Skocz do zawartości
Obikey

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza

Polecane posty

Obikey    0

Witam,

zastanawiam się, czy ktoś próbował już stworzyć na własną rękę sterowanie poziomowaniem belki opryskiwacza za pomocą czujników ultradźwiękowych? Prawdopodobnie jest to dosyć skomplikowane, ale pewnie są tu na forum miłośnicy elektroniki, którzy byli by w stanie wykonać takie sterowanie. Ciekawe, czy była by możliwość podania sygnału korekcji z takiego czujnika do komputera sterującego wyposażonego w poziomowanie potencjometrem?

Potajtany    0

Czy tak mocno skomplikowane jest to nie powiedziałbym,Chyba ze chodzi Ci o bardziej zaawansowana budowę w której sam wszystko programujesz itd to przyznam racje ze trzeba mieć w głowie.

Wystarczy dwa czujniki i sterownik i to wszystko,

rafff24    26

słyszałem opinię, że ultradźwięki kiepsko się sprawdzają, bo pomiar zależy też od pokrycia gleby masą roślinna, jej gęstością, czy innych zmiennych warunków, ale w sumie to tego nie testowałem, bo na pewno sporo zależy od elektroniki

Wiadomość z agroFakt.pl

Obikey    0

Co do skomplikowania, wydaje mi się, że trudno będzie wpiąć się w komputer z sygnałem z czujników tak, aby ignorował on ustawienie potencjometru poziomowania i pochylał ramiona. Co do zakłóceń w z wiązku z masą roślin, to być może kwestia odpowiedniej częstotliwości... Tak tylko dumam, bo wiem, że brak mi wiedzy elektronicznej, żeby coś w tym temacie zdziałać. Choć przyznaję, że fajnie byłoby mieć coś takiego bez płacenia paru czy parunastu tysięcy złotych na fabryczne rozwiązania.

Lukas85    11

Pomysł jest ciekawy ale bez kilku tysięcy sie nie obejdzie bo same czujniki pojemnosciowe to koszt około 1000zł/szt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam,
      jest taki oto problem.

Brat kupił nowy opryskiwacz. Przy zakupie jeśli chodzi o dokumenty dostał tylko fakturę i 2 instrukcje.
      Nie ma dokumentu - certyfikatu atestacji. Na opryskiwaczu nie ma żadnej naklejki z atestem.
      Sprzedawca stwierdził ze teraz nie potrzeba atestacji - wystarcza faktura, a po 3 latach trzeba atestować.

Dziś u wujka był facet, który robił mu atestacje. Pytaliśmy go i twierdzi ze każdy opryskiwacz musi mieć atest i naklejkę. Za przeproszeniem guzik go obchodzi faktura.

Jak to jest? Gdzie jest prawda?
    • Przez karik333
      ma ktoś może wymiary i zdjęcia przyczp long uni brzeg Najlepiej 8t long lub 6t long
    • Przez Przemek15_03
      Witam,

Tak jak w temacie w mojej slęzie mam peknieta beczkę jest ona z tworzywa pekła przy mieszadle na dole czy jest jakiś sprawdzony sposób na jej poklejenie? w ostatecznosci bedę musiał kupic nowy zbiornik a jak tak to jaki ? czy kupic taki jak był oryginalny? (zdjęcie przykładowe takiej samej beczki jak moja ponizej) czy może taki jak w linku http://allegro.pl/zbiornik-do-opryskiwacza-zgz-1200-l-i3194467623.html. Bo jak miałbym kupic to walałbym jakis poządny z którym troche popracuje. Będę wdzięczny za wszytkie sugestie

• Przez kaczmarek28
      witam was. Ostatnio miałem okazje "kupić" (znajomy za flaszkę oddał ) opryskiwacz polski ten stary typ.ale wymaga on remontu min. jak sprawdzić czy ta pompa ma właściwe ciśnienie? jakie węzę pozakładać? ma ktoś możne jakiś schemat jak to wszystko połączyć ? na co jeszcze można zwrócić uwagę jak będę go robił?
    • Przez Famer21
      Witam, gdzie w internecie znajdę i kupię taki filtr do opryskiwacza "termit"? W sklepach nie mają, a na allegro tylko takie coś, ale potrzebuję (wujek) kilka takich żeby na końcu u dołu, gdzie jest ten otwór była metalowa kólka - tak mi wujek tłumaczył, badź mogłem coś źle zrozumieć, ale chyba nie..

taki dokładnie jest w tym zestawie, ale potrzebuję kilka takich
      http://allegro.pl/ze...3613133114.html

taki mam, ale potrzebuję z kólka w środku metalowa.. zdjęci przedostatnie.