mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

XaWi    1

Sprawdź jak sillnik pracure na minimalnych obrotach czy rowno pracuje podnośnik czy dobrze podnosnik najlepiej zapiac jakis agregat albo plug najlepiej bylo by go przetestowac w orce bo mialem 912 i podczas orki rozlanczalo polbieg ogolnie jezeli trafi sie na dobry ciagnik to sa to dobre ciagniki a naped nie bedzie ci potrzebny jezeli nie masz duzo pola pod gorke bo inaczej to na blokadzie wiadomo ze z napedem jest duzo lepiej pomysl tez na 914 nieraz morzna trafic za nieduzo wieksze pieniadze i w dobrym stanie bo zalozenie napedeu do 912 jest nie oplacalne .na ile ha ma on pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam juz ursus 1014 z turem metal fach a 912 jest mi potrzebny do takich lużnych prac;)

 

własnie z ursusem 1014 nie mam problemu niby 912 to samo tylko bez przedniego i turbo . chcialbym go użyc do prasy sipmy farma 2 , wożenia kiszonek itd bo do orki i agregatu mam 1014 a nie zapne do 912 agregatu 4.20m i pluga 4x40cm bo wiem ze nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego Kamilrolnik18 skoro posiadasz 1014 to doskonale wiesz co to za ciągniki a typy o które pytasz są bliźniaczymi i słabszymi wersjami (bez turbo)Twojego Ursusa i o napędzie 2x4.

Więcej na temat interesujących Cię ciągników masz w linku podanym wcześniej.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) ciągle oglądam na allegro czy są jakieś podczciwe 912 ale do 24 tyś. może wiecie gdzie można kupić dobrą 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Na Twoim miejscu mając 24 tyś do dyspozycji i 1014 na podwórku rozejrzałbym się za Zetorem 7211 bo jest o niebo lepszy. Zwrotniejszy, lepszy komfort, duża kabina i może niepozorny, ale u nas 7011 przez jakiś czas wykonywał tą samą robotę co 8011 i sobie świetnie radził, zawsze wolałem nim jeździć, więc radzę Ci przemyśleć tę opcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ja tam mam 80-tkę bez przodu i nie narzekam jakoś. Przy 3-5 klasie ziemi ciągam 3-4/35.

Nie mówię na górkach czasami by się przydał przedni napęd ale na moje 15 ha jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buggy    7

Jak będziesz kupywał 912 zwróć uwagę na działanie tylnego wom-u czy włancza się bez najmniejszege zgrzytu, działająca blokada tylnego mostu, a nawet czy ma orbitrol zamiast serwa, sprawć czy wszytkie biegi działaja i czy ma zdrowy silnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Do lekkich prac to idealny ciągnik, a w razie potrzeby nie ulęknie się cięższej pracy ;) Nie będziesz żałował, warto wyłożyć te 24-25 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

7211 moze miec troche ciezko w prasie. Przy zakupie sprawdz czy na pewno to jest 912. Niektorzy potrafia kity wciskac. Widzialem ostatnio ogloszenie z 385A a napisane ze 914. Poza tym sprawdz Wom najlepiej z jakas maszyna, a reszta to tak jak wyzej napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jak niektórzy ciągają c360 te sipmy to 7211 spokojnie pójdzie. Wybór należy do Ciebie, ale jakbyś kupował obojętnie który ciągnik to zwróć też uwagę na ciśniene oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jano 7711 właśnie 360 chodzi u mnie w prasie po kapitalnym remoncie i powiem ci ze w slomie to jest luz ale w sianokiszonce idzie ale mógłby być mocniejszy ciagnik.

 

po kilku latach wysiadzie 360 w prasie i wole dlatego mocniejszy ciągnik taki jak ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jak wolisz, jeżeli jesteś przy ciężkiej serii to spójrz też na odpowiednik 912 w zetorze - zetora 8111, powinien być trochę tańszy i z lepszą budą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Właśnie na odwrót kolego. Zetor częściej ma komfortową kabinę i jest tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

zetor zawsze jest droższy, powyższym postem sam zaprzeczasz sobie, jak coś co ma lepsze "wyposażenie" może być tańsze od czegoś co tego wyposażenia nie posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jak będziesz kupywał 912 zwróć uwagę na działanie tylnego wom-u czy włancza się bez najmniejszege zgrzytu, działająca blokada tylnego mostu, a nawet czy ma orbitrol zamiast serwa, sprawć czy wszytkie biegi działaja i czy ma zdrowy silnik. :)

Nigdy nie słyszałem żeby komuś zgrzytał wom, przecież jest załączany hydraulicznie, hyba, że masz na myśli dźwignię pod siedzeniem, którą załącza się na zgaszonym silniku. 912 fabrycznie nie były wyposażone w orbitrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zetory zawsze były droższe niż ursusy.

Wujek teraz sprzedał Zetora 8011 z 73 r za 18 tyś Gość nawet nie targował się specjalnie.

Kupił Zetora 12111 z 86 za 21 tyś i koło 3 włożył.

Ugadał się za niego na 23 i przy kupnie okazało się ze podnośnik bardzo słabo działa., powoli podnosił, to po wielkich rozmowach 2 tyś spuścił.

Ursusy takie widziałem po 16-18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj