Skocz do zawartości
jupi

Traktor do siewnika kukurydzy 6 rzędowego z podsiewaczem. 5100r wystarczy?

Polecane posty

jupi    0

Zastanawiam się nad zakupem nowego traktora. Traktor będzie użytkowany jako pomocniczy; głownie do siewnika do kukurydzy i burków, opryskiwacza pilmet 3000 litrów i rozsiewacza nawozów. Uważacie że john deere 5100r poradzi sobie z siewnikiem 6 rzędowym monosem z podsiewaczem, czy raczej celować już w serię 6r? Pola zróżnicowane; m.in mocno pagórkowate i gliniaste

Jarecki21    17

Do Monosema 6 rzędowego zalecam ciągnik 6 cylindrowy. Głównie ze względów gabarytowych.

jupi    0

bardziej myślałem o 4 cyl ze względu na oszczędność paliwa, bo głownie ma być to usługowy siew kukurydzy. Co myślicie o JD 6115r. Diler był dzisiaj i zostawił ofertę na taki traktor. Pracował ktoś z was 4 cylindrowym traktorem z siewnikiem tych gabarytów?

Edytowano przez jupi

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0605    22

W firmie w której mam praktyki mamy dwa siewniki 6 rzędowe i pracują z nimi JD 6420 i 6920 więc ja polecił bym Ci coś większego 5100r bo po zasypaniu nawozem może mieć problem ze statecznością.... Moim zdaniem taki 6115 był by odpowiedni lub 6330 ( jeśli można jeszcze zamawiać )

jupi    0

Dzięki kolego. A ten 6420 jak sobie radzi ze statecznością, nie podnosi go przy pełnym zasypie?

dawid0605    22

Ma na przodzie zestaw obciążników i radzi sobie elegancko.... Siewnik to KUHN :P

znajomy kupił siewnik również 6 rzędowy który pracował z JD 6830P a gdy on miał inna prace czasami chodził z JD 5080 r (ale podobno miał bardzo ciężko )

jupi    0

6115R podobnej mocy i gabarytów co 6420. a 6330 można dostać, ale nie chcę ze względu na te 2 zawory na cylinder...

kris14    259

To może kompromis :) 6M- silnik taki jak w 6R, ale tańszy, sporo :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się