ben87

uprawa Buraka Cukrowego 2013

Polecane posty

honker    2

Myślę nad opryskiem bezpośrednio po siewie Pyraminem w dawce 2,5 l/ha czy nie za mało?


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Niby dawka to 3-5l ja zawsze daje tak okolo 3l moz etroche wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Myślę nad opryskiem bezpośrednio po siewie Pyraminem w dawce 2,5 l/ha czy nie za mało?

 

Nie no 2,5l to za mało. Daj 3,5l. Jest do dawka która jest bezpieczna dla siewek buraka, nie zależnie czy od warunków pogodowych ( czy sucha czy mokra wiosna) i jednocześnie gwarantuje dobrą ochronę przed wschodową.

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi-180    0

ja sieje początek kwietnia jak śnieg nie spadnie moje ubezpieczenie od przymrozków dzala od 15 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

po 24 marca zaczynam siać chyba że będzie mokro i deszczowo to się wstrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

mam pytanie na jakich klasach gleby siejecie buraki ??

ja chcę spróbować zasiać burkai w przyszłym roku na 4b i się waham czy to nie strzał w kolano co sądzicie o burakach na 4b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Na IVb już nie raz siałem buraki i nie narzekam plony w granicach 60t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U nas wreszcie wydali nasiona w sobotę. Znajomy nawet wysiał 7 ha. Ja jeśli się prognozy sprawdzą planuję siew piątek-sobota.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

mam pytanie na jakich klasach gleby siejecie buraki ??

ja chcę spróbować zasiać burkai w przyszłym roku na 4b i się waham czy to nie strzał w kolano co sądzicie o burakach na 4b

Śmiało możesz siać. Może nie jest to wymarzona klasa, ale na pewno jeśli masz w dobrej kulturze( ph ok, substancja organiczna) dasz optymalne nawożenie, to nie będziesz stratny.

U nas wreszcie wydali nasiona w sobotę. Znajomy nawet wysiał 7 ha. Ja jeśli się prognozy sprawdzą planuję siew piątek-sobota.

 

Pierwsze plantacje podlegające pod moją cukrownie zostały posiane 3 marca. ( woj. dolnośląskie). Ja nasiona będe miał dopiero jutro, więc bede siał, jak pogoda pozwoli w piątek-sobota, tak jak kolega. Jestem bardzo ciekawy jak na dzien dzisiejszy wyglądają te plantacje b. wcześnie siane, bo sam, jeśli miał bym wtedy nasiona, bym siał. I myślę, obserwując przebieg pogody że był bym "wygrany" tak ja Ci u których buraki rosną już 2 tydzien :)

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyyy    0

Panowie mam place na polu gdzie buraki bardzo ładnie wzweszły ale coś nie rosną, stoją w miejscu. Macie może jakiś pomysł czym je wspomóc, nadmieniam że może być kwaśna ziemia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

miałem podobną sytuację 2 lata temu.. Jeżeli może być kwaśna ziemia, to proponowałbym Ci sypnąć wapniaka koszelowskiego, jeżeli to jakiś duży kawałek to 200-300kg/ha na ten sezon wystarczyłoby. Tylko oczywiście wówczas potrzebny deszcz! Ja mam wapniaka pogłównie przetestowanego w rzepaku (dane jesienią ale wynik bardzo dobry) i teraz w pszenicy ale jeszcze nie wiem jak z plonem, ale pszeniczka ok :) Jeżeli bezdeszczowo to jedziesz chłopie odżywkami, jakimiś stymulatorami np tytanit na początek bo tanio wychodzi + do tego oczywiście jakieś wapno w płynie typu saletra wapniowa albo wapnovit bodajże? Nie pamiętam, ale dawałem to drugie, saletra wapniowa z ekolistu na pewno taniej wychodzi ale ile tam tego pierwiastka jest to nie wiem.. ja dwa lata temu ratowałem tak buraki to w efekcie końcowym efekt zadowalający bo średni plon 50t przy polaryzacji17% wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie mam place na polu gdzie buraki bardzo ładnie wzweszły ale coś nie rosną, stoją w miejscu. Macie może jakiś pomysł czym je wspomóc, nadmieniam że może być kwaśna ziemia...

podaj dolistnie odzywki NPK, tylko nie przesadzaj z azotem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Tez mam takie place, ale wydaje mi sie ze to z powodu kwasnej gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowyyy    0

a co lepiej Foliq Mikromix + Foliq Zn+B czy może Cukrovit PK

a może coś jeszcze innego ?

 

i czy można połączyć z opryskiem na dwuliścienne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przy niskim ph pobieranie mikroelementów jest intensywniejsze niż na wyzszym pH więc bardziej skup się na NPK

FoliQ Mikromix może być ale bardziej skupiłbym się na na odzywce NPK. Są teraz Foliqi Makro 21 NPK

FoliQ Zn+B jak najbardziej z tym że warto by dodać do niego czysty bor (nawet z FoliQ)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Fakt że przy niższym pobieranie jest intensywniejsze ale nie przy naprawdę kwaśnym odczynie :) Losktos chwalisz sobie te FoliQ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

już któryś rok z rzędu stosuje i złego słowa powiedzieć nie mogę. Wprowadzają coraz to nowsze nawozy i coraz ciekawsze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

Witam, ktoś przerabiał siewnik punktowy gamma z 18 na 21 wysiew, bo chce siac rzadziej aby burak był większy bo czytałem posyty że tarcze wystarczyło by zmienic na z 36 otworów na 28? a ktoś przerabiał kolo zębate przy kole napędowym na większe np o jeden ząb ? 
tańszy sposób

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

na 21? ja sieję co 18 ,a na pagórkach - glinkach co 16 obsada jest super i na tonaż nie narzekam ,kopię stollem v100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem dzisiaj czysty zysk z uprawy 1ha buraka cukrowego i wynosi on 3300zł/ha przy powierzchni 7ha, Co leprze w tym roku buraki zapowiadają sie tańsze o 40zł/t a ŚOR o 3% droższe czyli zysk nam spadnie do 1200zł/ha. I BĄDŹ TU MĄDRY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

To znaczy jaka będzie cena buraków na nadchodzący sezon? Jeśli cena będzie niższa o 40zł to spadnie poniżej minimalnej.Coś tu nie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez the1mati1
      Witam. Ostatnio spotkałem się z pewnym ogłoszeniem o wysłodkach buraczanych z buraka ćwikłowego-czerwonego. W interneci nie mogę znaleźć żądnych informacji o takich wysłodkach. Sprzedawca twierdzi że mają taką samą wartość jak wysłodki z buraka cukrowego. Miał ktoś doczynienia z takimi wysłodkami i może coś więcej o nich powiedzieć? Jak się zakiszają, jak bydło je pobiera i czy mają jakąś wartość czy to zwykły zapychacz?
    • Przez jajonasz
      Cześć, mam(znaczy będę miał) jakieś 20 arów buraków pastewnych i z 10 arów ziemniaków, czy istnieje jakiś oprysk chwastobójczy którym mógłbym opryskac obie uprawy? Czy trzeba osobno, jeśli tak to polećcie coś dobrego
      Czy np sencorem można by prysnać przedwschodowo buraki pastewne? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj