Polecane posty

damianXXL    49

Witam Jestem tu nowy i prosze o wyrozumiałość. Właśnie zakupiłem MF 3060 i potrzebuje opis bezpieczników- ktory do czego jest. Czy to prawda ze sterowanie ehr-em w zimie jest prawie nie mozliwe? Przy kupnie mf facet powiedzial ze bedzie wszystko dzialac jak olej sie rozgrzeje. Czy to prawda? Wczoraj po zjeździe z lawety sprawdzalem to i nic nie dzialalo, zadne kontrolki tez sie nie swiecily w panelu. Czy facet mowil prawde ze wszysto bedzie dzialac po rozgrzaniu oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

chyba wtopiłeś, ehr powinien działać bez względu na temp, no przy -30 to troche powinien faktycznie się rozgrzać, ale tak jak teraz jest ok 0 to powinno działać, u mnie jak był zimny olej to podnosił jak głupi po rozgrzaniu trzeba było gazować ale to wina pompy była.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

przy ogledzinach mf podnosnik dzialal. a teraz nie reaguje na włacznik góra-dół. stoi w miejscu.

Vrykoulakas nie strasz mnie . :blink: byla przy nim adaptacja od MX-a. Moze jak ja odczepiali to cos zepsuli. Robili tez kilka poprawek zwiazane z elektryka- halogeny, wycieraczka,radio- drobiazgi male. Dziala to co zrobili. Ale ehr nie reaguje. Moze byc wina bezpiecznika? kolego oaxis3333 nie wiele to pomoglo. potrzebuje cos takiego jak schemat tych bezpiecznikow a nie chce sam dłubac zeby cos nie popalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

No ktoś nieźle nakłamał w żywe oczy :) EHR działać powinien zawsze i ewentualnie opuszczać moze deczko wolniej na zimnym oleju ale nie ze zero reakcji... Sprawdź bezpiecznik pod maską, kabelek przy klemie, bezpieczniki w środku (schemat już Ci wysłałem) jak to nie pomoże to jeszcze kable pod ciągnikiem przejżeć bo przy zdejmowaniu adaptacji mogli cos zawadzić i urwać/lekko ruszyć i nie łączy. A może to też coś z elektroniką ... reszta działa jak należy typu hamowanie 4x4 czy rozłączanie blokady po wciśnięciu hamulca lub włączeniu przełącznika na EHR w pozycje podnoszenie ? Ale też dziwne że przed zdjeciem działało ... Sprawdź to co pisałem wyżej i wtedy mozna dalej myśleć nad przyczyną jeśli to nie pomoże.

 

EDIT: Każe to sprawdzic bo może jakieś obejścia ma czy inne wynalazki. Jak by EHR był spalony to 2-2,5 tyś nie twoje .

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A może koleś ma drugi taki ciągnik i przełożył komputer pokazał że jest git chłop pojechał do domu a przywożą z popsutym i cała tajemnica. Od handlarza czy od prywatnego rolnika sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

jak się świeci kontrolka od ładowania na desce to ehr- nie będzie działał i masz problem z ładowaniem, a jak się nie świeci to już trzeba gdzie indziej szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Od handlarza. Miał tylko tego jednego MF. Reszta case,JD. Dzien wczesniej podnosnik działał ale tak jak wspomniałem mial adaptacje MXa ale nie chcialem wiec zdemontowali(mozliwe ze mogli cos zruszyc). Hamulce, napedy, przyspieszacz dzialaja tylko pstryczek ehr-u "gora-dól" nie dziala i kontrolki nie swiecą. Ogladalem mf 3050 bylo tez zimno jak cholera i tak jak kolega Lukash3060 wspomnial ehr ma dzialac no i dzialal. Góra-dol, kontrolki wszystko dzialalo w tym 3050 bez problemu

 

obrotomierz pokazuje, ładowanie gasnie po odpaleniu. żadne kontrolki sie nie świeca jak odpalony. nie pokazuje tylko paliwo ale to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Proponuje zajrzeć do bezpiecznika koło akumulatora jak kolega @Lukash napisał. Sprawdź też kable, które znajdują się pod schodkami od strony wajch od zmiany biegów. Wszystkie kable znajdują się pod obudową przykręcana pod kabiną na 3 śrubki.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jutro to wszystko przejrze i napisze czy cos pomogło. Zobacze co da sie zrobic. Mam nadzieje ze tylko cos nie łaczy :unsure: Jutro tez zaczne nowy temat. eh z tymi sprzetami. Złomstawa jest tylko nie ma nic porzadnego zeby kupic. Jedno w porzadku to drugie szjas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No tak to już jest z uzywanymi sprzętami. Ale ja się dziwię, że Cię to nie zastanowiło jak handlarz powiedział, że ehr pracuje jak się olej rozgrzeje. Jak zjechałeś z lawety i nie działał już ehr to szkoda, że nie zadzwoniłeś do tego handlarza, że coś jest nie tak. Bo przecież Jakby nie było to Ty nic nie mogłeś zepsuć przez te parę minut uzytkowania ciągnika.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jutro zobacze co i jak. Moze cos zruszyli przy demontarzu adaptacji. Jak nie pomoze nic to bedzie tel do goscia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

A sprawdzałeś na błotniku przycisk z tyłu ,czy działa podnośnik bezpośrednio.

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

wybaczcie ale pierwszy raz mam z tym stycznosc i nie znam sie na tym <_< poznam dzialanie sprzetu to wtedy pomoge innym ;)

 

tak przy ogledzinach dzialaly przyciski na blotniku. Wczoraj juz nic nie reagowały

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Panowie objaśniam - kolega napisał do mnie i nie wspomniał tu że podnosnik jest uniesiony co wgl zmienia postać rzeczy ;) Na panelu EHR miał chyba ustawiony potencjometr od prędkości opadania na kłódce - blokadzie co uniemożliwiało opuszczenie podnośnika z tąd też problem wynikał. Jeśli to tylko to no to jutro ma sprawdzic i dać znać ;)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. Wszystko jasne juz. Działa EHR tak jak nalezy :) Tak jak kolega Lukash3060 wspomniał potencjometr szybkosci opuszczania byl ustawiony na kłodeczce (blokadzie) Po odpaleniu i ogolnym ustawienu EHR wszystko dziala- podnosi i opuszcza. przepraszam za nie dokładne opisnie problemu :wacko: postaram sie dokladnie opisywac problemy. A mam kolejny-problem z odpaleniem MF. ZE dwie godziny sie meczylem. Prostownik z rozruchem nie pomagal. Psikałem starterem w filtr i nic :( krecił i nie mogl odpalic.Po ok 2godz załapal. Czy ktos wie co moze byc przyczyna tego? Paliwo jest dolane. Czyzby moze cofka paliwa? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoim 3060 z 89r. mianowicie podczas jazdy czy pracy w polu zaświeca mi się taka czerwona kontrolka na której jest przedstawiona zębatka, zaświeca się ona również podczas wciśnięcia sprzęgła gdy silnik jest unieruchomiony. Mam pytanie dlaczego takie coś się robi i od czego jest ta kontrolka...Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

@ damianXXL U mnie zaraz po kupieniu ktoś był madry i źle podłaczył przewody tam do filtra na górze :) Powrót zamienił z wyjściowym :) A z tym Starterem to jak już psikasz to w kolektor a nie w filtr bo go spalisz po paru takich próbach ;) A nowy parę złotych kosztuje ( chyba koło 100 ?) Podgżewałeś świecą ? I po psiuknięciu poczekaj z 5 minut a nie od razu :)

Tyle wiem na ten temat a co wiecej ... może ktoś więcej wie w tym temacie to jeszcze napisze.

 

@bizonlukaszZO56 Kontrolka jest tak jak pisał kolega od niskiego cisnienia oleju w skrzyni i albo wina oleju i filtra albo pompa już słaba :) Tak jak radzili wyzej najpierw wymień olej i filtr hydrauliki a potem jeśli to nie zniknie ot dalej trzeba szukać.


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Co do oleji gosciu dał mi rozpiske gdzie i jaki zalany ale okaze sie jak wjade juz w pole. A co do odpalania to 30min temu go odpalalem i nie chcial załapac. Kręci normalnie. W drugiej probie po dłuższym kreceniu załapał :( Rano też byl z tym problem(2 godz). Teraz powinien załapac odrazu przeciez, nie ma mrozu(0 stopni) świeca tez nie pomaga. Wyglada to tak jakby paliwo cofało. Po zgaszeniu kolejne odpalenie jest bez problemu. Cyk i pali. Ktoś sie orientuje co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Zobacz czy świeca płomieniowa działa w kolektorze ssącym, u mnie w 3080 jak podgżeje świecą z 15s, to na -15 pali bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

jeszcze takie pytanie do kolegów- czy deska rozdzielcza jest powiazana z ehr-em? nie działal wskaźnik paliwa ; ogranicznik(drucik) ktory trzyma wskaźnik był zgięty i zablokował. Przy demontażu zegarów kostki były tak zasyfione ze nie dało sie łatwo wypiać, musiałem uzyć wiekszej siły, skutkiem tego 3 ścieżki poszły w piździet :blink: Kostka 1 od lewej. (stoi obrotomierz, żarowki-ładowanie,smarowanie nie świeca, wskaźniki-paliwo i temp. stoja) Ale to zrobie :) Lutownica troche cyny i bedzie cykać ;)

 

sprawdzałem i była ciepła tzn ze grzeje. ale przy 0 stopni powinien załapac odrazu prawie

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malyradzio
      Witam,
      Proszę o pomoc ,mam problem z podnośnikiem ,mianowicie niema kompletnie zasilania w panelu EHR. Zgasł nagle podczas pracy ,nie świecą się żadne diody ,nie reaguje na przełączanie pozycji góra /dół ,nie reagują przełączniki na błotnikach.
       
    • Przez bandit1945
      Witam.
      MF 3095 mam problem z ehr....
      Na pusto działa wszystko elegancko podnosi opuszcza potencjometry wszystko ok....
      Gdy podczepie coś ciężkiego np agregat to gdy dam przełącznik na podnoszenie podnosi ładnie do ustawionej wysokości ale nie gaśnie kontrolka od podnoszenia i cały czas pompa daje ciśnienie..... Tzn tak jak by ehr nie rozłączył elektrozaworu od od podnoszenia.....
      A gdy minimalnie cofnę potencjometr od wysokości podnoszenia to kontrolka gaśnie i przestaje podawać obciążenie.....
       
      Na pusto wszystko jest ok
       
      Pomocy
    • Przez Macias1221
      Mam problem z ehr TCE 15 T wyskoczył mi błąd a mianowicie świeci mi dioda w pewnej sekwencji 3 razy mruga w odstępach 0,5s później przerwa 1s i znowu 2 razy mruga i po chwili cała sekwencja się powtarza. Dodam jeszcze że ramionami mogę ruszać tylko z błotników a żadnej reakcji z kabiny. Może ktoś miał już podobny problem proszę o pomoc
    • Przez Matik7171x
      Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?
       
    • Przez Darek1986
      witam. gdzie się znajduje skrzynka z bezpiecznikami w case 5140
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj