Todiasz

Śnieg przysypał nawóz..

Polecane posty

anto    14

miałes swoje 5 minut

ale jest w tym troche prawdy , chociaż z tymi 10 % wpływu SOR to przesadziłes , myśle że jest to wiele więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Nie bardzo rozumiem, czemu się tutaj tak wiele osób denerwuje. Każdy sam podejmuje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność.

Trochę wiecej pokory i wiary Mości Panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

lukejro-z tego co przeczytałem wynika,że jesteś typowym teoretykiem i podważasz opinie doświadczonych forumowiczów,

pamiętaj,że najważniejsza jest PRAKTYKA.Panowie,którzy z reguły prowadzą szkolenia nigdy nie mieli doczynienia z prawdziwą praktyką.

Pozdrawiam.

Teoretykiem? Raczej praktykiem, sam mam wykształcenie techniczne (moja żona jest magistrem rolnictwa) gospodarstwo samodzielnie prowadzę od 14lat także jakieś doświadczenie mam, plonów też się nie muszę wstydzić. Czy ci panowie z P&L nie mieli nigdy doczynienia z praktyką? Nie powiedział bym, ale oczywiście wszelkie pomyłki nie uszczuplają ich kieszeni tak jak naszych. Obiecuję, że nie będe już podważał opini "doświadczonych forumowiczów", ale powiem tak "doświadczony forumowicz" nie oznacza doświadczonego rolnika... Zgadzam się, że najważniejsza jest praktyka - to nie ja się upierałem, że najważniejsza jest wiedza książkowa, tylko pewien "doświadczony forumowicz" którego się podobno czepiam.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

FARMER76    1

ad.brutus44--moja własna praktyka!!!!!!-zaczynałem od 26 ha w tej chwili mam 205ha(kupuje co się da +dzierżawy).P.S mam36 lat i jeszcze siwych włosów u mnie brak:)) :))

lukejro--z zawodu to ja jestem technik mechanik obróbki skrawaniem:))).Plus jakieś policealne studium agrobiznesu zrobione przed wejściem do uni.Po to,żeby na fundusze się załapać :))

ja jestem typowym samoukiem-jak kiedyś zasiałem jęczmień w lutym,każdy pukał się w czoło ale jak średnia z ha wyszła prawie 8 ton,to na drugi rok już siali nawet przede mną

to samo jest z nawozem,jak siałem na przełomie lutego i marca to każdy się śmiał ,potem rzepaku było 4,7 tony i pszenicy około 9 tan z ha to już nikt się nie śmiał(6-7 lat temu)

Pozdrawiam i cytuje "RÓBTA CO CHCETA" :)))))))))

Edytowano przez FARMER76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to gdzie Ty kupujesz tak drogą saletre?

ja widze na dzisiaj relacje 1:1,4

Dzisiaj saletra kosztuje w granicach 1500 zł/t brutto. A dyskusja o relacji bedzie wtedy gdy sprzedasz pszenicę, która na tej saletrze urośnie. Myślę ze koniec sierpnia będzie idealnym terminem i zweryfikujemy kto był bliższy prawdy.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

jesli tak tak to ok.

myslałem ze liczysz to po obecnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor135    0

do minreal z choinki sie urwales jak chciales doksztalcic tych rolnikow poprzez ODR za prl bylo tak ze jak miales nowy dom ibudynki to ODR byl u ciebie i doradzwtwo na zasadzie kawy i nawet ciagniki oferowali MTZ zeby btylko kupic mineral to w brukseli sie uczy kolego pogospodaruj rok dwa i w tedy pogadamy a ze tato ma odrebna kwestia nie prowokuj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

Farmer -jak myślisz, kiedy w tym roku posiejesz jęczmień i o ile plony będą niższe ? a idąc dalej o ile będą niższe plony rzepaku i pszenicy z uwagi na póżną wiosnę oczywiście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A dlaczego plony mają być niższe ? Pamiętam lata gdzie rzepaki rozpoczynały kwitnienie po 20 maja , a jego pierwsze zbiory na 4 sierpnia. I wierz mi, plony często były lepsze jak u tych które kwitną w ok końca kwietnia gdzie istnieje duze prawdopodobieństwo przymrozków. Pamiętam również jęczmienie jare siane w ok 10 marca ale i 7 kwietnia . I ten siany w kwietniu był wyjątkowo ładny.

 

Pozwolę sobie na skorzystanie z fotki ku przypomnieniu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/287748-rzepak-ozimy/

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Wicherek-plony rzepaku,pszenicy wcale nie muszą być mniejsze,zleży jak będzie przebiegać wiosna,temp.,opady ble ble ble:)),ale jęczmień jak będzie zasiany późno to już nie nadrobi

nie wiem jaka byłaby pogoda ale moment siewu będzie późny (cały czas mowa o browarze)przy małej ilości podanego azotu ciężko nadrobić 2-3 tygodnie(jeśli chodzi o siew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3937

Ja jestem przekonany że plony rzepaku i pszenicy będą znacząco niższe ,limit nieszczęść pogodowych pewnie jeszcze nie został wyczerpany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

na moich polach leży a raczej spadło niedawno ok.35 cm śniegu :o dobrze że w tym roku sieje tylko 1,5ha zasiewów jarych.

 

a co do nawożenia to chyba nie wcześniej niż ok.10 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha , a ja wcześniej pisałem, że siałem saletrę 4 marca na zamarzniętą ziemię. Powiem tak tam gdzie bałem się wjechać ciągnikiem mimo zamarzniętej gleby, a tam gdzie nawóz był żucony zboża są o połowę większe, więc nie piszcie o tym , że wcześnie siany nawóz nic nie daje. Naprawdę widać różnicę między zbożami zasilonymi na początku marca, niż tymi w późniejszym terminie. załuję tylko, że nie zasiliłem wszystkich pól w marcu, kiedy ziemia była zmarznięta, bo w kwietniu były problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj