Zaloguj się, aby obserwować  
krone125

Ugorowane 3ha łąki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krone125    10

Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak mało łąki to pod łąke po pod pole to może wygniwać zborze jak będzie mokro a co do trawy to jeżeli jest nie za bogata to wyorz i zasiej trawę najlepiej mieszanki jakis traw i przy zakupie spytaj się jakie trawy na mokrzejsze łąki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Jak będziesz kupował trawę to poproś o mieszankę na podmokłe pole. Bo życica to raczej ci w pierwszym roku wypadnie.

Wyczyniec łąkowy , mozga trzcinowata, mietlica biaława , kostrzewa trzcinowata, są to trawy typowo na podmokłe tereny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
    • Przez Pawek21
      Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 😔😔) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm 
      I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj