Polecane posty

damianXXL    49

Tez tak mysle ale wczesniej ktos pytal mnie o obrotomierz w sparawie ehr-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

po odpaleniu teraz ehr nie reagował w ogóle. Co prawda stał nie opalany ze 4 godz od wczesniejszego odpalenia. O co w tym moze chodzic ze rano reagował a teraz nie?

 

ale wracajac do tematu odpalania. co moze byc przyczyna ze kreci a nie łapie. dosc dlugo kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Nie jest to nowy ciągnik to może mieć problemy z odpaleniem jak jest chłodno, wcześniej też miałem problemy z zapalaniem ale wymieniłem wszystkie wtryski dałem pompe paliwa do pompiarza i sie poprawiło.

Weź polutuj to przy desce rozdielczej, może ehr zacznie działać bo jak wcześniej działało...

Edytowano przez Pawel1992mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Ja pytałem o obrotomierz jak nie ma ładowania to ehr nie będzie działać a czujnik obrotów jest w alternatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

EHR działać bedzie dopiero po postawieniu tego "pstryczka" w pozycje podnoszenie a potem to już jak tam chcesz ale ten trik po każdym zgaszeniu trzeba robić bo nie bedzie działać chyba że robiłeś tak i teraz nie działa... może coś tam znów przestawiłeś ewentualnie przy tych kostkach tam cos sie odłączyło


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

zrobi sie cieplej to wezme sie za sprawdzanie układu paliwowego. filtr, przewody itp. ścieżki jutro sobie polutuje. Ok godziny temu odpaliłem i załapał bez problemu,cykał z 15min na wyższych obrotach ale ehr zero reakcji. Ogarne te zegary,podłacze i zobacze czy maja wpływ na ehr czy nie. zaznacze ze były wymontowane jak godzine temu odpalałem.

 

Gdzie znajde pompe hydrauliczną?

 

pokretła mam tak(góra od lewej)-

1.max podnoszenie

2.regulacja czułości tłumienia drgań w połowie ,

3. na zajacu

4.regulacja pozycyjna, mieszana, siłowa na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@damian mój mf na początku też nie chciał palić jak go kupilismy a okazało się, że filtry paliwa były zasyfione i sie zapowietrzał.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

no i od głebokości na pozycje "5" kreciłem każdym i pstykałem. Nie reagował. Rano śmigał ehr

 

podejrzewam właśnie ze filtr zasyfiony i i mało dostaje(ile taki filtr moze kosztowac?). Jak odpali to ładnie pracuje. Ociepli sie to przejże to wszystko ;) Pompa hydr też raczej nie zajeżdzona bo wspomaganie jednym palcem na normalnych obrotach :D

 

ogarne to wszystko i napisze jakie są efekty. mam nadzieję ze bedzie tak jak ma byc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Hmm ta kostka ma wpływ bo jak ładowanie sie będzie swieciło to EHR nie bedzie działał wiec to pewnie to jest przyczyną. Filtr to od ursusa pasuje podajże 3P ;) Ja taki mam i chodzi ok :) Cenowo tez pewnie koło 20 zł ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Z tego co wiem z własnej praktyki ,przewód prądowy wychodzi od alternatora na bezpiecznik koło filtra powietrza. potem stronę tablicy ze wskaźnikami, do przekaźnika od EHR . Z chwilom zgaśnięcia kontrolki ładowania następuje przekierowanie prądu w stronę panelu EHR. Podstawa dobry stały prąnt

1 Bezpiecznik

2 sprawdzenie ładowania miernik 14,5 wolt

3 Przeczyść masę z akumulatora do ramy ciognika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. zegary zlutowane(ścieżki). Odpala idealnie :) bez dlugiego krecania. Zasyfiony byl filterek w pompce zasilajacej, maź jakaś jak masło. wyczysciłem, złożyłem cyk i pali :) ale mam kolejny problem. Nie ma ładowania. Obrotomierz stoi, lampka sie świeci. Alternator był sprawdzany u znajomego i jest wporządku, regulator napiecia tez wporzadku. Gdzies na ciagniku gubi sie to ładowanie. Co może byc przyczyna?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dodam ze jednak zegary maja wpływ na EHR. Ich brak badz jakas usterka ich to EHR-u tez nie ma.

 

Od regulatora ten krótki?

 

zaraz ale wczeniej bylo ladowanie a nikt tam nie pchal palcow. Po demontazu zegarow tak sie zrobilo.zalozylem zegary i wcieło ładowanie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A to że wcięło po demontażu to może zbieg okoliczności a prąd od wzbudzenia alternatora dochodzi? może go nie wzbudza i nie ładuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Brat badał miernikiem przy akumulatorze czy ładuje i d*pa :wacko: Nic. Wymontowałem alternator bo pewien fachowiec od tych spraw powiedzial ze mogl paść regulator. Zbadał cały alter włacznie z regulatorem no i ładuje ale dlaczego do akumul nie idzie ładowanie. Wczesniej było jak zaczełem pisac na temat EHR-u. Bezpiczniki pod maska całe. Od godz 10 latałem z miernikiem i sprawdzałem wszystkie styki, połączenia. Nawet pojedyńczo bezpieczniki miernikiem sprawdzone. Wszystko ok jest niby wiec gdzie spiernicza ładowanie. Własnie kable przy alter sprawdziłem no i całe sa. Przeciez nic tam nie ruszałem tylko zegary w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

EHR nie działą bo się ładowanie świeci ( nie ładuje) więc to też nie bedzie działać tak jak mówiłeś wcześniej. Obrotomierz i u mnie dziś opadł tyle ze ładowanie się nie świeci i działa wszystko poza tym obrotomierzem. Coś może w instalacji nie tak... jak gubi to gdzieś coś nie łączy lub poprostu przetarte i gubi. Tak na moje oko to wyglada a jak jest w praktyce to nie wiem. Sam jestem ciekaw czemu ten obrotomierz nie działa :blink:


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

U mnie Panowie jest tak z obrotomierzem, że raz chodzi, a raz nie :D na początku się męczyłem z nim. Sprawdzałem wszystkie kable czyściłem styki i nic, a ładowanie jest i z ehr-em nie ma żadnego problemu.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

ehr to wiem juz ze nie bedzie działał z braku ładowania. ale dlaczego nie ma ładowania. Jesli wczesniej bylo przed demontażem zegarów. Zlutowałem scieżki, nawet byłem u znajomego elektronika i dla pewnosci zbadałem jeszcze czy dobrze zrobiłem. Zrobione dobrze. Wiec załozyłem, odpaliłem i ku mojemu zdziwieniu :blink: ładowanie sie podziłao a nie ruszałem w ogóle alter. Wszystko na poczatku było gitara. Ładowanie było, obrotomierz wskazywał. Chciałem tylko naprawic wskaźnik paliwa bo bolczyk blokował wskaźnik i nic wiecej. O co tu teraz chodzi. Jedno dobrze drugie cos sie spierniczy. Odpalac też juz odpla z pierwszym. do kolegi Lukash-a3060 luz skasowany na dzwigni zmiany biegów(1234) Super biegi teraz wchodza i nie musze sie wychylac do przodu zeby 1ke wrzucic ^^ Sruba na ośce pod podłoga byla poluzowana i latało jak głupie, stąd był ten luz.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Aha :) No to jeden problem masz z głowy ;) A to pokazuje Ci dobrze czy moze cały czas max ? kable może tam przy baku są zamienione i coś się moze to do tego ma... :) A tu to jeszcze te ścieżki zostają bo nic innego nie przychodzi mi do głowy ( mówie o tych ścieżkach co przewodzą prąd po tej desce do której wpina się kontrolki :) )


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

przy baku dobrze jest. Wskaźnik też paliwa tez zrobilem. Chodzi o ten bolczyk(drucik) ktory trzyma wskaźnik jak wyłaczysz zapłon- był zgięty i blokował wskaźnik. Nie pokazuje max bo w zbiorniku moze jest z 10l na 148l pojemnosci (taka ma pojemnosc zbiornik?) czyli nie ruszy wskażnika :P Tyle co na dnie jest. Na jakims forum szukałem i jest ze moze byc za słaba żaróweczka na kontrolce ładowania ale o co w tym chodzi nie mam pojecia. Fakt były chyba w desce rozdzielczej 3 lub 4ry żaróweczki z mocniejszym żarnikiem(grubszym) ; reszta to cienkie jak włos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

No moze być ... :D Bo od żarówki idzie na obrotomierz.... hm aż jutro u siebie rozbiorę i sprawdzę :D Może to jest przyczyną że żarówka ma "za małą przepustowość" :D Nie myślałem nad tym ale to jest możliwe bo obrotomierz jest za nią ... :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malyradzio
      Witam,
      Proszę o pomoc ,mam problem z podnośnikiem ,mianowicie niema kompletnie zasilania w panelu EHR. Zgasł nagle podczas pracy ,nie świecą się żadne diody ,nie reaguje na przełączanie pozycji góra /dół ,nie reagują przełączniki na błotnikach.
       
    • Przez bandit1945
      Witam.
      MF 3095 mam problem z ehr....
      Na pusto działa wszystko elegancko podnosi opuszcza potencjometry wszystko ok....
      Gdy podczepie coś ciężkiego np agregat to gdy dam przełącznik na podnoszenie podnosi ładnie do ustawionej wysokości ale nie gaśnie kontrolka od podnoszenia i cały czas pompa daje ciśnienie..... Tzn tak jak by ehr nie rozłączył elektrozaworu od od podnoszenia.....
      A gdy minimalnie cofnę potencjometr od wysokości podnoszenia to kontrolka gaśnie i przestaje podawać obciążenie.....
       
      Na pusto wszystko jest ok
       
      Pomocy
    • Przez Macias1221
      Mam problem z ehr TCE 15 T wyskoczył mi błąd a mianowicie świeci mi dioda w pewnej sekwencji 3 razy mruga w odstępach 0,5s później przerwa 1s i znowu 2 razy mruga i po chwili cała sekwencja się powtarza. Dodam jeszcze że ramionami mogę ruszać tylko z błotników a żadnej reakcji z kabiny. Może ktoś miał już podobny problem proszę o pomoc
    • Przez Matik7171x
      Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?
       
    • Przez Darek1986
      witam. gdzie się znajduje skrzynka z bezpiecznikami w case 5140
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj