Skocz do zawartości

Polecane posty

elku87    26

Witam, stoję przed wyborem kolejnego ciągnika i moje pytanie dotyczy przedniego WOM-u otóż jeden ciągnik ma przedni wałek napędzany hydraulicznie a drugi mechanicznie. Zastanawiam się która opcja lepsza ? Jakie wady zalety ?

JANCZAK1176    39

Siemanko ja bym proponował mechaniczny przedni WOM napędzany z koła pasowego przez paski klinowe do przekładnie ,tylko obroty masz zależne od obrotów silnika .WOM hydrauliczny ma więcej stałych obrotów wałka 100 TE nowe ciągniki majom ( LoG slif) źle napisałem ale, cłom hydraulikę przekierowuje tam gdzie jest potrzebne najwięcej oleju .Hydrauliczny WOM grzeje olej cenowo nie wiem który tańszy ,zależy co będziesz tym robił .

elku87    26

Na początek potrzebny mi jest do kosiarki czołowej 2.8 m a czy coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to nie wiem. A hydrauliczny ma osobną pompę do napędzania przedniego WOM-u czy korzysta z głównej ? Od mechanicznego pewnie silnik dostaje po garach?!

Wiadomość z agroFakt.pl

xerion3800    42

Według mnie hydrauliczny jest tańszy w eksploatacji. Mechaniczny to zawsze wałki łożyska zębatki a tak to węźe i silnik. Hydrauliczny jest łatwiejszy w obsłudze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się