dydus321

Co kupić Auto-Tech czy Unia Long??

Polecane posty

dydus321    0

Witam chcę kupić przyczepę 8 tonową.Zastanawiam się nad dwiema firmami Auto0Tech i Unia Long.Przyczepa jest mi potrzebna do przewozu zbórz i słomy i dlatego potrzebuję przyczepy ktora ma skrzynię długośći 5200mm i szerokośći 2420mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remiczek    1

ja ci proponuje przyczepę mataltech sam taką mam jest super szczelna, po deszczu musze otwierac borty ostrożnie żeby woda nie naleciała mi do butów. rama jest sztywna, jak sie kipruje do tyłu. naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

remiczek kolega potrzebuje przyczepę o wymiarze paletowym, a MetalTech takich przyczep nie ma. Przyczepy MetalTechu mają tylko szerokość paletową.

 

Co do UNII i AutoTechu to w przyczepa "Unijna" ma burty z profilu Furman, grubszą blachę na burtach, grubszą podłogę, większy kąt wywrotu mocniejszą grubsza ramę. Przez to jest droższa.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Auto-tech też ma burty Fuhrmanna, kola 385/22,5 (w Unii nie da rady ich założyć), i burty w standardzie 1m (w opcji 1.2m) gdzie Unia ma 0.8m więc A-T jest poprostu wieksza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

Ja bym wybrał Unię w mojej okolicy jeździ taki zestaw 2X14T w dużym gospodarstwie które jeszcze handluje zbożem mają założona 3 burtę z tego co wiem to na metaltecha mozna załadowac 16 ton to na Unię z 3 burtą wejdzie ze 20 ton i przyczepki ładnie pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dydus321    0

Unia ma burty tylko 0,8m a Auto -Tech ma 0,5+0,5 i jak dla mnie to Auto-Tech jest chyba lepsza bo chcąć coś podać podaję tylko 0,5m a nie 0,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Jakaś polska firma produkuje jeszcze przyczepy o podobnych jak te wymiarach czyli 5,2x2,4m?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jedne i drugie przyczepy mają burty z profili furhman. Zdaje się, że w oby też są siłowniki mariz więc za wiele widocznych różnic między nimi nie ma ale Autotech ma dodatkowe wzmocnienie górnej ramy w środkowej części w okolicy siłownika (tego nie widać bo jest wspawane w środek) co nawet przy znacznym przeładowaniu nie powinno dopuścić do pęknięcia ramy. Poza tym nawet producent dopuszcza 1,5 krotne przeładowanie przyczepy. Unia jest lżejsza zapewne przez zastosowanie delikatniejszych materiałów.

Katalogowo unia jest droższa ale u dużego dilera można dostać rabat i wyjdzie taniej niż autotech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dobry wybór :) Można wiedzieć jaka cena i w jakim wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj