Polecane posty

Maria88    1

Chciałam zapytać co sądzicie o firmie WWS-Polska?

Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z nimi. Może jakiś kurs inseminacyjny i własny kontener...

Ale ciekawa jestem jakie macie zdanie na temat tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

Ja mam dobre zdanie o firmie, praktycznie 90% nasienia jakie mam w kontenerze należy do wws. Przedstawiciel wie co w trawie piszczy, nie chce za wszelką cenę sprzedać, tylko liczy się ze zdaniem hodowcy i stara się pomóc. Mam zrobiony dobór, ustawiony fajny plan kojarzeń, kontener dostałem za grosze, a na każdym nasieniu można zbić cenę :) Ostatnio miałem wycielenia po Shocie - piękne jałówki. Jednym słowem, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria88    1

Dzięki za odpowiedzi ;)

Mam chwilowo niewielkie stado i zastanawiam się czy warto iść na kurs inseminacyjny, podobno robią co jakiś czas.

Od jakiej wielkości stada inseminacja własna się już opłaca?

Teraz nie mają już tego Man-o-Mana... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoke77    3

z WWS mam nauczkę kupowałem LARAMEE po 160 zł za 2 lata był po 19 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

nic nie przewidzimy

dokładnie nic się nie da przewidzieć,

 

to samo jest z ALEXANDER po 19 zł przy zakupie kontenera

 

co do Alexandra, to nie dostaniesz go za 19 zł nawet jak kupisz 20 kontenerów :)

Poczytaj trochę o genetyce, dobrej genetyce, to sam zobaczysz, że nie masz racji.

Spójrz chociaż na pierwszą setkę buhajów top 100 tpi, praktycznie połowa byków należy do wws. Więc nie wiem gdzie tu ściema?

Edytowano przez ogorras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

wws ma bardzo dobre byki i dobrze po nich zostają dostawy też szybko robią. Ale ceny są zabujcze i nie bardzo da się coś utargować. Jak ktoś u siebie tylko robi to da się przeżyć ale jak ktoś się inseminacją zajmuje to wws jedynie dla bogatszych klientów a dla reszty trzeba coś tańszego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Każda firma (z nielicznymi wyjątkami) ma dobre i bardzo dobre buhaje i normalne, że taka genetyka musi kosztować. WWS jednak przegina jeśli chodzi o ceny. Bazują na tym że jak jakiś ich buhaj jest wysoko w top 100 tpi to musi kosztować ok 200 zł ?(zdarzało się i 400 czy 500). NIe zawsze to ma logiczne uzasadnienie, bo często buhaja który jest 5-10 miejsc niżej w top 100 można kupić o połowę taniej. I powiedzcie mi czy to naprawdę warto płacić 2 razy więcej za to że buhaj ma np 2150 TPI a nie 2140? Oczywiście upraszczam sprawę ale ten mechanizm podbijania cen w wyniku wysokiego miejsce w TPI jest nagminny i mnie irytuje. Tym bardziej, że jak już kilkakrotnie tu napisano w genetyce nie wszystko da się przewidzieć. Moim skromnym zdaniem choćby i buhaj był kosmicznie dobry to max powinien kosztować 150 zł (poza jakimiś ekstremalnymi sytuacjami typu, że jest na świecie dostępnych 100 słomek itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Od dawna współpracuje z firmą WWS i polecam jak najbardziej.Przedstawiciel na mój region jest obcykany w temacie, dobrze doradzi co i jak. Z Konradem współpracowałem na początku ale nie podobały mi się te cienkie słomki z nasieniem nie z racji skuteczności ale z racji niewygody w używaniu. Kurs robiłem u Konrada i też nie mam zastrzeżeń. Jak dla mnie WWS ma lepszą oferte w stosunku cena/jakość

 

A co do byka Laramee to świetne jałówki po nim wychodzą.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja tutaj o cenach nie będę się wypowiadał ale wiadomo jako inseminator to jakieś tam zniżki mam. I jeżeli chodzi o ceny dla detalicznego odbiorcy to różnią się znacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesusek    0

ja o cenach wypowiadal sie tez nie bede to cennika nie mam przy sobie ale ceny nie sa bardzo wygorowane ale np jak za Domingo 80 zl to nie jest duzo jak na takiego dobrego byka z wysokim tpi i bardzo dobrej plodnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Doję teraz 2 pierwiastki- po Regis i Tailgate to muszę przyznać że za raz łapnęły jałówkami i pierwiastkami i doją ponad 30litrów na dzień więc oceniam je dobrze. A jeżeli chodzi o współprace to nie biorę od nich nic, bo bardzo dziwna rzecz mnie spotkała bo jak zadzwoniłem kiedyś do przedstawiciela na mój teren i się zapytałem o ofertę i za ile by poszły poszczególne buhaje, to przedstawiciel mnie się zapytał czy wet który działa na moim terenie wie że ja sam inseminuje? zaskoczyło mnie to pytanie i zrobiło się dziwnie, jak zapytałem o ceny i jakieś upusty to powiedział mi ceny katalogowe, jak później rozmawiałem ze znajomymi rolnikami to mój wet inseminował w tym czasie bardzo dużo wws-em, a tak zawsze to miał z bardzo wielu firm, może wynegocjował jakąś dodatkowa zniżkę za wyłączność na terenie czy coś, nie wiem, dziwna sprawa. Teraz jak przeglądam ofertę nasienia sexowanego to widzę że wws za buhaje około 2tys TPI chcę 30-40zł drożej niż za podobne buhaje z Topgen-u, w Konradzie prawie o połowę taniej kupowałem Ole który też około 2tys TPI ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria88    1

to samo jest z ALEXANDER po 19 zł przy zakupie kontenera. po co ściemniać że to super genetyka..

 

Alexander jest teraz u nich w katalogu po 70zł... chyba pomyliłeś buhaja, że mówisz,że zaproponowali Ci go po 19zł...

 

ja o cenach wypowiadal sie tez nie bede to cennika nie mam przy sobie ale ceny nie sa bardzo wygorowane ale np jak za Domingo 80 zl to nie jest duzo jak na takiego dobrego byka z wysokim tpi i bardzo dobrej plodnosci

 

Też patrzyłam na tego buhaja,bo ma wszystko czego szukam: niskie komórki somatyczne, bardzo łatwe wycielenia i jedną chyba z najlepszych długowieczność... ale najpierw muszę wyrobić to co mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

stolarz88

 

ja tam bym sie tak nie przejmował a zaczął negocjować dobrą cenę z nimi. Są ustępliwi w wielu kwestiach także cenowych a i płatność mają długą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorras    1

ja nie zamawiam takich ilości, zazwyczaj staram się coś po każdej wycenie kupić, no chyba, że mam dobrego nosa, albo coś mi mówi, że jakiś byk dobrze się wybije to go wezmę więcej. Tak jak było z Planetem, bo za około 100 zł kupowałem z rabatem parę lat temu i okazuje się, że to była dobra decyzja, teraz mam 17 sztuk po Planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
    • Przez ziom558
      witam mam pytamie , czy sa gdzies prowadzone albo bendo prowadzone kursy na rolnika w okolicach Leśnej Podlaskiej. Bialej Podlaskie , albo Jabłonia
    • Przez sebo1986
      Panowie pomóżcie, mam okazje kupic takie kontenery, i chciałbym je sprzedać po 500 600 zł myślicie że warto? kupi ktoś ? do gospodarstwa myśle fajna sprawa, są używane w bd stanie z kółkami bodajże 1m3. jak myślicie?
    • Przez marcin14-90
      Gdzie w woj. Łódzkim można się zapisać na kurs kwalifikacyjny na rolnika najlepiej w odległości do 40km od Łasku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj