ben87

uprawa Buraka Cukrowego 2013

Polecane posty

Gość   
Gość

panowie to ktos moze pryskał takie duze buraki lontrelem bo byly czyste tylko jakos sie oset odrodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

dobry jest goltix + betanal w fazie jak burak ma przynajmniej 2 liście. W tym roku na 4 zabiegi wyrobiłem się i buraki są czyste, zapraszam do galeri

Dokładnie jak kolega pisze. U mnie wystarczyło 3 zabiegi: po siewie pyramin turbo a później dwa zabiegi goltix +betanal maxx pro i buraki czysciutkie (jedynie tam gdzie w dołkach stała woda to teraz oset polny wyskoczył, więc trzeba się bedzię przejść w grubych rękawicach i powyrywać). Te opryski stosuje od kilku sezonów i zawsze działaja, buraki są czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Koledzy mam problem a mianowicie pojawiły się u mnie w burakach ślimaki są jedynie wzdłuż drogi powiatowej wychodzą z rowu czym je potraktować bo zjadają liście buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A ja mam pytanie czy jest sens jescze jechac burak odzywkami? Dodam ze moj burak byl pozno siany bo na poczatku maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja daje odżywki i mocznik do oprysku na chwościk jeszcze w sierpniu :D 10 dni temu na chwościk też dodałem mocznik i odżywki i widzę różnicę po 10 dniach.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie powinno dawać się azotu z fungicydem przynajmniej tak jest w teori. w praktyce różnie są zwolennicy i przeciwnicy. Teraz po azocie to tylko liście rosną i nic więcej po za ładnym kolorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Jak tam buraczki panowie:) U mnie cukier 17,01 odstawa ok. 26 09 susza masakryczna, ciekawe jak to będzie ? Już 3 zabiegi od chwościka ;[ . Cukr. Werbkowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ja czekam na próbę, odbiór mam na początek grudnia ale może zdecyduję się na wrzesień, też Werbkowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja będę szczęśliwy jeżeli będzie późny odbiór, może spadnie jakiś deszcz i coś urosną, strasznie sucho buraki śpią, a qq usycha, pryskałem 2 razy od chwościka i to nic nie daje.

Cukrownie teraz zacierają ręce, sucho buraków mało, buraki leciutkie ale cukru już mają sporo.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak tam buraczki panowie:) U mnie cukier 17,01 odstawa ok. 26 09 susza masakryczna, ciekawe jak to będzie ? Już 3 zabiegi od chwościka ;[ . Cukr. Werbkowice.

 

Cukier super a masa korzeni z ha jaka? bo u nas przy okazji też to obliczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Próba z tego tygodnia 19,06 % cukru ,nieźle ciekawe jak bedzie przy dostawie? Odbiór 25.09 , Werbkowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

U mnie odbior 28-29,nie wiem jaki cukier .ale sucho jak piorun. Jak je wykopac?

Rowniez Werbkowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

info od KSC buraki w górę na 162 netto, a u mnie odbiór 26-27 września lub 11 grudnia i wybrałem wcześniejszy. cukrownia Werbkowice

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

info od KSC buraki w górę na 162 netto, a u mnie odbiór 26-27 września lub 11 grudnia i wybrałem wcześniejszy. cukrownia Werbkowice

 

a skad masz takie informacje, ze cena buraki podrożały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

może źle powiedziałem, wyczytałem to w mailu z wiadomościami od farmera a tutaj link do artykułu http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/cena-burakow-w-ksc-8211-162-zl-t,46329.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Potwierdzam cenę 162. Rozmawiałem z człowiekiem który uczestniczy z ramienia plantatorów w negocjacjach cen. 162 pewne a jak KSC uda się podpisać do grudnia umowy na sprzedaż cukru możliwa jeszcze podwyżka 10-14 zł/t. Inną alternatywą była cena 120 zł/t i wypłata jakiejś tam częsci od zysku za ok 1.5 roku. Wybrali te 162.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

są pewne wysokość dopłat się nie zmieni jedynie zalęży jaki będzie kurs euro,a wiadomości są bezpośrednio od cukrowni,jestem przedstawicielem od strony rolników piszę dokładnie aby nie było nie nie domówień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

To fajnie ze ktos podał cos konkretnego :D a Wozak jeszcze mnie jedno zastanawia, otóz jak kupiłem limit buraków w 2011 roku to dopłate bierze dalej sprzedajacy a nie ja.W tym miejscu brzmi Moje pytanie czy po 2013 roku dalej bedzie brał dopłate do tego limitu co kupiłem czy ja juz bede brał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wozak    2

androproteam jesli już nasz tak długi okres limit zakupiony to już od dawna Tobie należy się dopłata do buraków przy kontraktacji musisz przedstawić przejecie limitu i wtedy piszesz podanie że on przechodzi na Ciebie, to już Towje nie dociągnięcie a tego trzeba pilnowac bo to Twoje pieniądze,pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A dopłata czasami nie jest właściciela poprzedniego, i zostaje przepisana mu już do końca.

Jak kupuję się teraz limit czy też w 2011 to i tak dopłata jest tego poprzedniego , co limit sprzedawał. Nowy właściciel ma tylko prawo do uprawy, a nie dopłaty cukrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez the1mati1
      Witam. Ostatnio spotkałem się z pewnym ogłoszeniem o wysłodkach buraczanych z buraka ćwikłowego-czerwonego. W interneci nie mogę znaleźć żądnych informacji o takich wysłodkach. Sprzedawca twierdzi że mają taką samą wartość jak wysłodki z buraka cukrowego. Miał ktoś doczynienia z takimi wysłodkami i może coś więcej o nich powiedzieć? Jak się zakiszają, jak bydło je pobiera i czy mają jakąś wartość czy to zwykły zapychacz?
    • Przez jajonasz
      Cześć, mam(znaczy będę miał) jakieś 20 arów buraków pastewnych i z 10 arów ziemniaków, czy istnieje jakiś oprysk chwastobójczy którym mógłbym opryskac obie uprawy? Czy trzeba osobno, jeśli tak to polećcie coś dobrego
      Czy np sencorem można by prysnać przedwschodowo buraki pastewne? 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj