genesis01

Jakie oleje do Case Maxxum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
genesis01    0

Witam,

 

zbliża mi się drugi przegląd w moim Case Maxxum, i chciałbym się zapytać jakie Olej lejecie do swoich ciągników.?

Czy jest

to do silników - Akcela Engine?

A do hydrauliki - Akcela Nexplore ?

 

Czy może stosujecie jakieś zamienniki?

Czy jednak te oryginalne (dedykowane) są najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin6    0

Witam, mam Case maxxum 140 mc i dopiero ponad 200 godzin wiec zalany jeszcze olejami Akcela, ale mój wujek ma steyra 6140 profi już kilka lat zmienił oleje Akceli na Fuchsa. Ma jeszcze Fendta 716 i 924 nie wiem czym były zalane fabrycznie ale też zalał Fuchsem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zbliża mi się drugi przegląd w moim Case Maxxum, i chciałbym się zapytać jakie Olej lejecie do swoich ciągników.?

Czy jest

to do silników - Akcela Engine?

A do hydrauliki - Akcela Nexplore ?

 

Czy może stosujecie jakieś zamienniki?

Czy jednak te oryginalne (dedykowane) są najlepsze?

 

 

Gorąco proponuję stosować orginalne oleje, nie wdając się w wywody na ten temat.

Aktualnie u dealerów jest promocja na akcele do konca marca i nie warto kombinować z zamiennikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

@lukaszwojdak

Ale podasz jakieś konkretne argumenty za tym, żeby stosować tylko oryginał, czy raczej jesteś z tych "tak, bo tak"

 

Znasz kogoś, kto jeździł na zamienniku i miał problemy?

 

edit

żeby była jasność, pisze o dobrym zamienniku, a nie jakimś hipolu czy innym badziewiu.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należało by stosować olej akcela bo

Został on od poczatku case zaprojektowany pod ich maszyny stad informacje w instrukcjach obslugi nawet starych maszyn

Olej w hydraulice i skrzyni w tym ciagniku powinien miec specyfikacje mat 3525

Olej ktorym fabrycznie zalane sa case,y wazy sie lub czesto pieni pomieszany z innymi

Cena orginalu jest tez nie wiele wyzsza od zamiennika ktory czesto nie pasuje

Mozna by dalej sie doszukiwac ale nie ma obowiazku stosowania orginalnych oleii

 

Znam takich co jezdzili na zamiennikach i wielu sie nie oplacilo, wiele osob wrocilo do orginalnych plynow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

żeby było jasne, ja nie mówię, że zamieniki są lepsze, ale załóżmy taką sytuację: masz dwa traktory, jednego case, a drugiego powiedzmy jakiegoś df.

I co, proponujesz teraz w każdym stosować inny olej, uważać podłączając przyczepy czy też maszyny, żeby nie pomieszać i w ten sposób komplikowac sobie życie?

To ja już wolę znaleźć jakis zamiennik, który spełni normy wymagane przez oba traktory i się nie przejmowac możliwością wymieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uwazasz napisalem ci co powinienes zastosowac w maxxumie a co zrobisz to jest twoja sprawa, potem zapytasz czemu cos tam i trzeba czasem slono zaplacic

 

Sa table zastosowan oleju i moge sprawdzic czy olej z case nada ci sie do innego ciagnika

Edytowano przez lukaszwojdak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Należało by stosować olej akcela bo

Został on od poczatku case zaprojektowany pod ich maszyny stad informacje w instrukcjach obslugi nawet starych maszyn

Olej w hydraulice i skrzyni w tym ciagniku powinien miec specyfikacje mat 3525

Olej ktorym fabrycznie zalane sa case,y wazy sie lub czesto pieni pomieszany z innymi

Cena orginalu jest tez nie wiele wyzsza od zamiennika ktory czesto nie pasuje

Mozna by dalej sie doszukiwac ale nie ma obowiazku stosowania orginalnych oleii

 

Znam takich co jezdzili na zamiennikach i wielu sie nie oplacilo, wiele osob wrocilo do orginalnych plynow

No popatrz :P Do tych samych silników i skrzyń biegów specjalnie "zaprojektowano" oleje AMBRA :D

Żaden z twoich argumentów do mnie nie przemawia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

 

Sa table zastosowan oleju i moge sprawdzic czy olej z case nada ci sie do innego ciagnika

 

heh, olej z case nada się do innego ciągnika, ale olej z innego ciągnika do case już nie :D

 

To co te case'y takie delikatne, że od razu się rozsypią czy jak? Ot zagwozdka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Według mnie to lepiej nie kombinować z zamiennikami oleji silnikowych tylko zalewać orginałem bo nic się na tym nie zaoszczędzi.

Zalecana wymiana jest co 600h i to też jest raczej lekka przesada. Kolega wyżej pisał o olejach fuchsa ale one też są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zamienniki mamy z Shell-a, Texaco, Orlenu, Lotosu, lukoila,i wielu innych a wszystkie spełniają normę CNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze fabryka w st. Valentin scisle wspolpracuje z petronas i tylko akcela nexplore ma specyfikacje mat 3525. Mozna tez dodac ze w fabryce w austri progukowany jest dzisiaj tylko case. Wiec stad brak takiego oleju w ofercie nh.

Obecnie wiele elementow rozni case i nh.

 

 

Pokaz tu ktore przy wszystkich maja te sama specyfikacje co nexplore

 

 

 

heh, olej z case nada się do innego ciągnika, ale olej z innego ciągnika do case już nie :D

 

To co te case'y takie delikatne, że od razu się rozsypią czy jak? Ot zagwozdka :o

 

Taka polityka nalej do nowego diesla w samochodzie inny olej i poczekaj na efekty.

Jak nie bedziesz mial orginalu maszyna bedzie musiala stanac.

Tak samo nalej do stilla olej od husqvarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

tylko akcela nexplore ma specyfikacje mat 3525.

 

Wybacz, ale tu już głupoty gadasz. Nawet nasz rodzimy Orlen posiada oleje z tą specyfikacją w ofercie. http://www.orlenoil....TTO-10W-30.html

 

Tak samo nalej do stilla olej od husqvarny

 

heheheh

Od dobrych dwóch lat tak robię i nic złego się nie dzieje.

Kilka razy nawet, jak mi zabrakło oryginalnego oleju hsqvarnowego, to kupiłem na pobliskim cpn orlen oil 2t i nic się kosie nie stało.

 

Mocno przeceniasz oleje dedykowane.

 

 

Do Moderatora

Tak, zacytowałem z premedytacją, gdyż w tym przypadku uważam to za sensowne.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A pierwszy z brzegu: Shell Spirax S4 TXM, Total Dynatrans, Orlen Oil Agro UTTO 10W - 30 i wiele wiele innych ...

Kolega @nunu85 uprzedził mnie w wyłapywaniu bzdur :D

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pierwszy z brzegu: Shell Spirax S4 TXM, Total Dynatrans, Orlen Oil Agro UTTO 10W - 30 i wiele wiele innych ...

 

I zaden to nie jest mat 3525

 

 

 

I zaden to nie jest mat 3525

 

Fakt ze te ciagniki będą hodzily z tymi olejami. Tylko czy cena bedzie ponizej 16.2 netto litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a co to niby są ??? oleje do smażenia placków? Czytać specyfikacji nie potrafisz?

Total Dynatrans 11 zł netto litr

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

a co w tym dziwnego?

To olej nie może jednocześnie spełniać kilku norm? Dlaczego? Co temu przeszkadza?

 

Zalinkowany wcześniej przeze mnie Orlen też spełnia obie te normy....i jeszcze 20 innych

 

ps

A specyfikacje olejów, to sie sprawdza najlepiej na bańce, ewetualnie na stronie producenta, a nie w pierwszym lepszym sklepie go sprzedającym, który to sklep daje okrojone informacje byleby tyllko opis był nie za długi.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

Olej Akcela zadzwoń do serwisu podaj do jakiego mx i ci dopasują odpowiedni olej do skrzyni i silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMO231    0

Fanów olejów firmy AKCELA odsyłam do etykiety aby sprawdzili kto jest producentem [PETRONAS - Malezja] tego oleju następnie porównajcie cenę oleju pod nazwą producenta posiadającego normę MAT 3525 i cenę oleju akcela z tą samą normą ale z napisem "CASE" na opakowaniu.

Ja w swoim gospodarstwie stosuje do przekładni - orlen utto(9,20zł/l), do silnika orlen ultor plus(ok. 10zł/l), w zeszłym roku trzy ciągniki (tj case puma cvx 210, magnum 310 i mf 6495) zrobiły w sumie ponad 5200 godzin i nic się nie dzieje a zaznaczam, że jadę na orlenie od zawsze tnz. zaraz po gwarancji a najmłodszy z tych ciągników tj puma z 2010 i ma nakręcone ponad 4000 godzin ( magnum ponad 9000).

Edytowano przez TOMO231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekgo    0

KOLEGO TOMO231 powiem tak stosuj sobie co chcesz ja mam w (MX zrobione 12000h) i tylko na AKCELA od początku i wszystko czuje sie wyśmienicie !! miałem CASE 5xxx i olej jaki był w skrzyni to ORLEN ponoć świetny a skrzynia sie sypła a przed wymianą była remontowana wymieniane tarczki itp..... UŻYWAM AKCELA I NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW Z SILNIKIEM I SKRZYNIĄ ..... KAŻDY MA SWOJE ZDANIE I MOŻE SIE WYPOWIADAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafallle    0

To mi wytlumacz jakim cudem ten sam olej spelnia norme ms 1209 i jednoczesnie calkiem odmienna mat 3525.

 

Skoro twierdzisz, że te normy tak bardzo się różnią wyjaśnij na czym polegają te tak bardzo odmienne różnice. Swoje twierdzenia popieraj argumentami.

 

Dziwne jest to ze orginalny hy tran ultra czyli ms1209 i nexplore mat 3525 waza sie zmieszane ze soba.

Absolutnie nieprawda. Przetestowałem.

Co prawda CNH kategorycznie zabrania mieszania tych olejów, ale z własnego doświadczenia wiem, że nic kompletnie się nie dzieje po ich zmieszaniu.

Niemniej jednak takowych mikstur definitywnie nie polecam i nie biorę odpowiedzialności za skutki takowych prób.

 

Niedawno CNH wprowadziło na rynek nowy olej dla marki Case IH: Akcela HY-TRAN Ultraction MAT3526. Wg ich znawców niemieszalny z Nexplore MAT3525. Poniekąd zalecają przejście w większości ciągników Case IH na ten olej. Otóż jestem bardzo ciekaw, jak wymienić Nexplore na HY-TRAN Ultraction, aby nie dopuścić zmieszania świeżo zalewanego HT Ultraction  z pozostałościami Nexplore zalegającymi w zakamarkach układu hydraulicznego. Całkowite usunięcie tych pozostałości jest może wykonalne, niemniej jednak może być bardzo pracochłonne. W większych maszynach tych pozostałości może uzbierać się nawet kilka litrów (przewody, siłowniki, zawory, pompy etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj