Polecane posty

ogorras    1

około 150 doję, ostatnio trochę jałówek mi brakuje na remont stada, stąd cały czas na pierwsze krycia jadę teraz sexowanym. Ze shiuzem nie żyję w zgodzie ;), nie mam żadnej matki, ale jedną krowę po Planecie mam rewelacyjną, Co do potomstwa po Planecie, to bardzo mi się podoba Shamrok,(planet x shottle) niestety wyceniany cały czas genomicznie i czekam tylko kiedy będzie na Polskę dostępny. O Krzyżówkach planet x man-o-man też trochę czytałem, byczek po takim zestawie to zazwyczaj chodzące pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

Ja sam mam nadzieję, że w końcu będzie na córkach wyceniony i trafi na polski rynek, bo trochę irytuje mnie fakt, że cały zachód poczynając od naszych niemieckich sąsiadów ma możliwość korzystania z genomiki, a my nie... tym samym jesteśmy jeszcze dalej za murzynami. Shiuz kiedyś mi podpadł, ale to dłuższa historia i nie chcę jej poruszać na forum, publicznie. Do szczęścia mi nie są potrzebni, udziałów nie kupiłem, żyję i mam się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

... no ale trzeba trochę pójść im na rękę przy zamawianiu nasienia przez nich i używania testów od nich i ich buhajów chociaż trochę.

No mi właśnie m.in. o to chodzi, że coś MUSZĘ od nich zamówić, albo wymagają wyłączności.. Nie podoba mi się to. Jak się kiedyś dowiedzieli, że nasienie chce zamówić od konkurencji, to było wielkie gadanie, że mają nagle lepsze ceny, że najlepsza genetyka, co ja robię itp. Wkurzyłem się kupiłem kontener, dobrałem kilka buhajów w plan kojarzeń i mam spokój. Nie czuję, że na tym tracę, a wręcz przeciwnie. No ale to już indywidualne podejście do sprawy każdego z nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria88    1

A jakie inne rasy możecie mi polecić do krzyżówek z HF-ami?

Chodzi o to,żeby nie stracić na wydajności, a poprawić np. zdrowotność i kaliber.

Macie jakieś rasy sprawdzone w praktyce i moglibyście coś doradzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie sprawdzona jest jersey parametry ci poprawi na wydajnosci za duzo nie stracisz a jalowke jak pokryjesz to mozesz spac spokojnie tylko tego kalibru to ci napewno nie poprawi :) hehe u mnie wszelkiego rodzaju biale łby sie nie sprawdziły ani simental ani montbeliard juz nie chodzi o mleko bo doiły w miare ale ze niby zdrowotniejsze to czegos takiego nie zauwazyłem natomiast kaliber wzmacniaja napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja chociaż nie kupuję nasienia z WWS (może zacznę jak zwiększę stado), ale bardzo polecam. Mam jałówkę po ich nie drogim byku Rockeyroad Titanic Rambo, która w 7,5miesiąca życia wygląda jak roczne jałówki mojego ojca. Więc nawet po ich słabszych bykach rodzą się ładne cielaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

A jak prowadzicie usługi to nasienie sprzedajecie po cenie katalogowej czy po tyle ile kupiliście? bo jak się patrzyłem na katalog WWS to mało jest najtańszych byków


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

ja zawszę dostanę rabat na nasienie, natomiast sam nie inseminuje i ciężko mi powiedzieć o szczegółach oferty dla inseminatorów. Mam natomiast znajomego, który działa usługowo na nasieniu wws'u i wiem, że sobie chwali, z tego co słyszałem to mają jedną z najlepszych(jak nie najlepszą) ofertę dla inseminatorów, ale to już musiałbyś kolego odnaleźć w katalogu, lub na stronie internetowej telefon do przedstawiciela z Twojego terenu i najlepiej się umówić na spotkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

ja zamawiam bezpośrednio od nich bo liczą mi się koszty, ale wiem, że tam cenowo to inaczej wygląda. Inseminator musi też żyć i zarobić. ja słyszałem, że ceny na każdego byka są zupełnie inne niż dla hodowcy, nawet po rabacie, co wiąże się z przerobem tego nasienia, wiadomo, że inseminator jednak więcej słomek zużywa w miesiącu niż dobra, duża hodowla.

 

A jak prowadzicie usługi to nasienie sprzedajecie po cenie katalogowej czy po tyle ile kupiliście? bo jak się patrzyłem na katalog WWS to mało jest najtańszych byków

 

 

adamo91 tu masz odnośnik do przedstawicieli w terenie, daj znać co i jak, jak się już zorientujesz w temacie bo sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria88    1

rmiecz8 -hmmm... ja wiem,że jak mąż się zastanawiał nad rozpoczęciem działalności inseminacyjnej i pytał o ofertę, to nikt nie wspominał,że musi brać nasienie za taką sumę... wręcz przeciwnie... zaproponowali mu sprzęt i kontener i łączna suma była zupełnie inna... :P Myślę,że jakby kazali komukolwiek zamawiać nasienie na raz za 5 czy 6 tys, to już dawno nie byliby konkurencyjni i by ich nie było na rynku... ;) A poza tym wiesz, jak nie rozmawiałeś o tej ofercie dla inseminatorów bezpośrednio z nimi to myślę,że nie powinieneś pisać o swoich domysłach, albo o tym co słyszałeś od kogoś... bo równie dobrze 5p gratis to mogło być 55, albo tylko 1p... Jak zabawa w głuchy telefon z dzieciństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@rmiecz jako inseminator powiem ci że ponad 90% gospodarstw zapładnia tylko najtańszymi i zapłacenie 60zł za nasienie+ usługa+ dojazd to dla nich dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

Panowie, sam wczoraj rozmawiałem z inseminatorem, który bierze wws nasienie. Gratisów ma zdecydowanie więcej niż te 5 porcji i jak mu to powiedziałem o czym tu piszemy, to się śmiać zaczął, twierdząc, że nie przetrwałby gdyby musiał zamawiać za takie pieniądze nasienie i dostawałby 5 porcji tylko. Tak jak damian40000 wspomniał, większość hodowców patrzy na cenę, aby krowa miała 4 nogi, wymię i dawała mleko, nie na postęp. Znajomy inseminator korzysta z najtańszych byków, a pod indywidualne prośby kl, zamawia lepsze byki. Wiem, że jest zaopatrywane we wszystko co inseminatorowi jest potrzebne, a płaci tylko za nasienie, jak twierdzi, też symboliczne kwoty - uzależnione to jest od przerobu. Prosił abym cen nie ujawniał tylko publicznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Dokładnie Damian - nawet na oborach dojących 70 krów najwyższa akceptowalna cena to 80 - 90 pln za całość, Miecz masz gospodarstwo duże nawet rzekłbym bardzo duże, poza tym siedzisz w tej genetyce po uszy, lecz statystyczne polskie gospodarstwo odbiega od twojego znacznie. U mnie na terenie tylko 2 gospodarzy jest w stanie (mówię o chęci nie o możliwościach finansowych) zapłacić np. za Iotę, Manifolda czy Lonara. Poza tym Arbor miał świetną skuteczność... (też go dostałem jako gratis :P)

Edytowano przez kalar

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoke77    3

piszecie półprawdy inseminator w większości chce max zysków , mając dostęp do HF po 9zł brutto powie że niema wielkiej różnicy w jakości buhaja a gratisy są najczęściej właśnie z takiej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Mam dwuch klientów którym zamawiam droższe nasienie na lepsze sztuki. Ale to margines w porównaniu do ogółu hodowców.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
    • Przez ziom558
      witam mam pytamie , czy sa gdzies prowadzone albo bendo prowadzone kursy na rolnika w okolicach Leśnej Podlaskiej. Bialej Podlaskie , albo Jabłonia
    • Przez sebo1986
      Panowie pomóżcie, mam okazje kupic takie kontenery, i chciałbym je sprzedać po 500 600 zł myślicie że warto? kupi ktoś ? do gospodarstwa myśle fajna sprawa, są używane w bd stanie z kółkami bodajże 1m3. jak myślicie?
    • Przez marcin14-90
      Gdzie w woj. Łódzkim można się zapisać na kurs kwalifikacyjny na rolnika najlepiej w odległości do 40km od Łasku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj