ben87

uprawa Buraka Cukrowego 2013

Polecane posty

tomek73    579

Dwa dni temu zabrali buraki, plon ponad 60 z tego co wykopał kombajn, a z pola to 56 wyszło, z areału co było obsiane, bo trochę wymokło. I tak spodziewałem się mniejszego plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś okrył już buraki pryzmy? Dostaliście już od inspektorów sygnał do okrywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

U mnie już wszystkie buraczki sprzedane. Cukrownia KSC Krasnystaw, plon niecałe 60 t/ha, polaryzacja 18.1, zanieczyszczenia 9.9%. Cena wyszła 192 zł netto, a pozakwotowe po 76 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Odmiana danuśka kws (gradobicie ich nie oszczedziło) zbiór 16-18 październik neptunem, odbiór 27 październik. plon 62t/ha polaryzcja 19 % zanieczyszceń jak przystało na cukrownię chełmża 12 procent ustawowo ... wiadomo że pany muszą mieć po 8% to na reszcie odbiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No właśnie to zanieczyszczenie w cukrowni Chełmża chyba najwyższe w kraju, trzeba dodać że 11-12% to przy ładnych burakach zbieranych w dobrych warunkach bo gdy warunki robią się ekstremalne zan. idzie w górę. Tu mój apel by forumowicze podzielili się informacjami jak jest w innych cukrowniach na terenie kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W Krasnymstawie zawsze miałem ok 10 % mimo pięknie ogłowionych buraków. W ubiegłym roku sprawa była poruszana w prasie i w tym roku 8% dostałem, mimo że ustawiłem wyższe ogławianie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

ropczyce 11 listopad 9-10%. ale to kpina. znajomy kiedyś pojechał do cukrowni za transportem rzeby przy nim próbę zrobili o mu wyszło ok.7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Żeby w Chełmży mieć 9% to bym chyba musiał być buraki szczoteczką do zębów.

Z powyższych postów wynika że prawdą jest że Chełmża nie ma sobie równych w wysokości zanieczyszczenia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Alio sprawa Krasnystawu w prasie ? w której? bo ja widziałem artykuł ale o Ropczycach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Wczoraj znajomy ze związków powiedział,że KSC zapłaci po 175 zł za buraki kwotowe. Jest to jeszcze nieoficjalne ale raczej pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zawsze cena jest podawana przy takiej polaryzacji.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

plon 75t/ha polaryzacja 17,1 zanieczyszczenia 10,2, cukrownia Krasnystaw odebrane 9.12

 

a jeszcze wczoraj nie wierzyłem w takie plony z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

u mnie polaryzacja 17,4, zanieczyszczenia 8,52, cena 182 netto

plon 104t z 2,2 ha i tak myślałem że będzie gorzej bo z pół hekara zjadł mątwik

okolice Kutna

cukrownia Dobrzelin


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Żeby w Chełmży mieć 9% to bym chyba musiał być buraki szczoteczką do zębów.

Z powyższych postów wynika że prawdą jest że Chełmża nie ma sobie równych w wysokości zanieczyszczenia ;[

 

Problem leży w pracownikach z Chełmży, co niektórzy stali się świetymi krowami i myślą że im wszystko wolno. Jeśli plantatorzy 1 kategorii mają 8 % to wtedy druga kateoria ma standard 12 niezleżnie czy brudne czy czyste zawsze tyle jest...

 

W tym roku nawet już zaczeli odbierać wyrywkowo buraki tzn jedni mają od ręki po wykopaniu niezleżnie od terminu, drudzy mogą czekac sobie a terminy to fikcja. Spedycja skacze sobie po 20-30 km dziennie bo rozkaz z góry był. Mieli brać już buraki a tu spedycja jedzie nie wiadomo gdzie.

 

Jednym słowem chełmża wprowadziła podział na lepszych i gorszych plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ze spedycją to fakt,chociaż mają jeszcze cień usprawiedliwienia bo nie można ( nie wolno) brać buraków z dróg wojewódzkich i dlatego biorą ciemną nocą żeby ich policja nie ścigała, przynajmniej tak jest w moim terenie.

Nie znam plantatorów 1 kategorii, nikt nie mówi że ma 8%, chyba że masz na myśli gosp. po PGR ale jakie oni mają procenty? kto to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A kto pochwali się że smaruje na lepszy procent ? :) Zaraz by każdy chciał a tak cicho sza i kazdy udaje że nie ma problemu. Co do wywózki z dróg wojewódzkich to bym nie poruszął tematu ale u nas wzieli dwóch , droga gminna pojechali 30 km dalej i wócili by wziac zgodnie z planem kilku plantatorów po czym znów pojechali nie wiadomo gdzie. Operator czyszczarki opowiedział że go to .... bo skacze z miejsca na miejsce , ale telefen z góry i musi jechać. Podobnie ma się z odbiorem jedni przez 2 ostatnie lata mają koniec października a reszta połowa grudnia albo wrzesień.

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

U nas było podobnie, ale w tym roku kolesiostwa nie było, przynajmniej bardzo rażącego w oczy, na zebraniach były komentowane takie ruchy i może to poskutkowało. Za to w tym sezonie wynikną inny problem, z chętnych na wapno( w tym ja) nikt nie dostał :wacko: ??? Co jest grane nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem 8 %, poprostu były czyste.

Wapno to wciskają u nas na siłę, zabierają buraki i od razu z 2 samochody przywożą, nic się nie pytaja. ja nie chciałem tego dziadostwa, to teściowi odstąpiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dlaczego uważasz ze wapno z cukrowni to dziadostwo? prosze o uzasadniony post a nie typy bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez the1mati1
      Witam. Ostatnio spotkałem się z pewnym ogłoszeniem o wysłodkach buraczanych z buraka ćwikłowego-czerwonego. W interneci nie mogę znaleźć żądnych informacji o takich wysłodkach. Sprzedawca twierdzi że mają taką samą wartość jak wysłodki z buraka cukrowego. Miał ktoś doczynienia z takimi wysłodkami i może coś więcej o nich powiedzieć? Jak się zakiszają, jak bydło je pobiera i czy mają jakąś wartość czy to zwykły zapychacz?
    • Przez jajonasz
      Cześć, mam(znaczy będę miał) jakieś 20 arów buraków pastewnych i z 10 arów ziemniaków, czy istnieje jakiś oprysk chwastobójczy którym mógłbym opryskac obie uprawy? Czy trzeba osobno, jeśli tak to polećcie coś dobrego
      Czy np sencorem można by prysnać przedwschodowo buraki pastewne? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj