Zaloguj się, aby obserwować  
bastek2210

Maszyna do mieszania paszy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bastek2210    42

Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem maszyny do mieszania paszy takiej jak prawdziwy paszowóz tylko stojące do mieszania min (kukurydzy, osypki, słomy,siana innych dodatków) dla kilku krów. Najlepiej żeby to było na silnik elektryczny i trzeba pewnie będzie zastosować jakieś noże do cięcia . Jak myślicie da się coś takiego zmontować <_< ?? Jak macie jakieś pomysły to proszę o podzielenie się nimi :D

Edytowano przez bastek2210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no jeżeli to miało by i ciąć to musisz to zrobić na podobnej zasadzie jak paszowozy a takimi nożami czyli najlepiej to zró samą skrzynie paszowozu wraz z sercem tnącym


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

jako skrzynię możesz wykorzystać starą dmuchawę do siana, myślę że dałoby radę jakoś to przerobić aby spełniało powyższe zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bastek2210    42

mariusz0209 dzięki za link szukałem czegoś takiego ale nic nie mogłem znaleść ;P To też jest dobry pomysł nawet lepszy od początkowego muszę zrobić coś takiego na podnośnik. Ciekawo ile to wyniesie. Potrzebna będzie przekładnia i sporo grubszej blachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

jeśli na podnośnik to zrób sobie na 4 poziome ślimaki z przeciwbieżnym uzwojeniem i załóż noże od oryginalnego paszowozu takie gwiazdki napęd przez przekładnię kątową a potem przez łańcuch na ślimaki. szybciej Ci wymiesza niż to z linku który Ci podałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak masz stary rozsiewacz lejek to możesz wykożystać przekładnie ale widziałem tez że robię przekłądnie z mostu


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikruss
      Jak w temacie Emily o poj. 2.5 m3. Więcej informacji i foty w linku.
      https://www.olx.pl/oferta/lyzka-paszowoz-emily-gav-omega-do-manitou-jcb-itp-CID757-IDvR69a.html
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
    • Przez matias941211
      Witam, kupię paszowóz 5-7 m3 w dobrym stanie technicznym najlepiej w woj. mazowieckim
    • Przez rekin19k
      Witam. Jak w temacie. Kupie paszowóz, wymiary wysokość max 2,4m, szerokość 2,25m. Najchętniej Sano 5m3. Może być uszkodzony. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj