fxj3

Bizon rekord Z058 problem z biegami wsteczny zgrzyta i wyskakuje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fxj3    0

Witam.

Tak jak w temacie mam problem z biegami a szczególnie chodzi mi o bieg wsteczny wyskakuje i zgrzyta chyba, że docisnę ręką mocno dźwignię zmiany biegów, ale jak wjade w dołek to też wyskoczy czasami co może być tego przyczyną? regulacja wodzików czy cięgien pomoże? jeśli tak to jak to porządnie wyregulować? Ogólnie przyznam że mam problem z tym że niby wrzucam 1 bieg ale kombajn jeździ bardzo szybko jak by na 2 ogólnie mi to nie przeszkadza ale jak mam poleżałe zboże to trochę denerwuje bo nie mogą spowolnić kombajnu tak jak na 1 biegu powinien jeździć.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

miałem cos podobnego - wyskakiwała 1 podciagałem na ciegnach dopuki wstecznego nie mogłem w łożyć - suma sumarum kombajn stanoł podczas koszenia (1 przytrzymyałem ręką przed wyskakiwaniem) lina podworko zdjęcie pokrywy skrzyni tryby 1, wteczny wytarte - dodatkowo wyciete nity na wieńcu mechanizmu różnicowego (wycinalo je systematycznie przez kilka lat - jak stanoł ścieło ostatnie trzy) - porażka początek żniw - kombajn przestalcały sezon - trzeba było całego podnieść zdjąć obydwa koła wysunóc półosie aby wyjąć mechanizm różnicowy -MASAKRA

OGÓLNIE PYTAJ POMOGĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

jesli Ty cale zniwa robisz skrzynie to gratuluje . Mi zajelo to 8h bo musialem czekac na mechanizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mam jeszcze classa dominatora 98 wiec nie było tragedi :) a bizona sprzedałem i nie mam problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U mnie przyczyną takiej dolegliwości było zanieczyszczenie się wnęki (kawałek kamienia) nad skrzynią gdzie porusza się drążek, nie pamiętam jakiego biegu to dotyczyło ale wiem że pomogło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fxj3    0

Witam. Kombajn mój wyladował u mechanika wymienione tryby od wstecznego i jeszcze II biegu bo też były wydarte itp. i już nie wyskakuje ;-) za naprawę dałem ok 2500 ;( a dalej jak się bedzie spisywał to zobaczymy w żniwa już niebawem ;-) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matejko202    0

wystarczy przekrecic walek na ktorym jest wodzik od wstecznego i po problemie chyba ze juz wczesniej btl przekrecony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Rozbite widełki i ten gówniany mosiężny wodzik


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj