wiktor1967

NH 1540 sita

Polecane posty

wiktor1967    3

Witam.W ostatnie żniwa zaczeły mi sie rozpadać sita górne i dolne.Prosze o rade czy kupić orginalne używane sita czy nowe podróbki polskie.Może ktoś kupował już zamienniki to mógłby mi podac namiary na dobrą firme co dorabia sita.O orginały nawet nie pytam-cena. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

Ja radziłbym Ci poszukać jakiegoś NH na części. Sam nie wymieniałem sit, ale myślę, że oryginalne w dobrym stanie będą lepsze niż zamienniki(jeśli je w ogóle gdzieś dostaniesz, bo ja się jeszcze z nimi nie spotkałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Dzięki.Są firmy co dorabiaja sita do wszystkich typów kombajnów tylko niewiem jak z jakością tych sit czy po dwóch sezonach się nie rozpadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

To jakbyś znalazł coś to daj mi znać. Sam jestem ciekaw jaka jest cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Dzisiaj dzwoniłem do kilku firm dorabiających sita to cena za jedno sito 1350-1400 zł.Dwa lata gwarancji a jak one wyglądają w rzeczywistości to nie wiem.Używanych oryginalnych nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globus    7

@wiktor1967

Mam namiary do takiego pana który ma NH 1540 na części, ale to zachodniopomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Trochę daleko.Jakbyś mógł podać namiar byłbym wdzięczny dowiedział bym się po ile chcą za używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

W Łasku Orchowie spytaj się.Tam jest duży handlarz,częsciami z używek też handluje.

 

 

 

Dzięki.Wiem o kogo chodzi.Zadzwonie do niego w przyszłym tygodniu dzisiaj już za póżno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Tak dla porównania cen,sita i klepisko do kuku do Twojego modelu widziałem gdzieś za 1200 pln.Używane rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik32    0

Na ten przykład, klepisko do 1540 "wykroiliśmy" z bizonowego. Trzeba było wyciąć około 20cm i dospawać inne przednie wieszaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

janosik popieram i mam zamiar tak zrobić z sitami bo na zamienniki od new hollanda za 1500 nie piszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam mam taki sam kombajn NH 1540 , też interesowałem sie ceną oryginalnych sit do tego modelu . W serwisie NH są nie ma żadnego problemu z zamówieniem kwestia 3 dni . jest tylko jeden problem 7600 zł netto komplet sit . Pozostało mi zrobienie remontu kapitalnego , a wiec na oryginalnych ramkach wstawiłem nowe druty 4,5 mm i nowe żaluzje w przyszłym tyg. jadę po odbiór i zobaczymy jak to jest zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

Witam mam taki sam kombajn NH 1540 , też interesowałem sie ceną oryginalnych sit do tego modelu . W serwisie NH są nie ma żadnego problemu z zamówieniem kwestia 3 dni . jest tylko jeden problem 7600 zł netto komplet sit . Pozostało mi zrobienie remontu kapitalnego , a wiec na oryginalnych ramkach wstawiłem nowe druty 4,5 mm i nowe żaluzje w przyszłym tyg. jadę po odbiór i zobaczymy jak to jest zrobione

jak to cenowo wychodzi kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Na moich starych ramach 950 zł brutto za sito . Cena jeszcze do przyjęcia ,szef z warsztatu zapewniał mnie że gwarancje to nawet 10 lat może dać (kosze koło 100 ha na sezon napisze jeszcze jak zobaczę to na własne oczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Ja nie kupiłem jeszcze sit.Dzisiaj mam dzwnić o używane w dobrym stanie przywiezione z zachodu.Powiedzcie ile mażna dać używane jak po remoncie kosztują 950 zł.Kolego los jak nie kupie tych używek mógłbyś mi dać namiary do tego gościa co naprawia te sita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

  • TOMMAR Ślusarstwo-Sitarstwo S.C.
  • Adres:ul.Szeroka24
    62-300 Września
    Wielkopolskie , Polska
  • Telefon:502509539
  • Tel. kom.:604995379
  • Kolego nie wiem czy zdąży ci je naprawić do żniw ja je wiozłem 4 maja a mam do odbioru 28 maja .
  • Z tego co mi mówi że każdy dzień zwłoki z przywiezieniem sit to o 3 dni wydłuża się czas czekania, w okresie tuż przed żniwami , oraz cena rośnie z każdym dniem .
  • Najlepiej zadzwoń to wszystko wytłumaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Dzięki za namiary.Dzwoniłem o używki ale jeszcze nie przyjechały.Mają być we wtorek.Poczekam do wtorku jak nie to dzwonie o naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipi    0

koledzy pytaliscie w Rykach w firmie ;Osko -plast, ja kupiłem do 1540 \\cena 1250 zł pan bardzo miły proponował mi nawet naprawę starego a jak mam czas to mi sprzeda czesci i sam se zrób ;;A byłem u goscia co ma wraki w Wasach koło Siedlec to miał oba nie wyjete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor1967    3

Kolego Pipi mógłbyś mi dać namiary na tego gościa co ma wraki w Wasach koło Siedlec.Najlepiej nr. telefonu. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez 514
      Czy ktos z was wie jak ustawi sita bo kupiem kombajn volvo s 830 mam ta kartkę z ustawieniami ale w regulacji otworu sit podane jest np 13 jak mam to rozumieć prosze o pomoc z gury dziekuje
    • Przez turek299
      Witam mam fahra m900, słyszałem i czytałem że ogólnie w fahr'ach sita dolne są oczkowe i się wymienia na rózne średnice odnośnie jakie zboże się kosi, ale ja mam tylko jedno nie mierzyłem jakiej średnicy i mam pytanie czy można na dole założyć żaluzjowe, czy sito gorne będzie pasowało na dół, a jeśli nie czy można dostać gdziekolwiek dolne sito ale żaluzjowe bo nie chce się bawić z ciągłą zmianą sit, a kosze sporo na usługach więc nie zawsze te same zboża po kolei i wozić te sita i ciągle zmieniać za dużo czasu by mi zajmowało. No więc jak już ktoś robił taki eksperyment to proszę o wszelką pomoc. Z góry dziękuję
    • Przez damiank1518
      mam problem bo zmieliły się frezy na tarczy silnika a miałem tam drobny frez czyli 25 frezów. każdy mówi że gróby frez jest wiele mocniejszy a są takie wałki na 10 frezach i mam dylemat czy da radę to podmienić bez żadnych komplikacji? roboty cały dzień rozbiórki i niechciałbym tego za jakiś czas powtarzać bo mnie już drugi dzień plecy bolą po tych akrobacjach na wysokości.
    • Przez Hiszpi
      Czy sita z systemem 3d róznią się od tych bez systemu górskiego? Dokładnie chodzi mi o kombajn Claas Dominator 108 SL MAXI
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj