Polecane posty

elku87    26

wstaw jakie inne linki do zdjęć bo nie da się powiekszyć ani otworzyc


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

nie wiem o co chodzi ? to jest zwykły hamulec hydrauliczny ...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszko    1

też mi to wygląda na hamule hydrauliczny i żadnych mechanizmów skomplikowanych tam nie widzę :)


Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

to jest na pewno hamulec hydrauliczny , myślałem że chodzi o coś innego...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To że jest hydrauliczny to wiem chodzi mi o główkę która jest założona na ośkę rozpieracza bo w polskich sprzętach jest prosty wąs zakładany na wielofrez i skręcany śrubą a tu główka jest duża z boku jest przynitowana pokrywka dodatkowo jest smarowniczka co dodatkowo utwierdza mnie że jest tam jakiś mechanizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam pytanie czemu służy ten mechanizm we wąsie rozpieracza hamulca jest tam smarowniczka, pierwsze widze coś takiego, może jest takie coś w innych pojazdach

 

 

 

http://www.fotosik.p...67ab31a6dc.html

 

http://www.fotosik.p...572b2b438c.html

 

To jest grzechotka do kasowania luzu na szczękach. Smaruje się po to żeby się nie zapiekło. A tą śrubą reguluje się luz między szczękami a bębnami czyli można powiedzieć, że regulujesz szybkość "brania" hamulców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

no kolega mnie uprzedził, dokładnie tak jak napisał .


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Arek twoje info. jest pewne, miałeś z tym do czynienia bo tu hamulce zaczynają brać tak od połowy siłownika hydraulicznego i nie są za ostre (koło nie zablokuje się na pustym) chciałbym je podregulować ale nie wiem jak, dodam że próbowałem pokręcić rurcęgami za rozpieracz i nic się w tej grzechotce nie działo ale jak nią ruszałem na boki to był delikatny luz co sugeruje że nie jest zapieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To są grzechotki takie jak w ciężarówkach i przyczepach. Ty chyba nie masz automatycznych tylko regulujesz tą śrubą chyba 19. Pokręć tą śrubą i zobaczysz, że wałek rozpieraka powoli się przekręca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dzięki za info. Dokładnie tak jak napisałeś, pokręciłem śrubą 19 i bardzo ładnie się wyregulowało, fajny bajer. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lonski
      Co może być przyczyną pulsowania pedału hamulca (coś podobnego jak ABS w samochodzie) na postoju gdy pedał wciśnięty jest do połowy?
      Przy pełnym wciśnięciu jest ok. Hamulce podczas jazdy działają prawidłowo.
    • Przez 18mateo18
      witam
      Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????
    • Przez michal1111
      Witam
      W moim JD od jakiegoś czasu nie działa pneumatyczny hamulec postojowy znaczy gdy wciska się hamulec nożny przyczepa hamuje a gdy ręczny to tylko ciągnik a wcześniej i przyczepa hamowała co się mogło stać.
      Proszę o pomoc.
    • Przez marcel9797
      Witam.Naprawiam w przyczepie hl 6011 hamulcebi niestety konieczna jest wymiana okladzin.Stad pytanie jak zdjąc bęben. Macie jakieś sposoby?
    • Przez majes
      Słabo działa mi ręczny, myślałem że wystarczy podciągnąć linkę na dźwigni co wchodzi w tylny most ale jest już ma maksa wykręcona. Poza tym ta dźwignia co wchodzi w tylny most bardzo lekko przesuwa się z jednego skrajnego położenia w drugie, czy to normalne? Ja naprawić ten hamulec?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj