mateunia19

Pomoc w zakupie Ursusa 385/902/912

Polecane posty

tomek73    576

Ładna koło 16-18 tyś, nawet 20.

Mój wujek ma ładnego Zetora na sprzedaż 8011 chyba. Chciał z 18 tyś. Z dwa lata temu robił silnik i pompę podnośnika zmieniał.

Kupił 12111 za 21 z 86 r i już włożył parę złotych.

A mam z 15 ha.

Jego sąsiad go chcę ale na 3 raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Ja sprzedalem zetora 8011 w bardzo dobrym stanie. Jedynie to opony z przodu trzeba bylo zmienic i tyle. Poszedl za 14 tys.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

16 18 tysiecy to raczej cena nie mala i chyba ciezko znalesc kupca,14 15 to jeszcze tak rozsadnie w miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pytanie w jakim stanie są, i czy szybko chcę się sprzedać czy nie.

Jak ładny ciągnik nic do roboty, ładne opony, wszystko sprawne, dawno malowany, to klient da dobre pieniądze.

Ja dwa lata temu MTZ 82 sprzedawałem z 87r i za 25,5 tyś poszedł. 2 miesiące ogłaszałem, ale nie chciałem spuszczać. Gościowi 100 zł spuściłem, wcale nie targował się, jak powiedziałem tak zapłacił.

Ja 3 lata temu dałem za ciągnik o 10 tyś więcej niż mogłem kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jakie ciśnienie na zimnym i rozgrzanym silniku powinien trzymać ten traktor (lub zetor 8011) żeby można było rozważyć jego zakup i na co zwrócić jeszcze uwagę. Pytam bo każdy mówi co innego. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

na zimnym cztery atm a na rozgrzanym 0.9.Jak tak będzie miał to Git,albo ja więcej :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Aż taka róznica. Ja w sobotę kupiłem właśnie c-385 to na zimnym na wolnych ma 4 a na rozgrzanym 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

locke 0,9 to chyba coś zamało, nie pomyliłeś się czasem? ursus 1991 ile dałeś jeśli to nie tajemnica, który rok, jaki przebieg, stan opon, typ maski i silnika, czy ma obciążniki na tylnych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

ewentualnie jeszcze...Ale to się nie opłaca....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
Napisano (edytowany)

Dałem 14, opony 40 %, nowy typ maski rok 75, ale uważam że warto za niego tyle dac, Wszystkie pompy nowe łącznie z wtryskowa. Przykleje naklejki i wstawie fotke

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Piszecie ze tanio mozna kupic ursusa 912 ,wcale takie tanie nie sa ja sam poszukuje 912 i nic niemoge znalezc do 20 tys wszystko powyzej a moze ktos z kolegow posiada 912 nqa sprzedaz?jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Piszecie ze tanio mozna kupic ursusa 912 ,wcale takie tanie nie sa ja sam poszukuje 912 i nic niemoge znalezc do 20 tys wszystko powyzej a moze ktos z kolegow posiada 912 nqa sprzedaz?jestem zainteresowany

No nie nie nikt tak za tanio to ciągników oddawać nie chce ,za 912 jak dobre to napewno koło 20 trzeba dać ,jedynie Ci trochę taniej sprzedają co biorą nowe na dotacje bo kase potrzebują z reguły ,Ale dzwonił do mnie znajomy i mówił że kupił mtz 80 za 3400zł i dobry stan :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

To że cenią to niech sobie cenią. Przecież na allegro jest trochę 912 tek w granicach 20 tyś +- i to podejrzewam do negocjacji bo niektórzy tam ceny z kosmosu dają czego przykładem są 60 tki. Kto da za 60tkę 15-16 tys 10-12 to cena realna i to musi być w b dobrym stanie. Tak samo z 80 tką nikt nie da 16 czy 18 tyś. Osobiście sam szukam 80 tki i nie dam więcej jak 14-!5 tyś w bdb stanie a jak coś drobnego trzeba poprawić to 12 13 to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

To że cenią to niech sobie cenią. Przecież na allegro jest trochę 912 tek w granicach 20 tyś +- i to podejrzewam do negocjacji bo niektórzy tam ceny z kosmosu dają czego przykładem są 60 tki. Kto da za 60tkę 15-16 tys 10-12 to cena realna i to musi być w b dobrym stanie. Tak samo z 80 tką nikt nie da 16 czy 18 tyś. Osobiście sam szukam 80 tki i nie dam więcej jak 14-!5 tyś w bdb stanie a jak coś drobnego trzeba poprawić to 12 13 to max

Z jednej strony nie ma co się dziwić ,że żądają bo części kosztują sporo do ciężkich ursusów to nie 60 tka i jeśli ktoś trochę powymieniał ,bo wiadomo są to ciągniki dosyć wiekowe to za parę złotych nie odda ,a znów ten co ma kupić a nic naprawiane od nowości nie było to dużo dać nie chce bo może się okazać że ciągnik 80 tka 12 i remont drugie tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

No włśnie dlatego że są to ciągniki wiekowe to cena ich powinna być rozsądna bo jeszcze parę lat to nikt ich nie kupi no chyba że tacy jak ja co mają parę ha i nie chcą inwestowac nie wiadomo jakich pieniędzy ze względu na niepewność co do przyszłości małych gospodarstw. A te parenaście tysięcy miał niemiał człowiek przeżyje i sobie trochę zdrowia uratuje jak się przesiądzie z 30 czy 60. To że ktoś nawymieniał części to nikogo nie interesuje i taki ciągnik może być parę złotych droższy bo to nie agroma i nigdy nikt nikomu nie zwróci zainwestowanych pieniędzy. I niech sobie cenią nawet po 25 tyś jak nie ten to inny coś się znajdzie. przykład hanlarze kupują i złomy i fajne traktory i na każdym mają przebicie czyli można kupić w rozsądnej cenie. ja sam ostatnio kupowałem pewną maszynę ceniona była 12 tyś przyjezdzam gadka szmatka że nic taniej że to a tamto a a nie pokrzywione a tamten daje tyle a a jescze inny tyle. To myślę niech dają wychodzę z podwórza i mówię wsiadając do samochodu to co 8 dać, pada odpowiedz 9, odpowiadam osiem i ani grosza więcej i jadę po kasę. Gość mówi niech będzie. i co a tyle było chętnych a ile nie dawali. także z tym cenieniem trzeba zejść na ziemię bo tego złomu nie brakuje i nie ma co się spalać w blokach coś się znajdzie jak się szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Wiek wiekiem, ale póki są części, to te ciągniki (przy odrobinie profesjonalizmu – bez 10kg młota i metrowej przedłużki przy dokręcaniu śrub) można reanimować w nieskończoność i to bez wielce specjalistycznego zaplecza narzędziowego. Stosunkowo tanie i dostępne części, prosta i w miarę trwała konstrukcja, oraz nie najgorsze: komfort i wydajność pracy , powodują, że te ciągniki ciągle są w cenie.

Zadbana 80'tka (wszystko sprawne i w znakomitym stanie) będzie służyć długie lata i jest warta nawet tych 30tys. Ale takiej nigdy jeszcze nie widziałem :) Zajeżdżony 912 (czy jakikolwiek inny ciągnik, z dowolnej części świata) wart jest tyle, ile waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Czytajac posty niektorych uzytkownikow, smiem sadzic, ze czekaja na mikolajki w maju. Nikt bez noza na gardle nie sprzeda ciagnika za bezcen. Cene ksztaltuje rynek, jesli towar znajduje nabywce wart jest swojej ceny. Co do zakupu 385 to szczerze polecam poszukac mlodszego 902. Cena ta sama, a posiada wiecej udogodnien.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koło mnie stoi 385 za 10 tyś praktycznie do remontu, jedna opona z tyłu łysa. i podobno ma papiery. Stoi 2 lata. Ale wyglądem nie straszy.

Znajomy ma 1201 za 20 z silnikiem po remoncie, Mówił że dał 8 za silnik i jeszcze sprężarkę kupił za 2 tyś. Tyle kosztuję remont, żeby ciągnik chodził dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Czytajac posty niektorych uzytkownikow, smiem sadzic, ze czekaja na mikolajki w maju. Nikt bez noza na gardle nie sprzeda ciagnika za bezcen. Cene ksztaltuje rynek, jesli towar znajduje nabywce wart jest swojej ceny. Co do zakupu 385 to szczerze polecam poszukac mlodszego 902. Cena ta sama, a posiada wiecej udogodnien.

Tubym się zgodził ,niektórzy mają po pięć i zamiast sprzedawać dokupują kolejny ,no bo jaki sens sprzedać jakby odliczyć to co się włożyło to za cenę złomu który jest po złotówce teraz :D A co do remontów ,to jak słyszę że ktoś mówi że silnik po remoncie ,a wymieniał tylko tłoki i tuleje to smiechu warte :D Kompletny remont silnika kosztuje ,bo zawsze kosztował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Widać że dość zadbany, jak ładnie wszystko chodzi to raczej warto. Oglądałeś go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateunia19
      mam takie pytanie odnośnie ciśnienia oleju. Gdy ciągnik jest zimny i tuż po zapaleniu ma 3-4 na niskich obrotach a jak się przegazuje to 5-6. Gdy ciągnik popracuje i olej się już rozgrzeje porządnie to na małych obrotach ma 1 atak w pracy przy np pługu przy 18-20 tyś obrotów to ma w granicy 2-4. Takie ciśnienie jest wystarczające? pytam w kwestii ciekawości tak na przyszłość. dzięki za odpowiedzi.
    • Przez sdcrisis
      czesc mam do was pytanie bo chcialbym wymienic ogumienie w 1614 ursusie i teraz mam do was pytanie poniewaz chcialbym szersze bo do tej pory mam przod 14,9. R24 i tył 18,9 R38 i teraz nie wiem jakie;/ ale czy jabym szersze zalozyl to czy felge tez musze zmienic na szersza??
    • Przez MatiTM
      Witam ponownie. Sprzedałem Akpila i kupiłem pług firmy Kołaszewski. Nie wiem czemu ale cały czas mam problem z jedną rzeczą, mianowicie pług nie idzie w osi z ciągnikiem. Jak  nie zapnę odciągu to pcha się w lewo że odciąg aż po oponie idzie. Ciągnik idzie lekko i równo nie ściąga go. Przypomną że ciągnik kupiłem od sąsiada i on też ma pług firmy kołaszewski i nie miał żadnych problemów z orką. Nie miał wg odciągów i pług szedł równiutko za ciągnikiem. Po kupnie ciągnika wymieniałem uszczelniacze na mierniku impulsów i może tam coś przestawiłem? Wspawałem też nowe końcówki ramion dolnych by zminimalizować luzy. 
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Jakie powinno być sprężanie w ursusie 912? Przy jakiej wartości czas na remont?
    • Przez aress
      Witam
      chce zakupić ciągnik w którym miną termin przeglądu technicznego powyżej 30 dni, czytałem że po takim terminie trzeba jechać do okręgowej stacji na internecie piszą tylko o samochodach czy ciągników też to dotyczy ???
       
       
       
          
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj