Skocz do zawartości
prorok

Zetor 5211 problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

prorok    774

Witam

Panowie potrzebuję szybkiej pomocy

Sąsiad przyjechał do mnie odśnieżać zetorem 5211 i zakleszczyła mu się skrzynia biegów.Odblokowaliśmy na dwóch wodzikach ale wodzik odpowiedzialny za bieg 4 i 5 nie można za nic odlbokować. Tzn jest włączony 5 bieg i nie można wrzucić na luz...Ściągnęliśmy lewarek i próbowaliśmy pchnąć wodzik montówką ale za nic nie chce iść.Po założeniu lewarka w pozycji biegu 5 też nie da się go wrzucić na luz. Co się mogło stać? Ciągnik na 5 normalnie jedzie.Reduktor też działa.. Gdzie szukać przyczyny? Panowie proszę o szybką pomoc.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję. Patrzyłem czy nie ma podobnego tematu ale nie mogę znaleźć,jeśli jest to proszę Moderatora o wyrozumiałość

Edytowano przez prorok

Wiadomość z agroFakt.pl

prorok    774

Rozebraliśmy i okazało się że blokowały 3 kliny które wchodzą pod ten wodzik.Jeden wpadł do skrzyni.Czy one są musowo potrzebne czy można je wyciągnąć?Nic się nie stanie jak je wyciągniemy? Boimy się że jak je włożymy to za chwilę będzie to samo....

Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)

Edytowano przez prorok

Ciągniki Zetor 5211 do Polski były sprowadzane ze zwykłą skrzynią biegów, ale przez pomyłkę Pepików mógł trafić do nas taki z synchronizowaną 4 i 5-ką, przeznaczony na Zachód, Może kolega @prorok ma egzemplarz sprowadzony z UE ?

Tymczasowo można eksploatować ciągnik po usunięciu kamieni synchronizatora i biegi 4/5 wkleszczać ostrożnie z podwójnym użyciem sprzęgła. Bepieczniej jednak będzie naprawić synchronizator - może wystarczy wymiana kamieni i mosiężnych pierścieni synchronizatora (3x16 + 2x78 = ok.200zł) - trzeba poszukać zdolnego mechanika :)- części są.

prorok    774

Zetorek jest Sąsiada był sprowadzony ze Szwecji. Na razie poskładaliśmy go i śmiga jak należy. Na wymianę to sporo roboty i czasu potrzeba ale jak nie będzie wyjścia to i tak trzeba to będzie zrobić. Może nawet bezpieczniej bez tych kamieni śmigać niż by miały w czasie jazdy wypaść i poharatać koła zębate..

pipi595    0

Witam też mam taki problem tyle ,że w 7211. Skrzynia była robiona 2 lata temu , zaraz po zakupie ciągnika. Wszystko wymienione na nowe, tylko wodziki i obudowa została stara.Koszt części to około 4 tys, mechanik wziął 800 zł. Pola mam niecałe 9 ha. Praktycznie ten ciągnik u mnie odpoczywa.Jest jeszcze c-330 po ojcu.Podejrzewam ,że albo mechanik spartolił robotę , albo części robią lipne. Obecnie stoi zablokowany na 5 i jak kolega napisał wyżej mogą blokować kliny, bo normalnie nie idzie przesunąć wodzika. Ciągnik do pracy super

ale blokowanie się biegów zaczyna być denerwujące , zwłaszcza wtedy gdy najwięcej pracy. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Zetorów i innych wynalazków.

Grabcio    23

Mogą być już widełki wyrobione w miejscu gdzie współpracują z wodzikami oraz kołami przesuwnymi i sprzęgłem IV i V biegu dlatego do końca nie rozłączają biegów i skrzynia się blokuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/