jaki jest na zewnątrz :) Kabina będzie inna z drzwiami otwierającymi się w stronę maski a nie tylnych błotników.

Edytowano przez Kryroj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

ja tam 80-tki bez 4x4 bym nie bral, w plugu naped sie przydaje, jak ugrzezniesz z przyczepa to tez sie przyda, dobrze sie zastanow zanim kupisz ciagnik bez napedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

A Jak skrzynia biegów działa w nim ? Moim zdaniem jak będzie używana w transporcie i orać 15 ha to przedni napęd nie jest taki potrzebny, gdyż ciągnik bardziej zwrotny i mniej paliwa spali, no chyba że przybędzie mu więcej do orki, to bym pomyślał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

za taką cenę jeżeli silnik zdrowy, podnośnik podnosi, wałek się kręci a przy kręceniu kierownicą nie trzeba się zapierać nogami to myślę, że warto by ją było kupić. Jak będziesz oglądał to zwróć uwagę na takie podstawy jak : ciśnienie oleju zimny/ciepły, czy nie dmucha z odmy za mocno, czy nie poci się zbytnio, jak biegi chodzą i czy wzmacniacz działa. A ta kabina wcale nie jest taka zła, w swojej 80tce miałem z grubym dachem i drzwiami otwieranymi "do przodu" to latem drzwi zawsze w garażu leżały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu85    6

ja mam taka 80-tka, pracuje ponad 20 lat w moich rekach rok 74, silnik byl juz robiony i skrzynia cala wymieniona..zwroc na to uwage czy biegi nie wyskakuja itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Silnik 5 lat po remoncie generalnym więc powinien byś dobry skoro pracuję u osoby starszej na 4ha. A co do skrzyni to muszę to sprawdzić. Dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Za 10 tyś to c 360 w dobrym stanie się nie kupi.Widać że opony jeszcze w miarę obciążniki wszystkie są i to jest już plus.Same opony używane to już 2 tyś i obciążniki następne 2 tyś i żeby była zarejestrowana to już dobrze więc brać i się nie oglądać.Porobisz wyczujesz sprzęt i możesz malować.Jak będzie złom to zawsze sprzedasz za tą kasę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Chciałem się upewnić bo nigdy nie miałem do czynienia z ursusem C385 :) Dziękuję. Zarejestrowany jest :) Więc biorę. Jak odmaluję to wstawię fotę :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj