Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawelrolnik19

Jaka brona do uprawy ścierniska po kukurydzy na ziarno?

Polecane posty

planuje zakup brony talerzowej i mam dylemat. kupić krótką bronę talerzową nową zawieszaną czy jakąś zachodnią i ciężką ciąganą? jeżeli ciąganą to w jakim układzie X czy V? no i ostatnie pytanie jakie talerze lepiej poradzą sobie z takim ścierniskiem? koniczynka czy pełne czy mieszane?

didku11    0

ja ci kolego polecam kupić krótką zawieszaną zawsze to zwinniej na mniejszych kawałkach i tyle kręcić nie trzeba ja kupiłem unie ares TXL 4.0 i bardzo ładnie rozcina i miesza i jej waga jest odpowiednia

Michalmeer    366

do kukurydzy kup brobe z talerzami z głebokim wcieciem i jak najwieksze 560 mm to tak w sam raz ale czym wieksze tym lepsze ,, chervona zirka robi masywne brony talerzowe nia wszystko zrobisz są to maszyny pół zawieszane cena z a 3m coś około 24 tys brutto . jest produkcji ukrainskiej .. zachodnie sie chowają

Wiadomość z agroFakt.pl

No niepowiedział bym że większe talerze lepsze. Większe talerze to głębsza uprawa ale talerz sie wolniej kręci i słabiej odwraca a miejsze talerze płycej uprawiają ale lepiej odwracają. Spokojnie ci wystarcza talerze 510 mój wuj ma takie przy swoim agregacie i mu też bardzo dobrze uprawiają. I ja też ci proponuje zawieszaną z wałem dobrawiającym

Edytowano przez mariusz123456789a

Michalmeer    366

głebokosc pracy reguluje sie na wale wiec nie ma znaczenie jakie duże bedą talerze .. a do kukurydzy potrzebne sa duże

- raz sciernie są wyskoie

- duzo restek pożniwnych

- sucha ziemia po kukurydzy

We wszystkich tych przypadkach na 100 % sprawdza sie lepiej wieksze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876