Zaloguj się, aby obserwować  
majes

jaki stary ciągnik z oddzielną zewnętrzna hydrauliką?

Polecane posty

majes    5

Witam

Rozglądam się za uzywanym (od końcówki lat '90) ciągnikiem około 100KM w kwocie około 60000 PLN. Dużo mówi sie o mieszaniu olejów z użądzeń zewnetrznych i negatywnego wpływu na podzespoły ciągnika. Ile w tym prawdy, nie wiem. Ale do sedna tematu, Jakie ciągniki z podanych kryteriów maja oddzielną komorę na olej do obwodów zewnętrznych?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

No ja znam tylko mtz a około 100 koni to 4 gary i 105 i drugi 6 garów i 130km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Witam

Rozglądam się za uzywanym (od końcówki lat '90) ciągnikiem około 100KM w kwocie około 60000 PLN. Dużo mówi sie o mieszaniu olejów z użądzeń zewnetrznych i negatywnego wpływu na podzespoły ciągnika. Ile w tym prawdy, nie wiem. Ale do sedna tematu, Jakie ciągniki z podanych kryteriów maja oddzielną komorę na olej do obwodów zewnętrznych?

 

kolego ja posiadam MTZ82 i tam się używa jednego oleju do hydrauliki,silnika,skrzyni biegów.sam bylem zdziwiony jak mechanik mi powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Starsze MTZ miały osobny zbiornik obecne nie wszystkie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ziel co to znaczy nie wszystkie mają?? Z 4ro cylindrowców (bo takie akurat znam) to na pewno każdy ma oddzielną hydraulikę siłową. Kierowanie tak samo.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Fendt napewno ma osobny olej tak jak mowia uzytkownicy z tego co na tym forum wyczytałem i za 60tys. zł kupisz model 310\100KM - 311\110KM z tym ze 311 jest silnik 6cylindrów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mtz do silnika i do skrzyni ten sam olej ? przeciez kazdy musi miec inne własciwosci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Detz-Fahr Dx, Valmet seria 100

 

@majes masz jakieś maszyny wspólne i inną osobą że zależy Ci właśnie na oddzielnym obiegu?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Stare deutze miały osobna hydraulike. Przedtem miałe deutza 6807 i tam było osobno. W nowszych modelach deutza to juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

@majes masz jakieś maszyny wspólne i inną osobą że zależy Ci właśnie na oddzielnym obiegu?

 

Nie mam, ale czasami pozyczam i stąd pytanie. Zastanawiam sie również z drugiej strony nad sensem takiego rozwiązania. Czy rzeczywiście ma to aż tak duże znaczenie. Przecież sa filtry i zabrudzenia usuną. Gorsza rzeczą pewnie jest fakt że nie wiadomo kto używa jakiego oleju i kiedy był wymieniany.

 

@paawlik227 Fendt 310 ok, ale za 60000 to patrze że starego "trupa" kupie z końcówki lat '80 a nie '90.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez mati5048
      Witam. Mam problem z ciagnikiem jd 3640 , po podłączeniu owijarki pod cisnienie oraz oryginalny wolny splyw nieotwiera sie silownik od obcinania foli( sipma maja) wyrzucajac dzwignie na neutralny silownik sie otwiera dodam ze ten silownik otwiera sie neutralnie bez cisnienia. Czyli pierwsze co to pomyslalem, że przyczyna jest ze olej niewraca wolno do skrzyni, dorobilem drugi wolny splyw od gory, silownik sie otwiera ale przewod cisnieniowy drga jak szalony. Niewiem czemu tak sie dzieje, dodam ze reszta wszystko ladnie chodzi a pod innym ciagnikiem normalnie sie otwiera
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj