Obikey

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza

Polecane posty

Obikey    0

Witam,

zastanawiam się, czy ktoś próbował już stworzyć na własną rękę sterowanie poziomowaniem belki opryskiwacza za pomocą czujników ultradźwiękowych? Prawdopodobnie jest to dosyć skomplikowane, ale pewnie są tu na forum miłośnicy elektroniki, którzy byli by w stanie wykonać takie sterowanie. Ciekawe, czy była by możliwość podania sygnału korekcji z takiego czujnika do komputera sterującego wyposażonego w poziomowanie potencjometrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potajtany    0

Czy tak mocno skomplikowane jest to nie powiedziałbym,Chyba ze chodzi Ci o bardziej zaawansowana budowę w której sam wszystko programujesz itd to przyznam racje ze trzeba mieć w głowie.

Wystarczy dwa czujniki i sterownik i to wszystko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

słyszałem opinię, że ultradźwięki kiepsko się sprawdzają, bo pomiar zależy też od pokrycia gleby masą roślinna, jej gęstością, czy innych zmiennych warunków, ale w sumie to tego nie testowałem, bo na pewno sporo zależy od elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Co do skomplikowania, wydaje mi się, że trudno będzie wpiąć się w komputer z sygnałem z czujników tak, aby ignorował on ustawienie potencjometru poziomowania i pochylał ramiona. Co do zakłóceń w z wiązku z masą roślin, to być może kwestia odpowiedniej częstotliwości... Tak tylko dumam, bo wiem, że brak mi wiedzy elektronicznej, żeby coś w tym temacie zdziałać. Choć przyznaję, że fajnie byłoby mieć coś takiego bez płacenia paru czy parunastu tysięcy złotych na fabryczne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Pomysł jest ciekawy ale bez kilku tysięcy sie nie obejdzie bo same czujniki pojemnosciowe to koszt około 1000zł/szt


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1129

A Ty co, górnik że odkopujesz tematy sprzed 3 lat.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się nazywa świeże spojrzenie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

"Swieze spojrzenie" bo wlasnie robie taki system


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

    • Przez konradmadry8
      Posiadam prasę John Deere 570
      Wszystko działa jak należy przy ręcznym puszczaniu siatki, ale nie mogę dojść żeby puszczało automatycznie. 
      Bardzo proszę posiadaczy o pomoc i z góry dziękuję 
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś przerabiał belkę taka jak na zdjęciu do poziomowania siłownikiem?
      Opryskiwacz Biardzki 400 l ,12 m lanca.
      Belka jak widać niestety na sztywno w tej chwili. 

    • Gość
      Przez Gość
      Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj