KAROL0905

TYTAN 8 vs TYTAN 10

Polecane posty

podcepiomy    35

@Lipa12

Spokojnie ci pociągnie ten jelonek :D U mnie Tytana 8 plus ciąga 55 konny LTZ i jakoś idzie to 70 konny ciągnik to będzie z tym latał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Posiadam Tytana 10 Plus od 2009 roku. Co roku rozwożę ok 500 ton obornika i na razie bez awarii,ale jeśli mnie stać to kupuję maszyny zachodnie,które są znacznie lepiej dopracowane technicznie i mają lepszą powłokę lakierniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Ja osobiście posiadam warfama 6 t na tandemie.Mam 100 ogonów wieć obornika Jeśli chodzi o rorzutnik,mam go juz 8 lat, zero awari. teraz mam zmieniac na joskin siroko lub metaltech RO i bedzie to na jednej osi. tandem jest jedynie lepszy na suchych terenach i jest lżejszy dla cignika,wiecej zalet nie widze. jak u mnie gdy zostanie sie troche obornika z tyłu automatycznie dyszel rorzutnika sie unosi i ciagnik nie ma dociążnia i w byle mokrzejszym terenie staje. szybciej przejedzie po mokrejszym terenie z pełnym, niż z końcówką. Jeśli chodzi o tytany jeszcze nie słyszalem o nich dobrego zdania.

cena joskina siroko 11t to 100tys brutto, metaltech 9t 62 tys netto, 11t 70 netto


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio741    0

Osobiście polskich marek rozrzutników nie polecam. Jak juz masz kupić to kup cos dobrego. popatrz w takich markach jak własnie joskin, tebbe, strautmann. bergamn. maszyny tych firm są drogie ale i dobre zapewnią długą i bezawaryjną pracę w kazdych warunkach.


Sprzedam agregat uprawowo siewny bierny 3 metry z siewnikiem nordsten lub stegsted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

A ja osobiście polecam krajową produkcję. A dla kolegi post powyżej informacja: rozrzutnik Siroco jest produkowany w firmie Joskin w Trzciance.

 

Za taki jak ten, z zasówą i błotnikami, powinieneś zapłacić jakieś 86-88 tys brutto

 

 

 

A za ten bedziesz musiał dać 97-98 brutto. To sa oczywiście ceny jakie prawdopodobnie bedziesz mógł wynegocjować u dealera.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

Witam podłączam się do tematu(częściowo). Mam zamiar kupić rozrzutnik 8-10 mam kilka na oku 8t był by firmy Bergmanna na górnym zaczepie tandem a 10 forszmita (interesuje mnie aby rozrzutnik był lekki w robocie, transpocie i w miarę stabilny). Mam ciągnik 100 deutza niedawno kupionego nówkę więc nie chce go zajeździć. Moje pytania brzmią czy 100 da rade je ciągać 8-10t. Onstatnio zauważyłem 13 t (tak pisze na tabliczce znamionowej) coś w rodzaju Joskina a dużychi szerokich oponach, tandem na na reserach koleś twierdzi, że ładuje na niego 8-10 ton i nasuwa się kolejne pytanie 100 da radę? Dodam, że teren jest rużny sucho i mokro

 

Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

patrz jakie zapotrzebowanie mocy mają podane te rozrzutniki przez producenta to będziesz się coś w niej orientował


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

to są rozrzutniki urzywane ten od 13 twierdził, że po agregacie ścierniskowym ciągał go 90 konnym, a po oranym 12.

Ale ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obeznany    0

Witam nie zgadzam się że na tandemie jest lepiej.Na polu jedno osiowy lepiej idzie,obciążenie na koła ciągnika dużo leprze.Polecam na dużych kołach to nie zakopiesz się mam beczkę 6tyś i na błocie szedł a sąsiad 8 na tandemie wysiadał jeżeli tandem to powyżej 12t.(to moje zdanie nikt nie musi się s tym zgadzać) :)

Edytowano przez obeznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

obeznany@ na tandemie tak nie buja ciągnikiem przy większych obciążeniach i zaczep nie jest tak obciążony w ciągniku, jest lepsza stabilność a duże koło jest lżejsze do ciągnięcia dlatego prędzej przejedziesz


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

jak będzie mokro to bez przesady nie będę wywoził obornika :) chcę tylko kupić letkiego w pracy i aby nie katować maszyny (ciągnika), a i jeszcze jedno aby łatwo mógłbym dostać do niego części.

 

 

Może Wy mi jakieś doradzicie tylko na tandemie. Jeśli coś będziecie mieli to poproszę jakąś stronkę lub jakiś inny kontakt albo na pw, albo tu.

Edytowano przez pawel8868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

popatrz sobie w internecie jakiś polskich rozrzutników to nie będziesz miał problemów z częściami, niekiedy za tańszą cenę kupisz lepszą maszynę niż za jakąś wygórowaną cenę


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

Ja mam strautmana Silberblitz BE 9 na tandemie ( http://www.strautmann.de/68-2-Rozrzutnik+BE+75+-+BE+9.html ) i współpracuje z N92 bez problemów. musze zważyć ile na niego nałoze ale myśle że ok 10-11ton napewno. Rozrzuca idealnie a co do wykonania to złego słowa nie można powiedzieć, całoś jest cynkowana a niektóre elementy malowane używam go 2 rok i farba nadal trzyma a z tego co znajomy mówił o polskim rozrzutniku to połowa farby po pierwszym myciu zeszła i duze zapotrzebowanie mocy.

Strautmann idze lekko po polu i drodze, a przy rozrzucaniu to wszystko zależy od obornika jaki masz. i rozrzuca idealnie po łąkach jak rozrzucam na jesień to nie ma śladu że w ogóle coś rozrzucałem.


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

w tym roku podrożały, 12tonowy kosztuje ponad 120tyś, ja dałem za mojego trochę ponad 90tyś.

Edytowano przez farmer161

Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

jak kupowałem też tak myślałem, ze kupie tytana ale jak troche poczytałem i popytałem to wolałem dołożyć trochę i mieć porządny sprzet:) a trochę już zrobił i zarobi na swoją cene:)


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam strautmana Silberblitz BE 9 na tandemie ( http://www.strautman... 75 - BE 9.html ) i współpracuje z N92 bez problemów. musze zważyć ile na niego nałoze ale myśle że ok 10-11ton napewno. Rozrzuca idealnie a co do wykonania to złego słowa nie można powiedzieć, całoś jest cynkowana a niektóre elementy malowane używam go 2 rok i farba nadal trzyma a z tego co znajomy mówił o polskim rozrzutniku to połowa farby po pierwszym myciu zeszła i duze zapotrzebowanie mocy.

Strautmann idze lekko po polu i drodze, a przy rozrzucaniu to wszystko zależy od obornika jaki masz. i rozrzuca idealnie po łąkach jak rozrzucam na jesień to nie ma śladu że w ogóle coś rozrzucałem.

W linku który wkleiłeś to wyczytałem że Twój rozrzutnik ma 9000 kg masy całkowitej. To ładowności będzie 6,4t. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

strautmann właśnie tak ma ze pisze strasznie zanirzone zresztą sprawdz sobie w tytanie 8plus ma też 6,5t ładowniści nominalnej ale w m3 ma mało... tytana 10 plus łądowność nominalna pisze 8t a skrzynia w m3 ma tyle co w strautmannie:) i porównaj sobie zapotrzebowanie mocy jeszcze tytan 10 ma 100km, tytan 8 ma 80km a w strautmannie be 9 ma 70km

i wiadmo ze wiecej naładujesz niż w burtach, ja ja ładuje to mam tak naładowane zeby tylko pod zasuwą się zmieściło. i też duzo zależy jaki obornik masz, ja wygarniach hydraluliczny z prasą (na zasadzie kopca kreta) wiec ten obornik jest bardzo zbity i cięzki.

Edytowano przez farmer161

Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj