Zaloguj się, aby obserwować  
qbic

Dowód rejestracyjny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qbic    0

Witam ostatnio postanowiłem zarejestrować mój traktorek i napotkałem na taki problem ze diagnosta w badaniu zerowym takie cuda powpisywał ze to sie kupy nie trzyma. I tu mam prośbe żeby ktoś przepisał mi ze swojego dowodu wszystkie wymagane pozycje. Chodzi mi o pozycje jak poniżej. Dla przykładu podaje co wpisał mi diagnosta :

 

F.1 2855 kg

F.2 2855 kg

F.3 X

G 1880 kg

J X

K X

L 2szt.

O.1 1500 kg

O.2 750 kg

P.1 1460 cm

P.2 21 kW

P.3 D

Q X kW/kg

S.1 1

S.2 X

Dop. ład. 975 kg

Nacisk p/t 16,80/22,00 kN

Przeznaczenie

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

a reszta? O p.1 to wiem tylko chciałem żeby pozostałe dane ktoś sprawdził jak ma u siebie wpisane bo moze i te pozostałe są niezgodne z prawda.

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro diagnosta wpisał to są zgodne z ich danymi w katalogach i to jest prawda. :P

Inna prawda się nie liczy.

Nie jestem w domu, ale tak z pamięci to w jednym ciągniku wydaja się podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

to jeszcze inaczej hehehe ale napewno to nie jest 1,4 przepiszcie proszę wszystkie pozycje jakie macie

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zapytać na norcom forum diagnostów.

Tam odpowiedzą na podstawie katalogów ITS.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niestety tak właśnie jest. Jak to ojcu diagnosta powiedział ciągnik nie przewidziany do ciągnięcia przyczep :lol: i takie masy przyczep wpisał. I nic się nie dało zrobić.

Ale widzę, że koledze @GoRAL1 się udało z masą przyczepy hamowanej.

To zależny jaka przyczepa bo Autosan D-47A wywrotka to musiał byś jeszcze burty zdjąć i zapas bo sama waży 2 tony. :D

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No właśnie to jest w tym wszystkim śmieszne, bo inaczej tego nie określę. ;[

A już niewłaściwe podawanie pojemności silnika to jest już szczyt wszystkiego. Gdzie jest podane w instrukcji jak i można to zmierzyć. No ale po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Diagnosta przed rejestracja też porobił mi zmiany ale dziś nie pamiętam jakie

Traktor ma instalacje pneumatyczna do przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,diagnosta zapewne był po kilku głębszych,był troche elastyczny w pisaniu :D i wpisał z malucha lub to co mu do głowy wpadało,'' a co tam'' ,a najlepiej pewnie mu procęnty w padały, bo już sama pojemność z palca wyssana bo przecież ma pojemności 1960, ale jaja naprawdę, jak prędko można zmienić dane producenta, co? :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To kolega także po procentach :lol:

Bo to pojemność C-330. Władek ma 2080. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Czyli kolego mtracz trzeżwo -myślący uważasz że kolega qbik ma dobre dane wpisane :lol: ha ha ha- ja podałem co mam wpisane w dowodzie rej. ale jak znajdę tylko książkę to zaraz sprawdzę to :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qbic    0

kolega qbik ma dobre dane wpisane :lol:

Jeżeli chodzi o mnie to qbic :P

A tak zmieniając troche temat moze ktoś ma jakąś nowszą instrukcję niż ta z 1977 i tam może są dane dotyczące przyczep itd. Albo może ktoś zna rosyjski zeby u nich poszukać?

Edytowano przez qbic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

wieslaw16

Nie wiem do czego pijesz. <_< Ale odstaw to i przeczytaj temat jeszcze raz od początku. Gdzie ja napisałem, że to są dobre dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja do niczego nie pije ,ale jeśli Ty uważasz że ja też po procentach to Tobie zabrakło zdrowego rozsądku, a z Twojej wypowiedzi wynika ze dobrze diagnosta wpisał te dane i tak być powinno, a nie lubie jak ktoś mi na siłe wkłada w usta choćby te procenty, i niestety ale ja sie tylko bronie od takich osądów co dotyczy mojej osoby, i prponuję zachować umiar i zdrowy rozsądek zamiast uprawiać taką filozofię, a swoją drogą diagnosta i tak odstawił koledze lipę i mam podstawy aby w taki sposób go potraktować! :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Więc kolega w ogóle się na żartach nie zna.

Nie chcesz żeby cie ludzie tak traktowali a diagnostę to masz prawo tak traktować?

 

I proponuję jeszcze raz temat przeczytać bo widzę, że nadal nie czytasz ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Diagnosta od nas bierze ciężko zarobione przez nas pieniądze, i słono za to płacimy i powinien starannie wykonywać swoją pracę za taką kasę ,to my dajemy mu pracę i płacę, a i nie raz miałem okazję widzieć diagnostę w sytuacji i to po dużych procentach, i mam dlatego podstawy aby tak twierdzić a nie inaczej a żarty znam ale nie wszystkie żarty są na miejscu :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale jak już pisałem diagnosta wpisuje dane z katalogu i tylko to wpisze co tam przeczyta. To jest uznana prawda. Rzeczywista prawda nic nie znaczy. Ktoś stworzył taki katalog aby nie było samowolek i błędów w danych rejestracyjnych niestety im nie wyszło. :D

A diagnosta niczemu nie winien. Nie ma także sprzętu by sprawdzić rzeczywiste parametry uciągu, mocy itp. Po to został stworzony ten katalog.

Cóż że z błędami. :lol: W sumie nad tym to trzeba płakać.

Pozdrawiam kolegę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

To nie tak aby ktoś po nas sobie jeżdził i robił w wała, miałem właśnie podobny przypadek i pojechałem do innego diagnosty który miał zupełnie inny katalog i inne dane odnośnie dmc itd. i zrobił jak należy przegląd z godnie z tym co zgadzało sie z danymi w książce od ciągnika i po problemie, a przy okazji trzeba im na ręce patrzeć co piszą aby nie dać narobić sobie problemów za własną kasę, ja wydarłem dowód diagnoście z rąk i mu podziekowałem dość szorstko ;) Również pozdrawiam kolegę mtracz, oraz wszystkich kolegów z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zyzio
      Witam- potrzebuje dane techniczne MF 2645 potrzebne do rejestracji a przedewszystkim -1- maksymalna masa całkowita, 2- dopuszczalna masa całkowita, 3- dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( bez hamulca ), 4 - dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy ( z hamulcem ), 5- dopuszczalny nacisk osi przedniej, 6- dopuszczalny nacisk osi tylnej, reszte danych znam- pozdrawiam
    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Da rade zarejestrować ciągnik teraz który był wyrejestrowany w 1989 roku??? Mam dowód rejestracyjny....
    • Przez smykla
      Mam problem z zarejstrowaniem ciągnika mf 3070 został sprowadzony z holandi i tam nie ma tablic i potrzebuje pomocy potrzebuje dane techniczne ciągnika aby go zatablicować. potrzebne mi jest masa własna, wysokość, szerokość,rozstaw osi skrajnych, umiejscowienie silnika, dop. masa całkowita,dop.ładowność. PROSZE O SZYBKIE UDZIELANIE ODPOWIEDZI...
    • Przez pawlis804wd
      Piszcie tutaj po ilu mth był wykonywany przegląd w waszym Farmtrac-u. Podajcie co było robione (wymieniane) i ile was to kosztowało.
      U mnie ostatnio w Farmtracu 80 4 wd był przegląd po 600 mth. Został wymieniony olej, przesmarowany cały ciągnik, wymienione filtry (oleju i kabinowy) a filtr powietrza wyczyszczony. Do tego regulacja hamulcy i wymiana przełącznika nadmuchów. Koszt przeglądu 600 zł.
    • Przez adamixc330t1
      Witam! Mam takie pytanie, czy jeśli kupiłem cielaka i zarejestrowałem go na siebie, to czy mogę go zaraz sprzedac i przerejestorwac na kogos innego, czy jest to zabronione ? Proszę o odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj