Skocz do zawartości
milosz1713

Rozrzutnik obornika 2 osiowy-remont

Polecane posty

Karol445    32
Napisano (edytowany)

Z tą szczelnością tych blaszanych obudów to bym polemizował chyba że za każdym razem sie je nowe zakłada bo choć raz zdjęte i założone już szczelności na pewno nie trzymają. Dlatego ja zawsze zakładam zwykłe proste zabudowane.

Edytowano przez Karol445

wajdek85    1

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc się podłączę.

Mam taki sam rozrzutnik jak założyciel tematu i zastanawiam sie nad przystosowaniem go do rozsiewania wapna, Na czas rozsiewania zdemontowany był by rotor i zamontowane dwie tarcze rozsiewające. mam tylko problem bo boję sie że łańcuchy z listwami nie dają rady wypychać wapna. Wydaje mi się że obornik łatwiej przesuwa sie po podłodze niż wapno. z drugiej jednak strony wiem że te przyczepy są też używane do transportu np węgla czy ziemi. Czy według was warto podjąć ryzyko i przerobić go?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez Radan
      Witam.

Miał ktoś styczność z tą maszyną w warunkach polowych.
      Pytam bo zamierzam kupić a interesuje mnie sprzęt zarówno do zastosowań w transporcie sieczki jak i rozrzutnik obornika.
      Fliegl ASW 391 w identycznej konfiguracji jest prawie dwa razy droższy.
    • Przez adamson330
      Czołem

Mam do remontu dach dwuspadowy (pod papę) na starym budynku gospodarczym. Wymiary budynku w podstawie ok. 9x26m. Obecnie używany jest on jako magazyn na zboże, garaż, kotłownia.
      Więźba dachowa jest jeszcze nawet nawet, niestety papa jest już cieniutka. Widać deski miejscami i zaczyna przeciekać.

1. Jak ratować ten dach rozsądnym kosztem?
      2. Czy jest sens kłaść nowe pokrycie na stare deski i papę? Może lepiej zwalić wszystko i położyć nową więźbie itd, ale to znowu koszta?
      3. Myślałem o papie termozgrzewalnej. Jakie koszty?
      4. Może blacha trapezowa? Koszty?
      5. Inne pokrycia?
      5. Co zrobić z tymi ogniomurkami od szczytów? Rozwalić i dobudować kawałki połaci dachu? A może tylko je pokryć? Woda leje się jednak po szczytach bez okapów na nich.
      6. Zakładać rynny? Jakie koszta?

Z góry dzięki za pomoc