Zaloguj się, aby obserwować  
zbycho77

case jx70 ,a agregat uprawowo siewny 2.5 m

Polecane posty

zbycho77    11

Pytanie do posiadaczy tych ciągników , czy da radę sobie z agregatem uprawowo siewnym 2.5 m .Planuję coś zakupić nie wiem czy ten ciągnik z tym sobie poradzi. Posiadam ziemię 3 klasy . raczej bez jakiś większych wznieseń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

traktor ma 65km i 4*4 więc spokojnie da radę nawet możesz mu kupic 2,8m polecam agregat bomet u mnie kupel ma ursusa 5314 72km to chąga 3,0m a też mamy 3 klase ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie sam agregat tylko z siewnikiem ... tak ta rade 2.5m spokojnie spobie podniesie i pociagnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Myślałem nad agregatem AGROMASZ ,wał strunowy ,dwa rzędy zebów spreżynowych ,wał rurowy czy może lepiej packer +siewnik amazone d7 lub hassia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Kolego a ile ten case waży z 4 tony , że zastanawiasz się nad packerem i tymi siewnikami, które wcale nie są za lekkie.

Agromasz na packerze waży z 850kg siewniki ok. 450+ 200kg zboża.

Ja mam traktor który waży 5200 i zaczepiam taki zestaw 1700kg i na świerzo oranym przód ledwo ziemie muska,że jeszcze dodatkowe 250kg z przodu dokładam.

Moim zdaniem jeśli się zdecydujesz to z tyłu wał rurowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Panowie doradżcie coś bo sam już nie wiem co wybrać ? Czy uprawiać i siać oddzielnie i wziąść szerszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na yt wpisz case jx 80 i plus s 400 .. ocen jak to wyglada zapotrzebowanie na moc od 70 km


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

tu tez jest odpowiedz

 


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na tym filmiku to już troche ludzie przesadzają ...pozatym co to za siew troche piasku zobaczy i komin mały


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na mojej glebie to z samym siewnikiem takim jak na filmie bywa że wpadnie i chmura dymu. Moja rada kup osobno agregat i osobno siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Wczoraj siałem takim zestawem ;brona wirnikowa HOWARD wałem rurowym +siewnik AMAZONE d7 special 2 ,zestaw bez hydropaku.Uciąg jak i podniesienie z pełnym zasypem bez problemu .Moje pytanie bo mam do wyboru tą bronę lub bronę wachadłową amazone z wałem packera też bez chydropaku. Która bedzie lepsza ?

Edytowano przez zbycho77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek199510    22

myślę że niecałe 70 koni da rade w zestawie 3 m. O ile agregat nie jest za ciężki. Mam zestaw amazone siewnik + brona wahadłowa to proxima 7441 w tym idzie jak trzeba. Nie tyle moc sie liczy co dobre dociążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Posiadałem bronę wirową lemkena bez hydropaku + amazone D7 2,5 m szerokości pracowała z Case 4230 82 KM to powiem, żę na 4 klasie ziemi to max 7- 8 km/h i tak pod nogą brakowała czasami, jak by głębiej zapuścić to nie da rady, z podnoszenie problemu nie było. Z broną wahadłową jest lżej. ogólnie polecam tylko pamiętaj o przekaźniku ze sprzęgłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj