jarekvip99

kredyt na ziemie preferencyjny a CSK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    18

Chcialem sie cos dowiedziec. mamy zamiar kupic zimie cala wartosc to 200tys. i teraz czy lepiej wziasc preferencyjny kredyt na 10 lat i 3% odsetek czy CSK i 9% odsetek na 5 lat? No wlasnie babka w banku powiedziala ze 3% procent odsetki w preferencyjnym tak? bank to bank spoldzielczy a jesli chodzi o CSK to przyjalem ze 9% odsetek bo babka cos nie mogla pojac o jaki kredyt mi chodzi;/ Przyjmijmy ze 20% wklad wlasny wiec zostaje 160tys.

160tys na 10 lat przy 3 % to ololo 24tys odsetek wiec razem splacam 184tys.

CSK Panstwo splaci 35 procent czyli 56 tys kredytu reszta czyli 104 tys na 5 lat i 9% to 23400 odsetek czyli splace 127400 kredytu dla mnie to oplacalne bo raz ze szybciej splace bo 5 lat a dwa duzo mnie. preferencyjnego na 5 lat bym nie dal rady bo raty by byly duzo wyzsze.

teraz jeszcze pytanie panstwo splaca to 35 procent ale w dwoch ratach czyli na poczatek 75% to by bylo 56000 x 75% = 42000 a na koniec kredytu 14 tys. to jesli Panstwo na poczatek placi 75% tego co ma zaplacic to czy moj kredyt to bedzie 104 tys czy 118tys bo to 25 % jeszcze co na koniec splaca?

Czy wszystko mniej wiecej dobrze napisalem? niech wypowie sie ktos co mial z tym kredytem doczynienia? czy na pewno oplaca mi sie brac ten kredyt niz preferencyjny? jakie sa dokladnie odsetki na ktory kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Tylko 5.9% CKS ? czemu tak malo? tam gdzie kolega wyzej podal to jest ze 8,5% a przy 5,9% to moim zdaniem bardzo by sie oplacalo ten kredyt brac. moze ktos co mial z tym doczynienia niedawno sie wypowie co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nie jestem do końca pewien, czy linia CSK wychodzi 5,9%, ale kredyt preferencyjny ma właśnie dla banku takie oprocentowanie po ostatnich obniżkach stóp procentowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

kredyt preferencyjny (np. nKZ, nMR, nIP)oprocentowany jest dla banku według współczynnika 1,5 redyskonta weksli, które w marcu spadło do poziomu 3,75%. więc 1,5 x 3,75 = 5,625%. i tyle dostaje bank. 3 % płaci klient a 2,625% płaci ARiMR. dodatkowo Banki dorzuciły 1% prowizji od kwoty kredytu pozostającej do spłaty na koniec każdego roku kredytowania lub 0,25 % co kwartał od kwoty kred pozostającej do spłaty. dodatkowo prowizja jednorazowa zgodnie z zasadami ARiMR wynosi 1 % od kwoty kredytu.

 

Kredyt CKS.

Oprocentowanie uzależnione od banku, prowizja 1 %. kwota zwrotu do 35% kwoty kredytu. kredyt 80 % inwestycji (w przypadku Vatowców kwoty netto) 75 % zwrotu (tych 35% pomocy) zwrot po wykonaniu celu inwestycji, 25% na koniec kredytowania. Kredyt można wziąść na okres od 5 do 10 lat.

to są przepisy a ja chciałbym się dowiedzieć jak ktoś z was zrealizował inwestycję na csk ile czasu czekał na pierwszy zwrot. (tej części 75% pomocy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

kredyt preferencyjny (np. nKZ, nMR, nIP)oprocentowany jest dla banku według współczynnika 1,5 redyskonta weksli, które w marcu spadło do poziomu 3,75%. więc 1,5 x 3,75 = 5,625%. i tyle dostaje bank. 3 % płaci klient a 2,625% płaci ARiMR. dodatkowo Banki dorzuciły 1% prowizji od kwoty kredytu pozostającej do spłaty na koniec każdego roku kredytowania lub 0,25 % co kwartał od kwoty kred pozostającej do spłaty. dodatkowo prowizja jednorazowa zgodnie z zasadami ARiMR wynosi 1 % od kwoty kredytu.

 

Kredyt CKS.

Oprocentowanie uzależnione od banku, prowizja 1 %. kwota zwrotu do 35% kwoty kredytu. kredyt 80 % inwestycji (w przypadku Vatowców kwoty netto) 75 % zwrotu (tych 35% pomocy) zwrot po wykonaniu celu inwestycji, 25% na koniec kredytowania. Kredyt można wziąść na okres od 5 do 10 lat.

to są przepisy a ja chciałbym się dowiedzieć jak ktoś z was zrealizował inwestycję na csk ile czasu czekał na pierwszy zwrot. (tej części 75% pomocy).

a czemu w NKZ banki sobie druga prowizje wziely 1% dodatkowo ktora trzeba splacac co roku? to wtedy nie wychodzi 3% tylko tak jakby 4% tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

Zgodnie ze zmianami jakie weszły chyba we wrześniu 2012 r. ustawodawca zmniejszył prowizję za udzielenie kredytu z 2 % na 1 %. ale uwolnił pozostałe opłaty. no to banki sobie dokleiły 1 % by zniwelować sobie spadki jakie ustawodawca zastosował. tj. oprocentowanie całkowite płacone dla banku przez klienta i ARiMR. to 1,5 redyskonta weksli. zważywszy że dziś redyskonto wynosi 3,50 % to x 1,50 = 5,25 %. tyle dostaje bank z czego 3 % płaci klient a resztę ARiMR. Ustawodawca zmienił troszkę warunki to i banki też się dostosowały. oczywiście banki sobie zastosowały 1 % dodatkowo, a kto na zmianach ucierpiał najbardziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja bralem obecnie kredyt w BGZ preferencyjny na zakup ziemi oprocentowanie 3% plus 1% za udzielenie oraz 1.75 % rocznie od pozostalego do spłaty kredytu wiec szalu nie ma ale coz zrobic i tak ludzie biora.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie wiem co tam słyszałeś ale to jest ostatni rok na te kredyty i od 2014 jest koniec kredytów preferencyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zico99
      Witam wie ktoś może czy są jeszcze w woj. wielkopolskim kredyty preferencyjne na zakup ziemi?
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      mam ostatnio możliwość dorwać trochę ziemi od dwóch właścicieli, ale w wątpliwość wprowadzają mnie albo ich warunki, albo klasa ziemi.
       
      Pole nr 1 to piaszczysta gleba V i VI klasy o powierzchni 2,5 ha. Właściciel nie chce opłaty, ale stawia taki warunek, że umowa będzie maksymalnie na 3 lata. Zaznacza, że po tych 3 latach będzie możliwość przedłużenia umowy, ale więcej niż na 3 lata nie chce dać. W sumie poszedłbym na to, gdyby nie to, że jest to piach. Co prawda rosły tam kiedyś różne rośliny, jak ziemniaki, żyto, pszenżyto, no ale jednak jest to piach.
       
      Pole nr 2 to gleba klasy IV i V o powierzchni 3,5 ha. Kwestia finansowa nie została jeszcze dogadana, ale nie będą to zbyt duże pieniądze, na pewno dużo niższe niż dopłaty. Tu niestety właściciel proponuje jeszcze krótszy okres czasu umowy - 1 rok. Mówi on, że możemy podpisywać umowę co roku, ale nie chce podpisywać jednorazowo na dłużej niż rok. Zaznaczył, że chce się w ten sposób ustrzec przed niby cwaniactwem z mojej strony. Trochę mnie to ubodło, bo uważam się za człowieka uczciwego no ale mniejsza o to. W tej sytuacji jak zwykle najwięcej bólu wywołuje kwestia dofinansowań unijnych. Właściciel mówił, że ja chce pewnie łatwą kasę robić na dopłatach i że dlatego nie chce dać na dłużej umowy i tak dalej i tak dalej. Mi to wszystko pachnie cwaniactwem właśnie z jego strony, bo ja mu tą ziemie doprowadzę do kultury i po roku już nie będzie chciał na dłużej podpisać.
       
      Jak radzicie postępować w tej sytuacji? Brać te ziemię na takich warunkach?
      Zaznaczam, że obydwa te pola to ugory nieuprawiane przez ileś lat.
      Do tych pól mam bardzo blisko, więc nie będzie dodatkowych nakładów na dojazdy.
       
      A jako, że są to ugory, to tak czy siak chciałem na wiosnę 2015 roku obsiać te pola łubinem w plonie głównym w celu poprawienia struktury gleby. Mają być dość wysokie dopłaty do strączkowych, więc może nawet w przypadku nieprzedłużenia umowy wyszłoby mi na plus?
    • Przez Taurus83
      chce kupić bronę talerzową na kredyt. leasing w zasadzie. maszyna za 26 brutto. chce to spłacać przez 5 lat. dwie raty w ciągu roku. "stopa roczna" 5,68% łączny koszt odsetek przez 5 lat to 3365 zł. uważacie że to dobra propozycja?
       
      wpłata własna 10 % wartości brony. zabezpieczeniem jest maszyna
    • Przez KajaMetrowska
      Witam .Czy ktoś z Was posiada może kredyt hipoteczny? Gdzie zdecydowaliście się na takie zobowiązanie?
      Razem z męzem chcielibyśmy w najbliższym czasie wziąć taki kredyt. Jak na razie robię sobie wstępne rozeznanie. 
      Na co warto jest zwracać uwagę przy takim kredycie? 
    • Przez maxhack0303
      witam kolegów. mam zamiar zakupić traktor i potrzebuje go sfinansować może ktoś poleci jakiś bank 
      a może miał ktoś styczność z ofertą firmy aureus. może powie ktoś opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj