Polecane posty

SZMEKK    21

Witam

Presujac ostatnie siano zauwazylem ze kiedy zalozylem nowa rolke siatki presa nie mogla przestac owijac tz. normalnie zalaczylo sie owijanie kiedy balot osiagnal swoj rozmiar(owijanie trwalo zawsze okolo 9sek) siatka ruszyla ale presa nie przestawala owijac az do momentu kiedy zatrzymalem naped wom ,wtedy po ponownym wlaczeniu napedu wszystko bylo oki tz siatka byla ucieta a sterownik dawal znak ze jest owiniete i mozna wywalac balota i tak tez robilem. dodam ze presa jest zawsze nasmarowana i nic nie jest pogiete (przynajmniej mi sie tak wydaje). dodam takze ze presa stala od zniw nieurzywana i dopiero we wrzesniu robilem siano(we wrzesniu ja kupilem).

Moje pytanie do was : jaka moze byc przyczyna takich sytuacji?(moze noż tepy?)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

a co to presa ? nóż od ucinania siatki może tępy....


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZMEKK    21

Koledzy zamiast czepiac sie potocznych nazw prosze o jakies konkretne porady

Czy moze byc poprostu tak ze trzeba noz wymienic na nowy i po sprawie? robil to ktos kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja zanim wymieniłbym na nowy to na początek wyjąlbym stary, sprawdził czy nie ukruszony gdzieś, naostrzył i jeszcze wyregulował tak żeby nóż pokrywał się z listwą docinająca, czasami tak jest, że nóż nie dochodzi do tej listwy i siatka swobodnie idzie między listwą a nożem.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj