Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam,

zastanawiam się nad zakupem ciągnika używanego pronar albo belarus o mocy co najmniej 130 km mogę przeznaczyć na to ok 60 tys. jak ciągnik byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowitpl    2

jedno i to samo czy pronar czy belarus chociaz mowia ze jest duzo zwrotow podzespołów które przychodza do pronara wiec powinien być mniej awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

belarus 1221 ....pronar ma bardziej komfortowa kabine w porownaniu do belarusa ale pronarki zdarzaly sie niedobitkami belarusow ...wszystkie trefne mechanizmy ladowali do pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

No jest to ciężka sprawa.. Dla mnie główna różnica w tych 2 markach to wygląd :)

Mam belarusa, i osobićie polecam :) 600 MTH żadnej poważnej awarii. Tydzień temu mi coś zaczeło się psuć z czujnikiem oleju, ale jak będę miał troszkę czasu to się tym zajme.

Ale ogólnie polecam! (Tylko weź sobie coś z klimą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W jednym i drugim do kiepskiej jakości drobnych części trzeba się przyzwyczaić. Na szczęście nie są drogie, łatwo dostępne a ich awaria praktycznie nigdy nie uziemia ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Bierz PRONARA tylko ze 60 tyś nie wystarczy ci na 130 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

jeden i drugi to to samo ale belarus jest tańszy a pronar ma troszke lepszą kabine wolę belarusa mam 920.3 ma jusz ponad 2000 mtg i pare drobnych awari , ale to drobiazgi a części śmiesznie tanie a za tą kase to coś trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

własnie nie w pronarze jest gorsza kabina tam jest sam plastik a w belarusie obite całosc materiałem .. przyjemniejszy jest belarus i ma wygodniejsza kabine ... co do czesci ruskie to ruskie kute ubite i mocne i nie jest skałdakiem wszystko made in belarus ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

jedno i drugie gówno . To zalezy czy wolisz niebiueski czy czerwonyciągnik, bo tylko tym sie różnią . a i jak nie będziesz podczepiał nic mocniejszego na wom to moze być bo jak tam to zaraz paski siąda . Wujek kupił na wiosne kosiarkę dyskową samasza to w Belarusie 1025 już 3 razy tasmy na wom wymieniane bo nie daje rady . A polska 902 za***prza z ta kosiarka jak głupia , tylko niestety hydraulika nie chce współpracować :( ,. Ogólnie ciągnika nie polecam. ale w sumie co tu chcicec wiecej, jak to są chyba najtańsze mozliwe ciągniki . :) W lato nie man a nich roboty jakieś talerzowanie czy coś to trzeba o jakiejs 22 dopiero zaczynać bo w kabinie szklarnia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Kondrad97 nie wszystkich obchodzi czy jest gorąco w kabinie czy nie tu chodzi o jakość pracy którą robisz.. przy talerzówce chodzi jak marzenie przy orce.. ja miałem kosiarkę bębnową pottingera 230cm  i mój pronarek 82a śmigał.. a przy dyskowej ma 2 razy lżej ciągnik i jeszcze można szybciej jechać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Ta rzeczywiście lżej . No fakt Belarus 1025 przy ruskiej talerzówce dobrze w miarę śmiga itp jak dociążyć przód i spuścić powietrze w miare dobrze idzie . ale wałka on nie ma . Przy prasie Warfamowskiej często wałek się ślizgał . Na wiosne wujek kupił dyskową samasza 3.4m to podczas koszenia jakiś 15ha traw wałek był robiony już chyba 3-4 razy bo taśmy pali a i na obroty się nie wkręca bo bardzo głośno chodzi kosiarka że wystać nei idzie przy niej jak chodzi . A przy Ursusie 902, obroty bez problemu bo cichutko chodzi i ciągnik słychać nie kosiarkę . I na 3 za***prza dobrze, tylko mała góra to trzeba na 2 zredukować bo sprzęgło się ślizga . No to rzeczywiście dobry ciągnik . ale z drugiej strony jaka cena taka maszyna . :) śmiech za 105 konny ciągnik dać 110tyś zł :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

sprawdz lepiej czy nie masz wałka ustawionego na 1000ob/m


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Konrad ty to  kosiarkę zniszczysz jeżeli kosiarkę bardziej słychać to aż dziwne na pewno masz na 1000obr/m włączone ustaw na 540obr a będzie normalnie tak jak powinno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Tak tylko dziwne, że przy belarusie tylko tak głosno chodzi przy ursusie o 25koni mniej chodzi cichutko . Belarus ma po prostu ch*jowy ałek bo kosiarka na obroty się nie wkręca . Przy ruszaniu też ursus na małych obrotach bez problemu ruszy a belarus na full obrotach trzeba włączać i przy ruszaniu przygasa że prawie gasnie . więc cos tu jest nei halo . A obr są na 540 . Bo jakoś pry prasie itp chodzi w miarę . Chociaż  i przy prasie chodzi ch*jowo bo baloty słabo zbija 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To masz coś  nie tak bo przynajmniej przy polskiej  rotacyjnej 165 nie ma z womem najmniejszego problemu ani na 540 ani na 1000. Nawet na 1000 włączając bez gazu szybko tylko paski ślizgną.

Nic nie chuczy, nic nie wyje sam wałek wom ciągnika przez rotacyjną jest nie do zatrzymania. 

Nie twierdzę że nie ma wad ale  rotacyjna mu nie da rady.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

rotacyjna 165, ta też taką czasami podczepialismi szedł jak głupi, tryby w rotacyjnej siadały . Ale rotacyjna 1.65m a dyskowa 3.40m to raczej jest różnica :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A tego nie napisałeś. osobiście nie mam problemu w womem. Ścina śrubę na wału M10 12,9, rozerwałem żeliwną przekładnię lejka. Przynajmniej nie mam powodów do narzekań.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj