Adam521

Prędkośc wysuwu siłownika

Polecane posty

Adam521    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istneje jakiś sterownik, elektrozawór czy coś takiego który by umożliwiał wysuw siłownika hydraulicznego zgodny z aktualną prędkością maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

chodzi mi o coś takiego żeby koło kopiowało prędkość maszyny i zgodnie z tą prędkością wysuwał się siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy jakiej maszynie to musi być i do czego to jest tak bardzo potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kombajny do buraków Neptun i Kleyne tak miały. Z boku był czujnik i sterował siłownikiem.

Zwykły rozdzielacz elektryczny, i dwa czujniki góra-duł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Kombajny do buraków Neptun i Kleyne tak miały. Z boku był czujnik i sterował siłownikiem.

Zwykły rozdzielacz elektryczny, i dwa czujniki góra-duł.

Nie rozumiem w jaki sposób koło maiło by przekazać informację o prędkości maszyny do siłownika z takiego czujnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli dobrze rozumiem to ma to działać w następujący sposób tzn. prędkość 5 km/h siłownik wysunięty 5 cm, prędkość 10 km/h siłownik wysunięty 10 cm ????

 

Więc pytanie do jakiej maszyny to potrzebne i w jakim celu ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kombajny miały tak regulowaną głębokość roboczą. Ale napisz o co ci chodzi, tak jak Sadek napisał to komputer i prądniczka na kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Jeżeli dobrze rozumiem to ma to działać w następujący sposób tzn. prędkość 5 km/h siłownik wysunięty 5 cm, prędkość 10 km/h siłownik wysunięty 10 cm ????

 

Więc pytanie do jakiej maszyny to potrzebne i w jakim celu ?

Potrzebne jest to do maszyny szkółkarskiej do wykopywania iglaków itp. z bryłką korzeniową, i cały jej element roboczy ma być zawieszony na ramie która w momęcie gdy dostanie sygnał zatrzymuje się względem ziemi i wykopuje sadzonkę(w ruchu ciągłym), podczas gdy ciągnik cały czas się porusza do przodu. I właśnie tutaj do "zatrzymania" tej ramy potrzebny jest sygnał który by zamienił informację o prędkości maszyny na prędkość wysuwu siłownika hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy nie wystarczył by Ci zwykły rozdzielacz jak do siłownika jednostronnego działania?

Przełączasz dźwignię i siłownik sam się wysuwa, opór gleby zatrzyma podcinacz. Później w czasie jazdy przełączasz rozdzielacz i ten element roboczy powraca do pozycji pierwotnej - przesuwa się do przodu.

Edytowano przez KRISTOFORn
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przychodzi mi na myśl jedynie elektrozawór przełączający kierunek przesuwania się siłownika otrzymujący sygnał od rolki opartej o lewe koło podporowe podobnej jak na filmie ( w rolce będzie krzywka uruchamiająca przełącznik w sposób mechaniczny lub za pomocą magnesu i kontaktronu). Jedyny problem to brak regulacji przepływu oleju zgrywającego się z prędkością maszyny. W takim przypadku trzeba by było dobrać odpowiednie przełożenie skrzyni biegów do wydatku pompy hydraulicznej tak by się zgrało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ten posuw nie wiem z jaką dokładnością można by było zrobić mechanicznie napęd od koła poprzez sprzęgło które podczas kontaktu "wierteł" z ziemią by się załączało i utrzymywało wiertła w "bezruchu" po podniesieniu rozłączenie i powrót do pozycji startowej.

 

Wiem że łatwo napisać gorzej zgrać ze sobą.

Edytowano przez Sadek
  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam521    0

Ten posuw nie wiem z jaką dokładnością można by było zrobić mechanicznie napęd od koła poprzez sprzęgło które podczas kontaktu "wierteł" z ziemią by się załączało i utrzymywało wiertła w "bezruchu" po podniesieniu rozłączenie i powrót do pozycji startowej.

 

Wiem że łatwo napisać gorzej zgrać ze sobą.

Myślałem i nad tym rozwiązaniem jednak martwi mnie ewentualna dokładność takiego rozwiązania, ponieważ na ramie przesuwnej musiało by być sporo ciężaru do maszyny którą planuję. A w urządzeniu z filmu z tego co się orientuję jest kopiowana prędkość w sposób elektroniczny a potem jest w jakiś sposób dozowany wysuw siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak lubisz kombinacje to urządzeniem regulującym ilość przepływu oleju i zarazem wysuwu siłowników może być rozdzielacz orbitrol czyli taki jaki jest w hydraulicznych układach kierowniczych .Odpowiednio dobrany i napędzany przekładnią od koła podporowego może śmiało spełniać funkcję jakiej oczekujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Mam taki problem, mianowicie mam chwytak samoróbkę do c 360. Rzecz w tym, że nie mogę go rozłożyć normalnie na wolnych obrotach, tylko muszę przygazować tak do 1800 obr/min. i dopiero wtedy się rozkłada, ale bardzo powoli. Ze złożeniem go nie ma problemu, na wolnych obrotach się składa i trzyma mocno. Proszę o pomoc. Dodam że jak chodzi o regulacje tą co jest na rozdzielaczu to mam ustawione w górnym położeniu.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaro123
      Mam problem, w moim MF 3630 niedawno kupionym jest dziwny problem a mianowicie jeździ szybciej do tyłu niż do przodu.
      Do tyłu 30 km/ha a do przodu 24km/ha max. Jest w nim skrzynia 8-stopniowa bez power shifta, zwykła manualna , cztery biegi na żółwiu i cztery na zającu działają bez zarzutu.Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna, czy możeliwe że tryby są żle założone.
    • Przez Krzyser
      Witam. Jest problem z MF 3085 tego rodzaju że w podczas jazdy na 4 biegu szosowym (zając) po przejściu z półbiegu C na D nie chce utrzymać prędkości i po chwili zaczną świecić się wszyskie 4 diody od dynashiftu, następnie sam przełączy się na prędkość C a niekiedy nawet B. Dzieje się tak tylko na pełnych obrotach silnika i tylko na 4 szosowym biegu. Natomist nie ma takich objawów na żółwiu. Pozostałe wszyskie funkcje ciągnika działają bez zarzutu. Jeśli ktoś mógł by coś mi doradzić w tym kierunku to byłbym wdzięczny.
    • Przez MIRAS699
      Witam mam taki problem ze skrzynią w MF3080 a mianowicie w ciągniku był wymieniony SPEED SHIFT bo biegi wylatywały i przed naprawą ciągnik jechał 40km/h a po naprawie jedzie 25km/h.Jest to sprawdzone na GPS,naprawy dokonywał mechanik jak mu powiedziałem że jedzie wolniej ciągnik powiedział że on nie wie jaka jest przyczyna i musi tak zostać.Więc pytam was czy można coś z tym zrobić i jak może być przyczyna
       
       
      PS;za naprawę z częściami zapłaciłem 8tyś
    • Przez ZETOREXX85
      Witam
      Posiadam StalTecha U006 4x40.Klasa ziemi 3-5.Jaki bieg jest odpowiedni do orania tym pługiem z Zetorem Proximą 85?Aktualnie jeżdżę na 2-3 biegu szosowym
    • Przez krzycho88
      Witam, od kilku dni posiadam ww fendta. Znalazłem na naszym forum że te fendty jadą 30 lub 40km/h a mój jedzie 35km/h. 6 bieg normalnie właczam także zablokowany nie jest. Ktoś coś wie na ten temat ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj