Zaloguj się, aby obserwować  
tonyk

obciążnik na TUZ do renault

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tonyk    0

Witam, ponieważ niemiałem obciążników z przodu postanowiłem troszke dołożyc złotówek i kupic oryginalny TUZ przedni do mojej Reni 133.54. Wiem ze oryginalnie powinno byc ząłozone 14 walizek po 38 kg= 532 kg + ten kawał żelaztwa na który sie mocuje te walizki, ale niewiem ile to waży, ale jest cholernie cieżki. Do załozenia TUZa musiąłem to zdjac i teraz mam pytanie ile moze ważyc ten TUZ i ile załozyc na niego kg zeby sie zgadzało

 

balast + walizki = TUZ+....kg

Edytowano przez tonyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Kolego, jak założysz 50 kg mniej lub więcej to nic się przecież nie stanie, więc załóż na tego TUZA jeszcze jakieś 400 kg i będzie dobrze :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w reni baza pod obciazniki waży 300 kg + 360 obciazniki to juz jest troche kila na przodku :D agregat upr-siew rozłożony + 300 kg ziarna w skrzyni podnosi aż miło i nawet nie zabuja przy ruszaniu hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyk    0

Ten balast przykręcany do ciągnika waży 200 KG.

 

 

To by była cenna informacja, bo podejrzewam ze TUZ bedzie ważył podobnie, wiec balast około 500 kg powinien byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

ja mam renault 120.14 i zrobiłem sam obciążniki najpierw 960kg a po roku zrobiłem drugi lżejszy 650kg lżejszy jest do pracy z rozrzutnikiem przyczepą samozbierającą i ogólnie do transportu a większy to prace ciężkie orka siew uprawowo-siewnym mam założony amortyzator hydrauliczny na TUZ-a super sprawa nic nie podskakuje a przód płynie jak przyklejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja mam w takiej reni zrobiony na tuza 750kg to tak średnio, do pługa wystarcza, ale już prze dużym agregacie amazone, czy accord z zasypem ok700kg to mogłoby być więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

A macie panowie pomysł na zrobienie balasta lub obciążników na tą oryginalną bazę od obciążników?


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Sąsiad dał zrobić do Case'a obciążniki na wzór oryginalnych, z tym że są one wyższe i dłuższe od oryginału, tak że każdy waży 2x tyle co oryginał. W Renault można tak samo zrobić.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Tylko wszystko kosztuje, a ja chcę zrobić samemu tanim kosztem np. z betonu :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Betonowy też trochę wyjdzie bo musisz mieć "stelaż" by to przykręcić do ramy. No i może być strasznie problematyczne zamocować kloc o wadze powiedzmy 400 KG (prawie tyle waży 10 obciążników).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

jutro zrobię zdjęcie bazy od obciążników jak przerobiliśmy że ma 560 kg a co do betonu. sam beton to będzie lekki najlepiej wrzucić jak najwięcej grubego żelaza tryby i to zalewać rzadkim betonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja myślałem zrobić formę i odlać takie podobne do oryginału :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Nie za bardzo mi to leży bo jak trzeba by zdjąć to mały problem. Ja o pojedynczych myślę :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

oto zdjęcie ja taki ja zrobiłem profil zamknięty jest z 10mm ścianką (taki znalazłem na złomie) w środku jest nasypane nitów z drutu 14 i zaślepione od strony ciągnika są 2 obciążniki od renault starego typu gdzieś u (handlarza kiedyś kupiłem) pomiędzy obciążnikami a profilem są kawałki linni od pługa leśnegopost-13374-0-99829800-1363981345_thumb.jpgpost-13374-0-78526100-1363981348_thumb.jpg

Edytowano przez renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

nie mam pojęcia!:)

znalazłem kiedyś takiego na allegro i zapisałem sobie to zdjęcie bo również mnie to zainteresowało...

podejrzewam że jest to konstrukcja gięta z blachy dajmy na to x2,0 i w środku wypełniona betonem albo czymś takim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Kurde panczo widziałem tą fotkę i oto mi chodziło, tylko nie mogłem tej foto znaleźć. Właśnie coś takiego skonstruuje wielkie dzięki tylko muszę od kogoś 1 obciążnik pożyczyć na wzór :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

aaaa widzisz....:):):)

profilaktycznie zapisałem to sobie na kompie bo również chciałbym wykonać coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj