Starzyno

Jaki agregat uprawowy ??

Polecane posty

Starzyno    1

Witam ! Chciałbym poznać waszą opinię i zarazem dowiedzieć się czegoś. A mianowicie przymierzam się do kupna agregatu uprawowego, myślałem nad Unia Ares L 2,7m z przednim wałem płaskownikowym, z trzema rzędami zębów, z wałem packera 500 mm i hydropak na dwóch siłownikach, przedstawiciel zaoferował mi ceną z małym rabacikiem - 13400 zł, Czy opłaca się go wziąć ? Czy jest to dobra firma, UNIA ? Może znacie jeszcze jakieś dobre i nie drogie agregaty z takim właśnie wyposażeniem. ?? Czekam na odp. :)

 

Bardzo Przepraszam lecz pomyliły mi się zakładki, gdyby dla adminów nie był by to problem i przeniósł temat do odpowiedniego działu. Prosiłbym również o nie usuwanie tematu, gdyż informacje te potrzebuje "na wczoraj".

Edytowano przez Starzyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik82    0

zalezy tez do jakiego ciagnika . Ja mam mtz i kupilem w tym roku taki agregat tylko firma "AGROLIFT" i nie z packerem tylko z walem 10 rurowym a z przodu plaskownikowy. Kosztowal mnie 7000. Kupilbym z UNII ale ciagnik nie da rady bo sa to ciezkie agregaty a szczegolnie z packerem . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

O to się nie martwię czy ciągnik uciągnie bo na 100% uciągnie go (pronar 1025a), ale chodzi mi czy ta oferta jest dobra, czy znacie jakieś inne nie drogie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Unię polecam ci w 100%. U mnie w okolicy jest dużo rolników którzy mają agregaty, pługi itd. Unii i są bardzo zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego  ja wykonuję takie agregaty zobacz w mojej galerii 2,7 sądze ze szukasz do poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

agregat-uprawowy-bierny-3m-bomet-wal-bra

 

 

 

Jaki sens  dać  z przodu wał  packera , który  zagęści  glebę  , żeby  zaraz   to  rozpie...ć zębami i wałkiem  strunowym? 

co  za  geniusz  to robił? :P  pogratulować  :D  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Podepnę się do tematu.
Planuję zakup używanego agregatu uprawowego i nie wiem jaka szerokość będzie odpowiednia do mojego ciągnika.
Posiadam MF'a 6180 (6cyl + turbo) 120KM.
Ziemie mam różne trochę piachu, ale głównie 3 i 4 klasa gliny.
Jaką szerokość byście polecali 4,2m, 5m? Jakie typy agregatów robią dobrą robotę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

agregat-uprawowy-bierny-3m-bomet-wal-bra

 

 

 

Jaki sens  dać  z przodu wał  packera , który  zagęści  glebę  , żeby  zaraz   to  rozpie...ć zębami i wałkiem  strunowym? 

co  za  geniusz  to robił? :P  pogratulować  :D  :P

 

Na pewo madrzejszy od ciebie geniusz komentowac pewnie tylko umie przed kompem a sm nic nie skonstruuje jakos sa takie oryginalne agregaty https://www.google.pl/search?q=agregat+uprawowy+z+przednim+walem&espv=2&biw=1152&bih=706&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQmeX55dLLAhXCPRQKHbxyDkgQ_AUIBigB#imgrc=X1ypIuSawjnR3M%3A

niewidziales jak sie sprawuje wal jest na cięzkie ziemie sam wal przez zgniatanie kruszy grudę zeby na walku maja za zadanie ciąc grudę ,potem zeby spulchniaja i walki strunowe konczą robotę ,kto się zgodzi ze mna niech odpisze bo zdenerwowal mnie ten gosc :)

Edytowano przez ziomek3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ziomek zarzucasz komuś  brak wiedzy ,a sam nie wiele jej posiadasz ,ten wymysł z linku to wola o pomste do nieba ,nikt znający sie na uprawie gleby nie robi takich wynalazków to co napisałeś przeczy teoria uprawy ,,uświadomię Ciebie trochę w zasadach dzialania takiej maszyny ,całosć to i tak konstrukcja marna tylko dlatego ze waga jej nie jest adekwatna do tego co ma wykonywać ,poza tym wał strunowy jak by był zastosowany z przodu kruszy glebe i w niej sie zagłębia ,redlice mają zadanie spulchnić glebę i nie ma co się oszukiwac na glebach zwięzłych wyciągna bryły ziemi ,szczególnie po orce jesiennej pod siewy i wał który jest zamontowany z przodu powinien iść na koncu maszyny po to aby ją zagęścił i pokruszył bryły pod siew ,,nie próbuj ze mną nawet dyskutować ,bo szkoda naszego czasu ,a post pisze aby pozostali użytkownicy mieli jasny obraz ,jak to powiano wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

Na pewo madrzejszy od ciebie geniusz komentowac pewnie tylko umie przed kompem a sm nic nie skonstruuje jakos sa takie oryginalne agregaty https://www.google.pl/search?q=agregat+uprawowy+z+przednim+walem&espv=2&biw=1152&bih=706&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQmeX55dLLAhXCPRQKHbxyDkgQ_AUIBigB#imgrc=X1ypIuSawjnR3M%3A

niewidziales jak sie sprawuje wal jest na cięzkie ziemie sam wal przez zgniatanie kruszy grudę zeby na walku maja za zadanie ciąc grudę ,potem zeby spulchniaja i walki strunowe konczą robotę ,kto się zgodzi ze mna niech odpisze bo zdenerwowal mnie ten gosc :)

 

Jakoś  nigdzie  nie  widzę  wału packera  z  przodu  , agregatu  :P

Wypowiedź  kolegi  Tomka również  nie  popiera  twojego toku  myślenia 

Skutecznie udowodniłeś  że  nie  masz pojęcia  o uprawie  roli , więc  nie  ośmieszaj  się już  i nie  pogrążaj bardziej 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konario    1

Podepnę się do tematu.

Planuję zakup używanego agregatu uprawowego i nie wiem jaka szerokość będzie odpowiednia do mojego ciągnika.

Posiadam MF'a 6180 (6cyl + turbo) 120KM.

Ziemie mam różne trochę piachu, ale głównie 3 i 4 klasa gliny.

Jaką szerokość byście polecali 4,2m, 5m? Jakie typy agregatów robią dobrą robotę?

 

 

Polecam Kongsilde germinator 4m, stosunkowo lekki i dobrze wykonany, twój ciągnik na pewno sobie z nim poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Dzięki za odpowiedź, ale zapomniałem dodać w sumie najważniejszego.... agregat musi być zawieszany, a nie ciągany (niektóre działki mam zbyt małe na ciągany).
No i niestety mam sporo ograniczony budżet... chciałbym się zmieścić tak do około 5-6 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Taki uprawia naprawdę przyzwoicie:

http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/herkulesh.html

Podwójne wałki strunowe na docisku ładnie pracują. Niestety ale za 5-6 tyś zł agregatu ok 4m to nowego nie kupisz. Szukaj coś z używek choć i tu raczej łatwo nie będzie.

Kolega ziomek3000 chciał błysnąć ale nie udało się. Może ten agregat jest na przedni tuz tylko łapki ktoś źle założył:). Swoją drogą to takie łapy i pisanie o dobrej uprawie są śmieszne.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianMC16    0

Witam,jaki agregat polecacie interesuje mnie szerokość 5 metrów 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukuje pola brony na gęsiej Stopce i wałek podwójny do agregatu chce poszerzyć swój niewie ktoś gdzie można kupić pojedyncza bronę i jeden podwójny wałek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj