aless86

Problem z podnoszeniem w Valmecie 905

Polecane posty

aless86    0

Mam traktor Volvo Valmet 905 87r. Mam problem z podnośnikiem z tyłu. Siłowniki sprawdzałem są dobre, wymieniłem pompe hydr. na nowa i bez zmian. Wspomaganie działa bez zarzutów. Moze ktos wie co w nim jest nie tak? Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aless86    0

Chyba juz tylko został rozdzielacz albo właśnie sterowanie. Bo innej pompy np. jakiejs podajacej czy cos takiego to chyba nie ma w tym traktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Ja mam Valmeta 605 i też mam nową pompę i jak na razie działa dobrze . A przyczepę wywraca normalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Sprawdź czy masz ciśnienie na tył, tak jak kolega napisał czy wywraca przyczepę.

Jeszcze spróbuj tak, weź żabę lub lewarek podłuż pod lasze z tył i na siłę do góry. Pamiętaj przy włączonym podnośniku do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aless86    0

Ten ciągnik świeżo sprowadziłem i szczerze mówiąc jeszcze nic nie podpinalem do niego. Wiem tylko na pewno ze nie podnosi. Sprobuje tak zrobic jak piszecie i dam znac. Dzięki

 

Acha...i jeszcze się spytam...co mi to da że podniosę na maksa do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aless86    0

Jeszcze zapomniałem napisac ze jak sie podnosi to olej do siłowników idzie ale ciśnienie jest tak słabe że palcem się zablokuje a pompe kupilem nowa. Moze to rozdzielacz? Albo cos jest zapchane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

. Najpierw kupił byś jakiś zegar do pomiaru ciśnienia100zł i po kolei mierzył.Na moje oko gubi gdzieś na rozdzielaczu wstaw jakom fotkę tego podnośnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Myślałem że zawór jest zacięty i przez ten sposób go przepchniesz.

Ale tak jak kolego mówi wyżej też mi się wydaję że "gubi" gdzieś olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aless86    0

Wyciągne ten rozdzielacz i zawioze do sprawdzenia bo nic innego chyba nie zostaje. Dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Moim zdaniem przywieź jakiegoś mechanika kumatego z , zegarem do pomiarów ,może jego oko coś wypatrzy-Po co rozkręcać i zwozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Jeszcze możesz puknąć kilka razy młotkiem w rozdzielacz -tylko z czuciem.

Na moje oko coś jest zacięte albo gubi. Czy wszystkimi gałkami już operowałeś i wiesz do czego służą???

Resztę tak jak kolega @Janczak mówi.

Jak uda Ci się rozwiązać problem to daj znać.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aless86    0

Okazalo sie ze zawór cisnieniowy jest zepsuty. Dalem go do regeneracji, ale teraz nie wiem na jakie ciśnienie powienien być ustawiony. Moze wie ktos? Moze ktos wie gdzie mozna to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal2704
      Witam. W moim traktorze jest tak ze jak rozgrzeje sie olej to bardzo słabo podnosi. Na zimnym jest ok ale ma bardzo małe ciśnienie 70 bar, a powinno być 180. Założyłem już trzecią pompę i nic nie pomogło. Zaworek przy rozdzielaczu także już wymieniałem i nic to nie pomogło. Odłączyłem przewód od regulatora siłowego aby olej szedł tylko na wyjścia hydrauliczne i ciśnienie wzrosło do 80. Nie wiem co już zrobić. Czy to może być wina rozdzielacza? Jeszcze chciałem sie zapytać bo ten wałek w nowej pompie mogę przekręcić ręka. W c-360 nie można było tego zrobić ręką tylko kluczem. Dodam ze rozdzielacz nie ma wielkich wycieków. Liczę na szybko odpowiedź bo orka czeka.
    • Przez agi
      Witam,
      możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

      https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

      przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

      pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

      Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

      oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 
       
      coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg
       
      ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj