Polecane posty

damianXXL    49

tak wyczytałem ale nie pamietam jakie to forum było. Bo tu chodzi własnie o przepustowosc pradu. Uważaj na kostki jak bedziesz wyciągał, żebys nie zrobil tak jak ja. Posciągniesz za mocno i rozerwiesz scieżki. A lekko noe wychodza. Mocno siedzi ta przy obrotomierzu. chyba ze juz to robiłeś wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Kostki z rok temu sprawdzałem i psiukałem tym spray'em do styk więc nie powinno być problemu z tym ;) Poza tym mam dużo roboty i nie wiem czy jutro dam radę :) Górny zawias robie przy drzwiach bo sie ten bolczyk wyrobił i się deko opuściły. Jak zrobie jedno to zajmę się drugim :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wkurza mnie to juz. Nie bede latał wokól ciagnika jutro znowu. Umowiłem sie z fachowcem od tego typu spraw. Jutro wpadnie i sprawdzi co jest grane. Było ładowanie i nagle znikło a tylko zegary demontowałem. Dziwna sprawa. Nie raz rozbierałem do czesci pierwszych zegary, alternatory (w aucie tez gdzie mam elektronike) złozyłem, założyłem... cyk i wszystko ładnie pieknie bez problemu działa a w MF nie wiem o co chodzi juz. :blink: Jak juz bede wiedział o co chodzi z obrotomierzem(stoi) i ładowaniem(co było) dam znać :wacko:

 

podkladke pod zawias i gitara. No rok to wcale nie tak dawno naprawde. :P kurzu sie napchalo napewno.Raz ze ciezko wypiąc kostki,dwa nie ma dojsci za bardzo. Rece podrapane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Przecież nie jesteśmy panienki i nie raz się nie takie rzeczy miało ;) Podkładka nic nie da bo sie bolec wyrobił i robię nowe bolce ;) A te styki dziś już oglądałem to nie są zakurzone czy coś i wyjdą myślę bez problemu :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. :) zegary działaja... Ladowanie juz jest :) Szukało sie wszedzie z miernikiem a tu przez jedna żaróweczke ktora jest jako kontrolka ladowania była za slaba. Wszytko to po demontazu zegarow bo sprawdzalem czy wszystkie zaroweczki sa dobre. bylo kilka spalonych i z braku wiedzy zalozylem slabsza na miejsce kontrolki ladowania (powinna byc mocniejsza) i z tego powodu nie wzbudzalo alternatora do ładowania. Taki bzdet a szukania przyczyny bylo w calym ciagniku. Nawet oprawki zarówek sa koloru czerwonego w tym miejscu,reszta czarne :)

 

jeszcze jedno pytanko- czy po odpaleniu ehr odrazu powinien dzialac? --> ładowanie jest, obrotomierz dziala, stycznik jakis pod ehr-em pyka jak wlączam zapłon(ma tak pykac? raz tylko pyknie jak pod zegarami)

 

dluzsza chwile chodzil a ehr nie reagowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

A może troszke za małe napięcie i jak przygazujesz delikatnie tam do 1000 obr/min to troche go ruszy i potem będzie działał ? U mnie to tam wszystko normalnie :) A powiedz jakie parametry mają te żaróweczki dwie od ładowania i smarowania silnika ? Bo chyba u siebie też je wymienię a pewnie jutro lub po jutrze jadę do miasta to bym na pewno kupił takie i wtedy by może i mi zaczął działać ten obrotomierz :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

14 i cos pokazuje miernik przy alternatorze. Wiesz nie wiem czy dokupisz takie żaróweczki bo znajomy powiedzial ze producent takie tylko robi w standardzie do ciagnikow przy produkcji. Takie zaróweczki mozesz wyjac ze strarego auta na zlomie. tylko pamietaj ze od ładowania. Te inne maja 1.2 wat. Mozesz zalozyc 3 wat lub nawet 5 wat. Chodzi o to zeby alternator wyczuł pobor prądu i zacznie ładowac. Ja załozylem 3watową żarowke byla w innym miejscu w desce, odpaliłem i ładuje .Zaroweczki wyjmuje sie z oprawek ciezko ale sa wymienne, innego producenta z cala oprawka sie wymienia. Jesli nie dokupisz tej malej o wiekszej mocy to kup 5watowa ta do postojowek, ona jest taka sama jak te w desce tylko 3razy wieksza- plaska u dolu i po prostu przylutuj +/- do plytki tam gdzie ma byc i gitara. bedzie bez oprawki wtedy ale to nic nie przeszkadza

 

.... jak przygazuje na 1500 to nie reaguje ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Nie ja tam lutować nic nie będę :D Poszukam takiej żarówki może znajomy ma a jak nie to zobaczę może też mam tam os zamienione ewentualnie nie łączy coś :) Już tam zaglądałem ze 3 razy bo żaróweczki wymieniałem i wiem jak to tam jest wszystko :) Ewentualnie na szrot się przejadę :) a z tym EHR to już dziwne raz działa raz nie...


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

śmignij na szrot wyciagnij z jakiegos kaszlaka i juz. :D a z tym ehr-em sprawdze jeszcze jutro. Juz tylko końcowki porawek MF (oswietlenie poprawic bo poluzowane i lata szczegolnie lampy tył i halogeny)

Przy wlaczonym kluczyku swieci kontolka zielona od napedu i po odpaleniu tez swieci. Probuje wylaczyc i nic. Tak ma byc?

 

przepraszam- zaswieci sie jak wcisne sprzegło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Tak jak wyżej kolega mówi :) Po wcisnięciu na zgaszonym zapalają sie te 2 kontrolki ( 4x4 i małe ciśnienie w skrzyni) a po odpaleniu musisz wcisnąć hamulec i dopiero da sie wyłączyć napęd ( takie zabezpieczenie ) :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dziś tam zajrzałem to lekkie luzy miała to trochę to zminimalizowałem ile się dało ale efekt jutro będzie bo dziś nie odpalałem bo i nie było potrzeby :) Zaglądałem za to na dachu tam co jest miejsce na "koguta" i kabelek jest ale tylko kawałek a potem nic nie ma i nie wiem gdzie szukać :) Wsadziłem tam rękę z kabiny jak wyjąłem ten boczek za siedziskiem i wsadziłem rękę to nie ma tam żadnych kabli a tu są ale tylko od głośników. Wiecie może gdzie to namierzę ? :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Kabel od koguta jest wpięty w jedną z kostek, które znajdują się obok nagrzewnicy(na dachu) jak wyjdziesz po kole od strony drążków zmiany biegów. Jak otworzysz górną pokrywe to tam będzie wszystko.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Znaczy przy samym silniczku tam od dmuchawy czy gdzie ? :) Jak byś mógł to napisz dokładniej bo tam tego jest trochę ;) Ja to przeważnie wchodzę na dach i wtedy grzebie tam ( radia wymieniałem dość często ale już jest nowe) . Więc gdzie tak konkretniej tego szukać i czy taki kogut mógł by tam być podłączony ? http://allegro.pl/lampa-kogut-12v-pomaranczowy-ostrzegawczy-58058-i3041451518.html Wtyczkę bym oczywiscie odpioł a podłaczył normalnie kable :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

witam kolegów :):D no w końcu MF prawie ogarnięty ... Ehr działa(ładowanie jest), odpala bez problemu (ale dla lepszego efektu zarzuce jutro nowy filtr paliwa) oswietlenie zrobione. Kolego Pawel1992mf w moim naped wylaczam bez hamulca. Dzis to sprawdziłem w sniegu. Bez napedu nie szedł w sznigu to mu napęd i odrazu inny ciagnik :) Radyjko cyka tez :D Jeszcze tylko zdejme z podłogi gume i pomaluje podkładówka ja bo jak zauważyłem wilgoc sie mocno zbiera po ta guma a jak widziałem blacha podłogi stan idealny "jeszcze"

 

DZIĘKI PANOWIE ZA POMOC W OGARNIĘCIU MF B)

 

możesz tak zrobic . pod zapalniczke najprosciej. u siebie planuje tak zrobic ale mozna tez zrobic tak ze do skrzynki bezpiecznikowej mozesz podłaczyc. Jesli kogut ma wyłacznik to na stałe mozesz podpiac go pod prad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Więc tak jak otworzysz górną klapę to od strony radia będą wtyczki. do wtyczek tych będą dochodziły kable od nawiewu, klimy, wycieraczek i radia. i jak mówisz, że masz wyrwany kabel od koguta to któryś pin musi być naruszony/ bez kabla. Taki kogut jak na zdjęciu moze być. Ja też mam takiego i masę mam podpiętą pod mocowanie filtra kabinowego a prądowy mam wpięty w trzpień oryginalnego koguta.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Szczerze odradzam tak tanie koguty. Kupiłem takiego to szajs jak nie wiem. Lepiej dopłacić i kupić porządny.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

kurcze a czym one sie róznia? no chyba ze jakoscia to fakt nie ma sensu. Tez tak mysle lepiej dac 20pln wiecej i miec porzadnego koguta

 

gdzie znajde pompe hydr? pod kabina gdzies? 3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

@ HondaMtx Wielkie dzieki :D No koguty różnią się wkładem- żarówką a te normalne to w nocy trochę świecą a mi chodzi w dzień i w noc :) Poza tym jeszcze jest z H1 i nie wiem który brać czy H3 czy H1 a cenowo 4 zł różniy chyba :)

 

Pompa jest chyba przy deklu tam pod ciągnikiem od strony wajch biegów ( kiedys na forum już ktoś to pisał ) :) A co tam będziesz już kombinował ? :D


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Co do koguta to aby dobrze świecił w dzień i w miarę długo pochodził to trzeba wydac min 50zł, a co do tego z jaką żarówką kupisz tonie ma większego znaczenia. Ważne aby była to żarówka H1 lub H3.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

witam. Dzieki za info. Na przyszłosc pytam zebym nie musial szukac :P i tak na przyszlosc jaki zamiennik filtra moge zastosowac do hydrauliki? Jak zauwazylem typowy do MF placi sie ponad 200PLN :blink: (SZOK) Pogieło ich chyba. Gdzież tyle złotówek ;[

 

z tego co juz słyszałem z z ciężarowych jakiś pasuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Pasjom od Mana ,ale w filtrze prawdziwym od hydrauliki na ssaniu niema zaworku od zapchania filtra .J dlatego zapali się kontrolka .A od silnika jest i , jak się przepcha to puszcza i olej idzie bezpośrednio na pompę z opiłkami Polecam donalt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malyradzio
      Witam,
      Proszę o pomoc ,mam problem z podnośnikiem ,mianowicie niema kompletnie zasilania w panelu EHR. Zgasł nagle podczas pracy ,nie świecą się żadne diody ,nie reaguje na przełączanie pozycji góra /dół ,nie reagują przełączniki na błotnikach.
       
    • Przez bandit1945
      Witam.
      MF 3095 mam problem z ehr....
      Na pusto działa wszystko elegancko podnosi opuszcza potencjometry wszystko ok....
      Gdy podczepie coś ciężkiego np agregat to gdy dam przełącznik na podnoszenie podnosi ładnie do ustawionej wysokości ale nie gaśnie kontrolka od podnoszenia i cały czas pompa daje ciśnienie..... Tzn tak jak by ehr nie rozłączył elektrozaworu od od podnoszenia.....
      A gdy minimalnie cofnę potencjometr od wysokości podnoszenia to kontrolka gaśnie i przestaje podawać obciążenie.....
       
      Na pusto wszystko jest ok
       
      Pomocy
    • Przez Macias1221
      Mam problem z ehr TCE 15 T wyskoczył mi błąd a mianowicie świeci mi dioda w pewnej sekwencji 3 razy mruga w odstępach 0,5s później przerwa 1s i znowu 2 razy mruga i po chwili cała sekwencja się powtarza. Dodam jeszcze że ramionami mogę ruszać tylko z błotników a żadnej reakcji z kabiny. Może ktoś miał już podobny problem proszę o pomoc
    • Przez Matik7171x
      Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?
       
    • Przez Darek1986
      witam. gdzie się znajduje skrzynka z bezpiecznikami w case 5140
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj