ben87

uprawa Buraka Cukrowego 2013

Polecane posty

pawel177    25

Ale w KSC w tym roku cena startowa to ok 110 zł.Czyli 6 zł mniej a nie 40.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie w ogóle cisza od zbiorów ze strony cukrowni. Jedynie nawóz na kredyt chcą wciskać. Oczywiście KSC. Ma wogóle ktoś info jak ma wyglądać kontraktacja? Chodzi mi czy będą kontraktować ilość z limitu czy będą obcinać tegoroczną nadwyżkę? Było nadwyżki u mnie ponad 100 T a na ten rok na cały areał nawóz już jesienią rozsiany...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Koledzy z tego co mój inspektor mówił to limit w tym roku będzie obcięty o 20 % a to wszystko przez duże nadwyżki w ostatniej kampanii, nie mają co z cukrem robić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Krutka piłka dziś muwili o buraku że zwiekszaja moce przerobowe cukrownie  prawie o połowe że i nowi mogą sadzić buraki też nawet zachecają bo i dopłata jest prawie 1900 zł do 1 ha sam posadzę koło 20 ha lepiej będzie jak mam siać pszenicę czy groch bo dopłaty dostanę do 1 ha 700 jednolitej do ziemi i + 1900 zł do buraka to mam nawozy i opryski ... Można wybierac cukrownie jak ktoś niewie to popytajcie w cukrowniach że zwiekszają moce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz 1900 a jak nasieją to będzie burak po 80 zł tona i dopłata 400zł taj jak było z bialkowymi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

hehe do roboty sie wezcie a nie liczycie na dopłaty ja sieje buraki od 15 lat i pamiętam czasy jak za buraka dostało sie czapke drobnych i nie było dopłat a tu nagle koniec limitów dopłata do ha i plantatorzy sie znalezli ciekawe gdzie tak chętnie przyjmują chyba że dostaniesz pozakwotowe po 10 zeta i to wszystko do tego można sobie cukrownie wybrać normalnie jak promocja w markecie

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Sadz kolego i 50 ha,ale wcześniej pomyśl o umowie bo bez tego dopłaty nie dostaniesz...jeśli nie miałeś do czynienia z uprawa tej cudownej rosliny to radze dokładnie przeliczyć koszty uprawy buraka cukrowego bo nie wiem czy Ci wystarczy tych dopłat na nawozy i opryski chyba ze będziesz ręcznie pielił chwasty na kolanach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko kiedyś za czapkę tych drobnych to mogłeś dom stawiać a teraz na chleb by ci brakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Spokoinie każdy kiedyś uprawiał buraki przejąłem od ojca kontraktacje w 90 roku i miałem na siebie tylko 3 lata i zakonczyłem uprawę buraka ... A teraz wracam i normalnie dostane kontraktację buraka na 20 ha. Każdy może starać się o powrót do produkcji teraz zaczerpnoć wiencej wiedzy. Wiem jak się uprawia buraki , jak słyszeł to wielu wraca do produkcji bo sa dopłaty a pszenica jest mało opłacalna teraz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Sam myślałem nad uprawą buraków choćby dla plodozmianu a ze za miedzą mam dużych plantatorów to raczej z kopaniem nie będzie problemu. tylko jest jedna kwestia czy taki pierwszy lepszy człowiek z ulicy jak ja będzie mógł zasiac dla cukrowni ? bo posiać to sobie mogę ale czy to kupią. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Krutka piłka dziś muwili o buraku że zwiekszaja moce przerobowe cukrownie  prawie o połowe że i nowi mogą sadzić buraki też nawet zachecają bo i dopłata jest prawie 1900 zł do 1 ha sam posadzę koło 20 ha lepiej będzie jak mam siać pszenicę czy groch bo dopłaty dostanę do 1 ha 700 jednolitej do ziemi i + 1900 zł do buraka to mam nawozy i opryski ... Można wybierac cukrownie jak ktoś niewie to popytajcie w cukrowniach że zwiekszają moce...

 

 

Po pierwsze nie masz na nawozy i opryski tylko jeszcze Ci trochę zabraknie, po drugie naprawdę liczysz na dopłatę 1900zł? To się przeliczysz i to mocno. Moim zdaniem nie przekroczy ona 800zł. I to głównie przez takich napaleńców.

 

Czym chcesz "sadzić" te buraki? Jakiś nowy sposób uprawy?

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak podniecacie się zwiększeniem uprawy buraka nie licząć kosztów. Jakby nie dopłata to burak wychodzi na zero, jeśli nie trza dokładać.a pieniądze w  4 ratach, ostatnia  w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Człowiek aż się zaczyna bać jak tyle plantatorów przybędzie, chyba że  rok nie dopisze  to szybko się nowym odechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Może się stać podobnie jak z mlekiem, mieliśmy rok że zboża tanie to wszyscy się przerzucą na buraki i cukrownie cenę za buraki obniżą i opłacalność  uprawy będzie na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jest na zero teraz, dopłata to zysk. Koszt produkcji 1 ha to jest 4 tyś,  a z 5,5 ha przeleją  mi 23 tyś z  plonu 60 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@tomek73

 

Nie masz umowy podpisanej czy co że tak niska cena ? Mi z hektara przeleją 7,5 tys a Tobie tylko 4,1tys ?

 

Dodam że kontraktacja 150% w tym roku wykonana

 

Czy cukrownia tak was łupi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

faktura przyszla na 31 tys ale minus potracenia.kontrakt 240 t reszta ponad plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No niestety, kto sam sieje i sam kopie temu dłużej sie bedzie opłaciło. Tak mi się wydaje. Myśle że w buraku zacznie się walka o przetrwanie, jak w innych gałęziach rolnictwa. I głównym atutem buraka zostanie płodozmian. Choć z drugiej strony zauważyłem że cukrowni zależy jakby bardziej na plantatorze, mam na myśli nieoczekiwany spadek zanieczyszczeń (cukrownia Chełmża) po niżej 10%, gdzie w innych latach, bardziej suchych 12-13% było normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

@tomek73

 

5,5 hektara zasiałeś na 240 ton ?  :lol:

 

Ja mniej niż 55 t/ha  nawet na wczesną bym nie założył 60 minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

240 mam limitu, a zdane ponad 300 i plus jeden samochód dla leśników. 5,3 dokładnie było posiane.Średnio prawie 60 wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez the1mati1
      Witam. Ostatnio spotkałem się z pewnym ogłoszeniem o wysłodkach buraczanych z buraka ćwikłowego-czerwonego. W interneci nie mogę znaleźć żądnych informacji o takich wysłodkach. Sprzedawca twierdzi że mają taką samą wartość jak wysłodki z buraka cukrowego. Miał ktoś doczynienia z takimi wysłodkami i może coś więcej o nich powiedzieć? Jak się zakiszają, jak bydło je pobiera i czy mają jakąś wartość czy to zwykły zapychacz?
    • Przez jajonasz
      Cześć, mam(znaczy będę miał) jakieś 20 arów buraków pastewnych i z 10 arów ziemniaków, czy istnieje jakiś oprysk chwastobójczy którym mógłbym opryskac obie uprawy? Czy trzeba osobno, jeśli tak to polećcie coś dobrego
      Czy np sencorem można by prysnać przedwschodowo buraki pastewne? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj