mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

tom31    11

Widać że dość zadbany, jak ładnie wszystko chodzi to raczej warto. Oglądałeś go.

 

 

 

tak ogladałem go była nawet okazja lukniecia do skrzyni bo jak własciciel robił wzmacniacz momentu to kazał przyjechac obejrzec jak bylo rozebrane tak wiec zrobil zaraz sprzegło pompy itd i mysle ze zdecyduje sie na niego ogladalem inne to bardziej wyrabane ale wiekszosc to od handlarzy a nie od prawdziwego rolnika,ten akurat pracuje na 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Na pierwszy rzut oka ładny. Cena trochę wysoka. Trzeba by przytrzymać troche gościa a jak ktoś kupi to tez nie ma co żałować w tej cenie 80 znaleśc fajną to nie problem

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Na pierwszy rzut oka ładny. Cena trochę wysoka. Trzeba by przytrzymać troche gościa a jak ktoś kupi to tez nie ma co żałować w tej cenie 80 znaleśc fajną to nie problem

 

 

 

Powiem wam chlopaki zjezdziłem juz ostatnio kawałek polski za ciagnikiem i gdzie nie zajechałem i pasowała cena to stan kiepski gdzie cena wyzsza stan ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

a ta 912 z linku wyżej za 17 tyś cena dobra. opon chyba nie ma to na -. jakby mechanicznie grało to warto myślę. A ta 80 co wstawiłeś to ugrasz jeszcze coś z gościem czy twardo 18,5

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

a ta 912 z linku wyżej za 17 tyś cena dobra. opon chyba nie ma to na -. jakby mechanicznie grało to warto myślę. A ta 80 co wstawiłeś to ugrasz jeszcze coś z gościem czy twardo 18,5

 

 

cene powiedzial 18 i ze nic juz nieopusci ale mysle ze jeszcze te pare stowek utarguje a co do opon to tyl tak na 60% dobry a przod jedna ok a druga taka sobie ale ze w tych pieniadzach w dobrym stanie technicznym to niekupi sie nic ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Musisz sam zdecydować, ja bym go pomęczł na 16,5_17 jak on by na to śpiewał. A panie a tu opony przednie a tu cos tam tak delikatnie zeby nie wk...c a wyczuc klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Musisz sam zdecydować, ja bym go pomęczł na 16,5_17 jak on by na to śpiewał. A panie a tu opony przednie a tu cos tam tak delikatnie zeby nie wk...c a wyczuc klienta.

 

 

tez taki mam zamiar jade w sobote do goscia i zobaczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze sprawdź podnośnik. Wujek pojechał po Zetora 12111 z 86r w podobnym stanie jak ta 385, za 23 do zabrania, i okazało się że podnośnik prawie nie podnosi. 2 tyś ledwo spuścił. Brat go przekonał żeby sprzedał.

Przednie zawieszenie czy nie mocnych luzów.

Ale jemu brakuję obciążników z tyłu i z przodu, a tu trochę problem, za obciążniki trza dać z 1 tyś albo lepiej. Pod filtrem też chyba nie ma.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No i wujek teraz sprzedał zetora 8011 z 73 roku.Nie wiem jeszcze ile wzioł, ale chciał 18. Poszedł na wioskę, nawet nie ogłaszał się. A wy piszecie że 15 to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Ja kupiłem 85 z napędem to dałem 21 .przednie opony nowe tylne kiepskie ,trochę musiałem włożyć ,bo wymieniłem wszystkie blachy ,takie drobne sprawy mechaniczne ,ale jak ciągnik ma być na szosę to i wygląd powinien mieć i sprawny być ,a nie ma co się oszukiwać ,nawet ciągnik z roku 90 ma już 23 lata ,niby wszyscy co sprzedają mówią że chodził na 10 góra 15 ha ,ale wiadomo że rzadko kto mówi prawdę ,i chyba rzadko się zdarza lub prawie nigdy że ciągnik np takie 85 z napędem czy 914 za 30 tys ma wszystko w stanie idealnym ,bo musiało by to wcale nie pracować a wiadomo jak to jest pole nie równe ,drogi polne też idealne nie są a do tego dużo ha i wszystko się zużywa a rzadko kto wiedząc że za rok dwa będzie sprzedawał ,robi ciągnikowi remont generalny ,jak to kiedyś bywało w czechach że szedł traktor do warsztatu przy fabryce zetora i tam był rozbierany na szczegoły i wszystko co trzeba wymieniano i to był remont generalny ,potem można było kilka kilkanaście lat spokojnie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

tom31 i co zahandlowałeś coś?

 

 

hej! do tranzakcji doszło kupilem tego co zamieszczałem link do ogłoszenia na kolach go sprowadzilem 90 km przejechal bez najmniejszego problemu mechanicznie ok troche kosmetyki i takie drobnostki porobic i mozna smiało smigac w pole,poszukuje starego dziurawego zbiornika paliwa od 912 bo chciałbym zrobic przy nim wskaznik paliwa jak tu jeden kolega pisał ze robił sam to moze i zaczne działac cos w tym kierunku jesli nieznajde starego zbiornika ,a moze z was ktos ma,potrzebuje tylko kawałek blachy z miejscem na czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to teraz najtrudniejsze pytanie ale tak bez sciemy, ile Cię ta przyjemność kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

to teraz najtrudniejsze pytanie ale tak bez sciemy, ile Cię ta przyjemność kosztowała.

 

 

bez sciemy odpowiadam dałem 17 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dzieki a szczerość. Niech się dobrze sprawuje. A jeszcze jedno jakie mial ciśnienie na zimnym a jakie na rozgrzanym oczywiście na wolnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Dzieki a szczerość. Niech się dobrze sprawuje. A jeszcze jedno jakie mial ciśnienie na zimnym a jakie na rozgrzanym oczywiście na wolnych obrotach

 

przyznam siew szczeze ze niezerklem ile na wolnych na zimnym bo sam niebylem po niego ale jak wsiadlem u goscia to na pełnych obr trzymała 5 przejechałem do domu 90 km i tez trzymała 5 z cisnieniem niebylo problemu zadnego ale sprawdze jutro ile ma na zimnym na wolnych i napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Tam zimny to prawie każdy jeden ma ciśnienie ,4-5 ,chodzi o to ile ma na rozgrzanym tak przynajmniej do 60 stopni na wonych obrotach i jak ma 3 to jest dobrze .A jak ktoś mówi że ma 6 na zimnym to pewnie zawór podkręcony bo fabrycznie zawór puszcza bodajże 5,2 i więcej nie będzie ,a jesli ma więcej to było coś kombinowane

 

A w to że ciągnik jak zimny ma 5 i jak rozgrzany 5 przy tych samych obrotach to za bardzo nie wierzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten oto ciągnik jest bardzo dobry, ale jego cena to ok. 13 tyś,.. Lepiej kup sobie Ursusa 912 ! Młodszy i trochę lepszy.. a jak chcesz c-385 to tylko c-385A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupic ursus 912 ale za bardzo nie wiem na co zwrócić uwage przy kupnie takiego ciągnika. nie chce kupić podszykowanego ciągnika lub na sztuke bo mój znajomy kupił i ciągle sie psuje chociaż dał za niego dużo. także pomóżcie :)

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze musi być z przodem, bo ciągnikiem takiej mocy bez przedniego napędu w polu dużo nie narobisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

kolega ma racje ja kupiłem zetora 8045 z przodem i nie ma sobie mocnych w tej klasie mocy tak myslę,uwagę trzeba zwrócic przede wszystkim na silnik to podstawa jak pali na zimno czy kopci jak chodzi skrzynia czy biegi nie wyskakuja jak wom działa czy bez zgrzytów się załącza no i czy przyszpieszacz działą momentu obrotowego,a jak z napedem to sprawdzic czy tez działa ja sprawdziłem zapierając sie o drzewo przodem i właczyłem napęd wtedy widać czy dobrze bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Kolega wyżej ma racje, ten ciągnik bez napędu jest nic nie warty, gdyż nie będzie ani zwrotny ani dobry w polu, a z napędem będzie chociaż dobry w pole. Sprawdź wzmacniacz momentu, przejedź się nim i sprawdź jak przyspiesza (niektóre to takie muły, że szkoda gadać). Sprawdź ciśnienie na ciepłym silniku i czy nie dymi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj